Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

42. nädal | teater teles, kinos ja raadios

17.10.2016 09:08

2016 | 42. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 18. oktoobril
21.40 OP ETVS
Veiko Õunpuu teeb seekord kaduvat kunsti ja paneb Teater NO99s lavale ”Ema Courage´i” Marika Vaarikuga peaosas: piilume proovisaali.

Kolmapäeval, 19. oktoobril 
21.35 mf Preili Julie (2014) ETV2s
Rootsi klassiku August Strindbergi ühe tuntuima näidendi ekraniseering. Loo tegevus hargneb 19. sajandi lõpus. Jaaniöö romantika ja maagia pöördub halastamatuks eksistentsiaalseks võitluseks, kui mõisapreili Julie (Jessica Chastain) alustab mängu toapoiss Johniga (Colin Farrell). Režissöör Liv Ullmann. 

Neljapäeval, 20. oktoobril
22.35 Leonard Bernstein. Suurem kui elu (2015) ETVs

Reedel, 21. oktoobril
18.00 Georg Udukübara aaria: Värvid põrandal ETV2s
Uudishimulikul avasturetkel jõuab Georg maalermeistrite juurde. Lõbusas loos lavale pürgimiseks mängivad peaosi Anatoli Tafitšuk ja Jana Liisa Johannson ning sarjas astub iseendana üles suur hulk Rahvusooper Estonia töötajaid, nii lavalt kui ka lava tagant, alates piletimüüjast ja lõpetades näitejuhiga.
21.35 lavastus Bloody Mary (2013) ETV2s
Von Krahli Teatri dramaatiline põnevuslugu, kus uus diivan toob esmapilgul harmoonilise abielupaari korterisse kaks ootamatut külalist, kelle algatatud mängud pööravad majarahva elu ühe õhtuga peapeale. Autor ja lavastaja Kertu Moppel. Osades Tiina Tauraite, Erki Laur, Tõnis Niinemets ja Ott Kartau. Lavastust ei soovitata alla 16-aastastele.

Pühapäeval, 23. oktoobril
14.40 Koreograaf Mats Ek (2014) ETVs
Väga isiklik dokumentaalfilm rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafist Mats Ekist. Võttegrupp jälgis, kuidas valmis Stockholmi kuninglikus ooperis lavastus ”Julia ja Romeo”, mille käigus avanes ainulaadne pilt Mats Eki loomingulisest tööprotsessist.
20.45 mf Need vanad armastuskirjad (1992) ETV2s
Romantiline ja samas ka traagiline lugu Eesti ühe armastatuima helilooja Raimond Valgre elust 1939.-1949. aastatel. Peaosas Rain Simmul, režissöör Mati Põldre. 

TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Don Giovanni“
Otseülekanne laupäeval, 22. oktoobril kell 19.55 ja kordused pühapäeval, 23. oktoobril kell 12.00 ja teisipäeval, 1. novembril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Wolfgang Amadeus Mozarti kahevaatuselisele koomilisele ooperile on libreto kirjutanud Lorenzo Da Ponte. Seda peetakse tituleeritud helilooja meistriteoseks ja üldse üheks kõige väljapaistvamaks muusikaliseks draamaks. Populaarse ooperina püsinud üle 200 aasta teatrite mängukavas. Eeldatavalt üldse aegade jooksul kõige enam esitatud oopereid. Teose dramaatiline ülesehitus, muusikaline komplekssus ja võte ooperi lõpus, et tegelased loevad vaatajatele moraali, oli vähemalt 70 aastat oma ajast ees.

Miss Saigon: 25. aastapäeva etendus
Neljapäeval, 20. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Legendaarne „Miss Saigon“ kinodes vaid ühel õhtul. Selle kogu maailma lavad vallutanud muusikali suurejoonelisel 25. aastapäeva väljamüüdud galaetendusel löövad kaasa ka algsed osatäitjad, nende seas Jonathan Pryce ja Lea Salonga. Daily Telegraph on seda paljukiidetud uuslavastust kirjeldanud kui suurepäraste osatäitmistega äärmiselt haaravat, ülevat ja liigutavat etendust ja Daily Mail on öelnud, et see on kõigi aegade võimsaim muusikal. See traagiline armastuslugu räägib sõjas orvuks jäänud noorest kõrtsitüdrukust Kimist, kes armub Ameerika merejalaväelasesse Chrisi; Saigoni langemine aga viib noorte eluteed lahku.

TEATER RAADIOS

Pühapäeval, 23. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Tamur Tohver „Üksindus esimesest silmapilgust“
Feature’i ehk dokumentaalkuuldemängu EMTA Kõrgema Lavakunstikooli 21. lennu kolmanda kursuse tudengite mõtetest on kirja pannud ja lavastanud Tamur Tohver. Esitajad Mari Abel, Märt Avandi, Kristel Elling, Tanel Jonas, Rasmus Kaljujärv, Alina Karmazina, Riina Maidre, Marin Mägi, Indrek Ojari, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Bert Raudsep, Kristjan Sarv, Ott Sepp, Lee Trei, Raivo Vaikla. Helirežissöör Külliki Valdma. 
Raadioteater 2002

Pühapäeval, 23. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Eduardo de Filippo „Filumena Marturano“
Komöödia nimitegelane klaarib arveid oma kirju minevikuga ja otsib lähedasi hingi. Südametarkuse ja naiseliku kavalusega saavutab Filumena viimaks Domenico vastuarmastuse. Osades Lisl Lindau, Kaarel Karm,  Hugo Laur, Linda Tubin, Linda Rummo, Silvia Laidla, Rein Aren, Arvo Kruusement, Aksel Orav, Ervin Abel. Raadiole seadnud Vello Rummo. Režissöör Enn Toona. 
Raadioteater 1957