Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

43. nädal | teater teles, kinos ja raadios

24.10.2016 11:26

2016 | 43. nädal
TEATER TELES

Kolmapäeval, 26. oktoobril
20.00 Kontakt: Külli Teetamm ja Andero Ermel ETV2s

Neljapäeval, 27. oktoobril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+
Kuldne mask, Peetri maja ja vene perioodika.
22.10 MI: Rahvusooper Estonia Moskvas ETVs
Rahvusooper Estonia käis Moskvas esitlemas ooperit ja balletti. Kuidas vaadati maailma kultuurimetropolis Eesti teatrikunsti, näitab MI otse sündmuste keskelt.

Reedel, 28. oktoobril
9.00 mf Lammas all paremas nurgas (1992) ETV2s
Lembit Ulfsaki südamlik koguperefilm. Lugu sellest, kuidas kaks poissi avastavad kadunuks loetud maali saladuse. Seiklused algavad, kui teade vanaaegsest maalist jõuab röövlijõugu pealikuni. Stsenarist Janno Põldma. Osades Tõnu Kark, Margus Alver, Dan Põldroos, Aarne Üksküla, Maria Klenskaja jt.
13.00 Supilinna Salaseltsi making of (2005) ETV2s
Maa peal ja maa all, Emajõe tujukatel kallastel ja kaelamurdval Tartu Raekoja katusel. Piilu kaadri taha ja vaata, kuidas tegelikult sündis armastatud koguperefilm ”Supilinna Salaselts”.
18.00 Georg Udukübara aaria: Helistuudios ETV2s
21.35 teatriõhtu Nii see on (kui teile näib) (2013) ETV2s
Mängulise ja särava lavaloo tegevus toimub väikeses Itaalia linnakeses, kuhu on hiljuti kolinud keegi ametnik koos oma naise ning ämmaga. Perekonna kummaline elukorraldus ajab kohaliku seltskonna kiiresti ärevile. Tõe otsingud keeravad elu pea peale ning lõpuks ei saa keegi aru, mis on tõde ja kas seda üldse ongi olemas. Lavastaja Adolf Šapiro. Osades Anu Lamp, Elisabet Reinsalu, Tõnn Lamp, Anne Reemann, Ursula Ratasepp, Rain Simmul, Epp Eespäev, Margus Tabor, Kalju Orro, Allan Noormets, Piret Kalda ja Andrus Vaarik. 

Laupäeval, 29. oktoobril
15.35 Uued tähed tsirkusetaevas (2013) ETV2s
Maailma suurim tsirkus Cirque Phénix Pariisis oli juba 34. korda maailma noorte tsirkuseartistide päralt - sadakond uut talenti kuueteistkümnelt maalt näitasid areenil oma oskusi, vaimustades publikut erinevatel põnevatel tsirkuseerialadel. 1977. aastast on noorte tsirkuseartistide festival olnud tähtsaim noorte talentide mõõduvõtmise paik, kus on tuule tiibadesse saanud erakordsed artistid paljudest maailma maadest.
20.30 Apelsini sees. Ago Anderson (2010) ETV2s
Endla Teatri näitleja Ago Anderson on erakordse mõttemaailmaga siiras inimene, keda ei kammitse eelarvamused ega keskpärasus. 2009. aastal pärjati Ago pearolli eest lavastuses „Ballettmeister“ Eesti teatri parimaks meesnäitlejaks. Saates räägib Ago elust, rändamisest, adrenaliinist, armastusest ja muidugi teatrist. Autor ja režissöör Gerda Kordemets.

Pühapäeval, 30. oktoobril
14.30 Tähelaev: Margarita Voites (2010) ETVs
TEEMAÕHTU: Aleksander Eelmaa – 70! 
19.30 Teener (2004) ETV2s
Kui oleme lapsed, siis arvame, et kõik ümberringi on sõbrad. Kui oleme vanad, siis kardame silmi kinni panna, sest kõik tuleb meelde. Ja pealegi pole teada, kas silmaluugid veel lahti lähevad. Sinna vahele mahub igaühel täpselt oma jagu sünnipäevi ja suur kuhi torti - kui saaks kõik ühte hunnikusse kokku panna, eks ole. Ja sa ei taha ju seda torti üksi süüa. See oleks nagu karistus. See käiks suus ringi. Niipalju oled sa ometi ära teeninud, et keegi su sünnipäevale tuleks. Mart Kivastiku südantlõhestavalt surmigavas loos mängivad Aleksander Eelmaa, Aarne Üksküla ja Tõnu Oja. Lavastaja Raimo Pass, VAT Teatri etenduse seadis televisioonile režissöör Peeter Simm.
20.45 Sass, kes kõnnib omapead (2006) ETV2s
1976. aasta alul sattus Aleksander Eelmaa Noorsooteatri lavale, mängides seal koos Sulev Luigega Lembit Petersoni legendaarses lavastuses „Godot´d oodates”. Täpselt 30 aastat hiljem kohtus Sass teatrilaval Sulev Luige poja Markusega lavastuses „Kits viiuli ja õngega”. Saates rändab kuuekümneseks saanud ja turvalise Draamateatri vabakutselise leiva vastu vahetanud Aleksander Eelmaa minevikus ja olevikus, uskudes, et 60selt pole veel sugugi hilja valida vabadus ning uuesti alustada. Autor ja režissöör Gerda Kordemets.
21.35 Tasandikkude helinad (2013) ETV2s
Jaan Kruusvalli näidend, mida on võrreldud seisundimuusikaga. Väikeses Eesti külakeses on elu pealtnäha seisma jäänud, inimestevahelised suhted on aga ka seal täis sügavaid tundeid ja pöördelisi sündmusi. Lavastaja Aleksander Eelmaa, osades Kaie Mihkelson, Garmen Tabor, Tõnu Oja, Pääru Oja ja Ursula Ratasepp. Salvestatud 2013. aastal Saueaugu Teatritalus.

TEATER KINOS

London National Theatre’i „Frankenstein“
Neljapäeval, 27. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plazas ja teisipäeval, 6. detsembril kell 18.00 kinos Ekraan. Oscari-võitjast režissöör Danny Boyle naaseb oma teatrijuurte juurde Mary Shelley "Frankensteini" adaptsiooniga. Boyle'i debüüdiks väärikas National Theatre'is on Nick Deari näidendi suurejooneline ning teatraalselt ja visuaalselt võimas lavastus. 27. oktoobril koletise rollis  Benedict Cumberbatch.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 29. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Heidi Sarapuu „Tina 23“
1945. aastal liikus ringi igasugust kahtlast elementi. Väärika proua Aino Tamme naabriks on sattunud nooruke naisseltsimees Agnessa, keda huvitab laulmine. Erinevate aegade ja ellusuhtumiste kohtumine lõpeb traagiliselt. Osades Helgi Sallo, Anne Reemann, Iivi Lepik, Hans Kaldoja, Dan Põldroos. 
Režissöör Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1994

Pühapäeval, 30. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Helle Laas „Ühel õuel“
Muhe koguperekuuldemäng, kus tegutsemas koduloomad ja putukad, kaval rebane ja imekaunis karikakar. Osades Marika Vaarik, Mari Lill, Tõnu Tamm, Raimo Pass, Jüri Krjukov, Kärt Kross, Ülo Lodeson, Gerli Koppel, Aino Lauri. Režissöör Helbe Sõerd. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits. 
Raadioteater 1991