Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

43. nädal | teater teles ja raadios

22.10.2017 16:54

2017 | 43. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 24. oktoobril

21.40 OP ETVs

Amsterdamis koolitatud tantsukunstnik Maria Metsalu püüab üha enam pilku Euroopas, Eestisse ilmub ta seekord mademoiselle´ina. Miks on stoilistele eestlastele lähedane Emir Kusturica serbia ekstsentrism? Kas Tallinna vaim kümbleb Kalma saunas? Näitame ja vastame, mis on kultuur.

Kolmapäeval, 25. oktoobril

9.00 mf Veepomm paksule kõutsile (2004) ETV2s

Neljapäeval, 26. oktoobril

22.25 mf Inimene, keda polnud (1990) ETV2s

Peeter Simmi viienda täispika mängufilmi peategelase Imbi loo kaudu avaneb ajavahemik Eesti elust aastatel 1939-1949. Imbi elu parimad aastad mööduvad traagiliste sündmuste pöörises. Toomas Raudam kirjutas oma esimese filmiks saanud stsenaariumi lähtudes legendaarse raadiohääle Imbi Valgemäe päevikutest. Loo jutustamisel on kasutatud ka näitlejate Mari Möldre ja Ruut Tarmo mälestusi, aga samuti ka kirjaniku enda sugulastega tema kodulinnas Paides aset leidnud juhtumusi. Režissöör Peeter Simm, stsenarist Toomas Raudam. Osatäitjad Katri Horma, Mari Simm, Tõnu Kilgas, Jüri Krjukov, Rita Raave, Tõnu Raadik, Andres Lepik, Raine Loo, Sulev Luik.

Reedel, 27. oktoobril

21.35 teatriõhtu Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola (1981) ETV2s

Anekdootlik lugu Saaremaa mehest, kes puuduliku kirjaoskuse tõttu ajalehes avaldatud soolahindadest valesti aru sai ja hulga otri tangudeks laskis teha. Loodetud suure kasu asemel jäi ta aga naerualuseks. Loo lavastas Pärnu Draamateatris Vello Rummo. Mängivad Arvi Hallik, Villem Indrikson, Lembit Mägedi, Mati Murumaa, Maimu Pajusaar, Ly Rebbas, Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov.  

Laupäeval, 28. oktoobril

17.15 Kohtumised Bukvojedis ETV+

Oma mälestusteraamatu „Kas tõesti olen see mina? Issake...“ esitlusel on NSVL rahvakunstnik näitleja Oleg Basilašvili kinnitanud, et ta polegi mingi kirjanik. Saates räägib „ajastu inimeseks“ nimetatud näitleja oma elu mitmetest põnevatest seikadest ja tema arvamus pakub huvi nii tema austajatele kui ka muudele vaatajatele, kes pole tänapäeva probleemide suhtes ükskõiksed.

19.00 Georg Udukübara aaria: Helistuudios (2016) ETV2s

22.30 mf Seenelkäik (2012) ETVs

Poliitik Aadu Kägu sõidab koos abikaasa Viiviga metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata. Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk, kes on jäänud peale suvetuuri Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi. Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui ka linnas. Stsenarist ja režissöör Toomas Hussar. Osades Raivo E. Tamm, Juhan Ulfsak, Elina Reinold, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere jr, Hilje Murel, Elmo Nüganen, Mari-Liis Lill.

Pühapäeval, 29. oktoobril

TEEMAÕHTU: ENE JÄRVIS – 70!

19.30 Laval on Ene Järvis! (2017) ETV2s

Ene Järvis on oma tegemistes juhindunud mõttest, et tuleb ära teha kõik hullused, mis hingel kripeldavad, sest aastad lähevad ja emotsioone ning mälestusi ei koguta teistele, vaid ikka iseendale. Kohtume armastatud näitlejannaga tema juubelisünnipäeva eel ja selgitame välja, millised pöörased ettevõtmised on järgmisena plaanis. Saatejuht Grete Lõbu, režissöör Rait Veskemaa, produtsent Kadi Katarina Priske.

19.50 lf Aeg ei peatu (2012) ETV2s

Malle lebab päevad läbi voodis, vaatab telekast krimiseriaale ja teeb ennast haigemaks, kui ta tegelikult on. Tema tütre Miina poolt sisse seatud totratest tervisereeglitest on veel hullem vaid see, kui tuleb voodist välja tulla. Kord, kui Malle on üksi kodus, kõlab koputus ja vanaproua peab otsustama, kas jääda pikali ning loodetavasti ruttu ära surra või ikkagi minna ust avama. Valik on olulisem kui ta arvatagi oskab. Osades Ene Järvis, Feliks Kark, Carita Vaikjärv. Režissöör-stsenarist Moonika Siimets, operaator-lavastaja Ivar Taim.

20.15 Tähelaev: Ene Järvis (2008) ETV2s

21.25 teatriõhtu Valge tee kutse (1989) ETV2s

Noorsooteatri lavastus. Juhan Saare dokumentaalnäidend Raimond Valgre elust ja muusikast. Lavastaja Kaarel Kilvet, kunstnik Hardi Volmer, muusikaline kujundaja Olav Ehala, nimiosas Sulev Luik, teistes osades Luule Komissarov, Anu Lamp, Ene Järvis jt. Režissöör Toomas Kirss.

23.50 Hetki arhiivist. Ene Järvis (2017) ETV2s

 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 28. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Heidi Sarapuu „Kirjad romaanist“

Tänavu oktoobris möödus 105 aastat kirjanik Karl Ristikivi sünnist. Ristikivi suri Rootsis 1977. aasta suvel. Nüüd, 28. oktoobril, saab teoks kirjaniku sümboolne kojutulek – tema põrmu ümbermatmine Läänemaale, Paadrema kalmistule. Nende tähtsündmuste valguses on paslik taas kuulata Heidi Sarapuu kultuuriloolist kompositsiooni „Kirjad romaanist“. Karl Ristikivi kirju vahendab Juhan Kreem ja Bernard Kangro kirju Indrek Pajumaa. Võõras – Olev Sõerumäe. Toomas Tuulse laulu Bernard Kangro sõnadele „Meri on maa“ esitab Olev Sõerumäe. Režissöör Heidi Sarapuu.

Raadioteater 1991

Pühapäeval, 29. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Heidi Sarapuu „Kolm naist liftis“

Komöödia kolmest lifti kinni jäänud naisest. Ajaviiteks pajatab igaüks oma armastuse loo. Osades Ene Järvis, Anu Lamp, Anu Presjärv, Dan Põldroos. Režissöör ja muusikaline kujundaja Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külliki Valdma.

Raadioteater 1990

Pühapäeval, 29. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Oldřich Danĕk „Dialoog õhtul enne kohtuprotsessi“

Kuuldemängu situatsioon on mõistagi tinglik või nagu ütleb üks peategelane, kaebealune ja tuntud kirurg: „Prokurör tuleb külla - see on pigem komöödia pealkiri.“ Ometi on dialoog õhtul enne kohtuprotsessi pinev ja tõsine. Osades Heino Mandri, Valdeko Ratassepp, Astrid Relve, Jüri Karindi, Leo Martin, Urve Marka. Tõlkinud Leo Metsar. Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1969