Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

43. nädal: teater teles ja raadios

19.10.2012 12:27

2012 / 43. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 22.10.2012
14.00 Meenutab: Mati Põldre (1994) ETVs
Meenutab telefilmioperaator ja lavastaja Mati Põldre. Režissöör Irene Lään.
16.55 Koolivaheaja lavastus: Emili sõber (1989) ETV2s
Lugu sõprusest ja armastusest ümbritseva vastu. Väike poiss kohtab lindu, kes tahab inimeseks saada. Nad saavad sõpradeks ja poiss hakkab linnule õpetama lugemist, lind poisile aga lendamist... Lastelavastus Lena Krohni raamatu "Inimkuues" järgi. Osades Karol Kuntsel, Felix Kark, Anne Veesaar, Rein Oja, Väino Laes, Robert Gutman. Käsikiri Hugo Ader, lavastaja-režissöör Karin Nurm.
21.30 Jüri Üdi klubi: Kinoharidusest nüüd ja edasi  *R 10.05 ETV2s ja *L 12.55 ETVs

Teisipäev 23.10.2012
16.50 Koolivaheaja lavastus: Kollane mask (1979) ETV2s
Põnevuslugu, kus poisse hakkab jälgima kollases maskis mees! Kuidas olukord laheneb, mida mask poistele teeb ja kes on see salapärane mees? Nikolai Mižiiski jutustuse tõlkis ja seadis televisioonile Nikolai Rinne. Muusika autor Tõnis Kõrvits, laulutekstid kirjutas Priit Aimla, lavastas Elvi Koppel. Osades Olavi Antons, Lauri Aav, Maia Volkova, Kalju Orro, Mart Toomra, Silvia Laidla, Leida Aru, Ursula Rior, Tarmo Kirsipuu, Rait Killandi jt.

21.40 OP! *K 11.55 ETVs ja L 11.55 ETV2s
Von Krahli Teater on juba 20 aastat pakkunud puhast kunsti, puhast tarkust, puhast rõõmu ja puhast toitu. Režissöör Heleri Saariku esimene täispikk mängufilm on impressionistlik noore põlvkonna unistustedraama, mis väidab, et "kõik muusikud on kaabakad".

Kolmapäev 24.10.2012
16.30 Koolivaheaja lavastus: Üle linna Vinski (1983) ETV2s
Telelavastus üle linna Vinskist, mille soome kirjaniku Aapeli jutustuse järgi seadis televisioonile ja lavastas Ivo Eensalu. Režissöör Virve Koppel, kunstnik Tiiu Übi, helilooja Tõnu Naissoo, laulusõnad kirjutas Priit Aimla. Osades Martin Nurm, Margus Lepa, Hans Miilberg, Helene Vannari, Luule Komissarov, Leida Rammo, Maria Klenskaja, Gunnar Kilgas, Lembit Ulfsak jpt.

21.00
  BMF esitleb: lyhikas Pealt kullakarvaline (2012) *N 22.50 ETV2s
Inimsuhted ja tunded viivad meid maailma äärele, kuid kahe maailma vaheline piir on õhkõrn. Pealtnäha igavates ja üksluistes majades on iga akna taga oma lugu ning ka kõigis inimestes on peidus rohkem keerdkäike ja kihte, kui pealtnäha aimame. Inimsuhted on täis värve ja ettearvamatusi. Osades Kärt Tammjärv ja Reimo Sagor. Režissöör ja stsenarist Nele Kirsipuu.
21.10 BMF esitleb: lyhikas Puhastus (2012) *N 23.00 ETV2s
Sa oled noor, edukas ja meeletult armunud – kas saab enam paremaks minna? Valmistudes oma senise kärjaari olulisimaks rolliks, saab andekas tantsijanna Inga arstivisiidil teada oma varajasest rasedusest. Elukaaslase Priidu jaoks ei tule isadus antud eluetapil kõne allagi ja ta soovitab naisel aborti teha. Raske valiku ette pandud naises tärkab kiiresti emainstinkt, mis ei luba lapsest loobuda, kuid Inga ei tea veel, et loodus on tema eest juba valiku teinud. Režisöör Gerli Nõmm.

Neljapäev 25.10.2012
14.45 Tähelaev: Meelis Pai *L 00.05 ETVs
16.45 Lastelavastus: Uus poiss (1983) ETV2s
Kalošjanide pere kolib Jerevanist Moskvasse ja meie lugu on Davithi kohanemisest uues koolis. Osades Tamur Tohver, Rudolf Allabert, Meeli Sööt, Silvia Laidla, Ene-Liis Semper, Anu Lamp, Tarvo Krall jt. Režissöör-lavastaja Igor Kurve, toimetajad Terje Põder ja Arvi Maasik.
22.10 MI  *R 11.55 ETVs ja *L 12.25 ETV2s

Reede 26.10.2012
16.45 Koolivaheaja lavastus: Džuudopoisid (1987) ETV2s
Janno Põldma samanimelise jutustuse ainetel valminud lugu väikese maakooli poistest, kes uue õpetaja ärgitusel hakkavad harrastama džuudot. Õpetaja Martini osas Märt Visnapuu. Osalevad Andres Lutsari džuudopoisid. Lavastaja Ivo Eensalu, režissöör Virve Koppel, helilooja Igor Garžnek, laulusõnad Ott Arder, toimetaja Katrin Seppel.

21.40
Kaadris: Noorelt õpitud  ETVs ja *L 12.50 ETV2s
Mängufilmi valmimist meenutavad lavastaja Jüri Sillart (1943-2011), operaator Mait Mäekivi ja osatäitjad Gaute Kivistik, Tiina Vilu, Ülle Kaljuste ja Maria Klenskaja.
22.00 mf Noorelt õpitud (Tallinnfilm, 1991) ETVs ja *L 13.10
Film viib aastasse 1955, aega, mil „Stalini päike“ on kahe aasta eest kustunud, ent järgmise juhi algatatud „sula“ ei ole veel käes. See on dramaatilisest pingest laetud üleminekuaeg, milles ühe maakooli keskkoolinoored heitlevad oma täiskasvanuks saamise raskustega. Režissöör Jüri Sillart, stsenarist Rein Saluri, operaator Mait Mäekivi, kunstnik Mats Õun, helilooja Kuldar Sink. Osatäitjad Erki Veling, Tiina Vilu, Gaute Kivistik, Sulev Luik, Tõnu Kark, Ülle Kaljuste, Maria Klenskaja jt.

Laupäev 27.10.2012
21.05 Lint: Teleteater (2005) ETV2s
Kiirekskursioon ETV arhiivides jätkub. Saade annab ülevaate teleteatri viiest aastakümnest. Režissöör Urmas E. Liiv, toimetaja Ave Lepik.
21.35 Teatriõhtu: Luik (1998) ETV2s
Tallinna Linnateatri lavastus. Aeg: olevik. Koht: maja kuskil Nebraskas. Osades Epp Eespäev, Jaanus Rohumaa, Raivo E. Tamm. Autor Elizabeth Egloff, lavastas Madis Kalmet, telerežii Gerda Kordemets.
23.35 Teater laulab: Rakvere teatri Vabalaulu Selts (1996) ETV2s
Neli lööklaulu aastast 1939 esitavad Toomas Suumann, Marika Vaarik, Indrek Taalmaa ja Ülle Lichtfeldt. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.

Pühapäev 21.10.2012
Teemaõhtu: Ene Järvis 65
19.55
Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi (Eesti Noorsooteater, 1980) ETV2s
Vendade Grimmide muinasjutu põhjal Harri Vasar ja Kalju Komissarov. Lavastuse kunstnikuks on Jaak Vaus ja muusikaline kujundus Olav Ehalalt. Lumivalgekest mängib Ene Järvis ja Printsi Jüri Aarma. Pöialpoistena astuvad üles Vello Janson (Toriseja), Kaarel Kilvet (Ninatark), Lauri Nebel (Häbelik), Raivo Rüütel (Doktor), Tõnu Saar (Aevastaja), Anne Tuuling (Unimüts) ja Helene Vannari (Õnneseen). Valvurit mängib Peeter Volkonski ja Kuningannat Iivi Lepik. Teleülesvõtte režissöör on Aime Kala.
20.55 Siin ja praegu: Ene Järvis (1995) ETV2s
21.40 Bernarda Alba maja (Eesti Noorsooteater, 1983) ETV2s
Federico Garcia Lorca näidend, hispaania keelest tõlkinud Tatjana Hallap, värsid tõlkinud Kai-Mai Olbri, lavastaja Mati Unt, kunstnik Jaak Vaus, muusika Erki-Sven Tüür. Mängivad Ago Roo, Hilja Varem, Ene Järvis, Helene Vannari, Katrin Saukas, Marje Loorits, Iivi Lepik ja Laura Baumverk.
23.20 Tähelaev: Ene Järvis (2008) ETV2s


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 27. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios.
Pühapäeval, 4. novembril kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Boriss Vassiljev "Taadid"
Raadioseade nukra probleemiga jutustusest “Kelle taadid te olete?”, mis vaatleb vanaduse üksildust.
Osades: Kaarel Toom, Ilmar Tammur, Velda Otsus, Helle-Reet Helenurm, Jüri Krjukov, Helbe Sõerd, Irja Aav, Eneken Priks, Tõnu Tamm, Paul Poom, Mall Klaser-Hansen, Tanel Lään, Rene Kalme.
Tõlge ja raadioseade: Laine Soe. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits.
Raadioteater 1984

Pühapäeval, 28. oktoobril kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Silvia Laidla – 85. Endre Veszi "Varitseja"
Leskproua Sára Szontágh on pühendunud oma mehe mälestuse hoidmisele, aga seetõttu ka mineviku moonutamisele. Nagu ütleb vana elutark kohtunik: “Iga süsteem hoiab kinni oma pühakute legendidest.”
Osades: Silvia Laidla, Toomas Lõhmuste, Tõnu Oja, Enn Kraam, Villu Kangur, Marje Loorits, Luule Komissarov, Paul Laasik, Tanel Lään.
Režissöör Tanel Lään. Helirežissöör Virve Pulver. Muusikaline kujundaja Tiia Teder.
Raadioteater 1990

Pühapäeval, 28. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Saara Turunen "Jänkutüdruk"
Peategelane, noor neiu, elab oma kujutlustes ja tahab olla veetlev ning kütkestav; naine, kelle tooks reaalsusesse mees, kes teda imetleb. Fantaasia ja reaalsuse vahel pendeldades otsib tüdruk armastust ja püüab end väljendada.
Unenäolise koega lugu kõneleb omapärasel viisil sellest, millisel määral ja kuidas suunavad meie identiteedi kujunemist ning eneseotsinguid kultuurilised stereotüübid. Kui minapilt ei suuda vastata nende mudelite survele, jääb üle põgeneda reaalsuse eest fantaasiatesse.
Kuuldemäng “Jänkutüdruk” on valminud TÜ VKA etenduskunstide osakonna teatriõppe kursuse „Sissejuhatus audioteatrisse ja näitlejatöö kuuldemängulavastuses” praktilise tulemina ja on üks 9. lennu diplomilavastusi.
Osades: Klaudia Tiitsmaa, Marika Palm, Saara Kadak, Katrin Kalma, Adeele Sepp, Maaja Hallik, Otto Kosk, Hendrik Vissel, Imre Õunapuu, Rait Õunapuu, Artur Linnus, Kristian Põldma, Siim Maaten, Jaanus Tepomees, Hendrik Vissel, Vallo Kirs.
Stsenarist, lavastaja ja muusikaline kujundaja Taago Tubin, helirežissöör Külli Tüli, tõlkija Kalev Kalkun.
Raadioteater 2012