Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

42. nädal | teater teles, kinos ja raadios

16.10.2017 10:49

2017 | 42. nädal

Reedel, 20. oktoobril

21.35 teatriõhtu Hamlet (2013) ETV2s

Shakespeare’i kuulsa draama tegevus toimub seekord tänapäeval, ühe võimupartei tagatubades, lavastaja Roman Baskini interpretatsioonis. Mängivad Üllar Saaremäe, Indrek Saar, Peeter Tammearu, Epp Eespäev, Liina Olmaru, Tõnis Mägi, Kärt Johanson, Velvo Väli, Tarvo Sõmer, Robert Annus, Eduard Salmistu jt. Kunstnik on Ervin Õunapuu. Salvestatud Rakvere linnuse kapiitlisaalis.

Laupäeval, 21. oktoobril

19.00 Georg Udukübara aaria: Värvid põrandal (2016) ETV2s

22.25 mf Kertu (2013) ETVs

Pärast jaaniõhtut kaob Kertu jäljetult. Kogu naise perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse oma tagasihoidliku ja kinnise loomu tõttu ullikeseks. Pärast pikki otsinguid leitakse ta alkoholilembese naistemehe Villu kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas tõukab Villu enda seast välja, süüdistades teda naise ärakasutamises. Mis toimus sel öösel aga tegelikult? Tasapisi lahtirulluv tõde on jahmatavam, kui keegi arvata oskab. Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud film tõstatab küsimuse inimese õigusest õnnele ja armastusele ka siis, kui temalt on võetud võimalus ise otsuseid langetada. Osades Ursula Ratasepp, Mait Malmsten, Peeter Tammearu, Külliki Saldre, Leila Säälik jt.

Pühapäeval, 22. oktoobril

12.00 mf Kaks paari ja üksindus (1985) ETV2s

Mängufilm O´Henry samanimelise jutustuse ainetel. Filmi stsenaariumi aluseks on üheksa üksteisest läbipõimuvate tegevusliinidega novelli. Peategelasteks on traditsiooniliselt neiu, kes tuleb linna õnne ja ilusat elu otsima, ning vargabande liikmest noormees. Nende ümber on erinevate saatustega tegelased, kes kõik alluvad rahamaailma seadustele. Film toodeti Tallinnfilmi poolt üleliidulisele televisiooniprogrammile venekeelsena. Osades Kaljo Kiisk, Urmas Ott, Ita Ever, Roman Baskin, Egon Nuter, Ferdinand Veike, Andris Žagars, Vladimir Sapožnin, Oskar Liigand, Heino Mandri, Sulev Luik jt. Režissöör Tõnis Kask.

TEEMAÕHTU: Silvia Laidla – 90 ...

19.30 lf Tädi Rose (1968) ETV2s

Vanamemm elab sugulaste juures ja püüab neile vajalik olla, kuid kõik ei laabu enam nii lihtsalt kui varem. Abielupaari vahel areneb pingeline arutelu, mida vana naisega peale hakata. Tennessee Williamsi näidendi „Nurjunud õhtusöök“ ainetel. Filmi režissöör on Virve Aruoja. Osades Albina Kausi, Silvia Laidla, Aksel Orav.

19.55 Tähelaev: Silvia Laidla (2006) ETV2s

Eesti teatri grand old lady Silvia Laidlal on loomingulises pagasis 90 teatrirolli, lisaks üle 30 rolli televisioonis ja filmis. Vanarahvas ütleks selle peale: „Tehke järele või makske kinni!“. Saatejuht Priit Hummel.

21.20 telelavastus Kleit (1979) ETV2s

Romulus Vulpescu omapärase ülesehitusega lühinäidend kujutab endast lugu kahe naise paralleelselt kulgevast eluteest. Õmbleja teeb kogu aeg tellijale kleidiproovi. Tegu oleks nagu ühe prooviga, kuid grimm, kostüümid ja muutuva sisuga dialoog näitavad hüppeid ajas. Osades Milvi Jürgenson ja Silvia Laidla. Režissöör-lavastaja Igor Kurve.

21.45 Siin ja praegu: Silvia Laidla (1996) ETV2s

22.35 teatriõhtu Hamlet (1966) ETV2s

Shakespeare´i tragöödia lavastas Voldemar Panso 1966. aastal Riiklikus Norsooteatris. Osades Ants Eskola (Hamlet), Jüri Järvet (Claudius), Silvia Laidla (Gertrud), Linda Rummo (Ophelia), Olev Eskola (Polonius) jpt. Muusika Eino Tamberg, kunstnik Mari-Liis Küla. Etenduse jäädvustasid filmilindile operaatorid Kalju Jõekalda, Vello Aruoja, Raimi Tonts ja helioperaator Vambola Velli-Vällik, toimetas Õie Orav.

23.50 Luuleteater: Reekviem (1989) ETV2s

Anna Ahmatova „Reekviemi“ esitab näitleja Silvia Laidla. Režissöör Jaan Pihlak, toimetaja Maile Hiiet.

 

TEATER KINOS

Moskva Suure Teatri „Korsaar“

Otseülekanne pühapäeval, 22. oktoobril kell 18.00 Coca-Cola Plazas, Ekraanis ja Centrumis. Keset turusaginat ja melu armub korsaar Conrad esimesest pilgust imekaunisse Medorasse, kaupmees Lankedemi omanduses olevasse orjatari. Conrad röövib Medora, kui Lankedem otsustab ta pašale müüa. Lord Byroni eepilisest poeemist inspireeritud ning Moskva Suure Teatri ühe imelisema ja suurejoonelisema lavastuse uuendatud koreograafia looja on Aleksei Ratmanski, kes võttis aluseks Marius Petipa eksootilise, 19. sajandist pärineva klassikalise koreograafia. Lisaks ahhetamapanevalt suurejooneliselt edasiantud laevahukuloole ja dramaatilisele lavakujundusele võimaldab see suur romanss peaaegu terve tantsutrupi kaasamist ning on lavale toodud, mõeldes just neile, kes otsivad teatrist imesid.

 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 21. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Ardi Liives „Majake kurvil“

Mees ja naine oma noores kooselus: kõik on hästi, elu näib muretu, tulevik roosiline. Hetkega aga muutub kõik ebakindlaks. Kuuldemäng keskendub eetilistele probleemidele. Ardi Liivese loomingus, nii draamades kui komöödiates, on üks keskseid teemasid ja põhiküsimusi: kas on võimalik iseendale valetada ja mis on selle hind? Osades Silvia Laidla ja Rein Aren. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1963

Pühapäeval, 22. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Walentyna Toczyska, Bronislaw Wiernik „Mäng“

1960ndatel aastatel lavastas Voldemar Panso raadioteatris kolm kuuldemängu ja kõiki neid võib nimetada sõjavastasteks hoiatuslugudeks. Kui Max Frischi „Härra Biedermann ja tulesüütajad“ (1961) ja Karl Opitzi „Inimesed, olge valvsad!“ (1962) on satiirilise kõlajõuga, siis kammerlik kuuldemäng „Mäng“ on psühholoogiline sissevaade lapse sõjahirmu, kus muutub suhteliseks mängu ja tõeluse piir. Osades oktoobrikuu sünnipäevalaps Iivi Lepik, Mari Lill, Linda Rummo. Tõlkinud Ruth Karemäe. Režissöör Voldemar Panso. Helirežissöör Eero Sepling.

Raadioteater 1968

Pühapäeval, 22. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Sergei Antonov „Esimene amet“

1953. aastal lõpetas Moskva teatrikooli GITISE kuulus eesti stuudio ja noored näitlejad suunati tööle Viktor Kingissepa nimelisse Draamateatrisse. Sergei Antonovi kuuldemäng „Esimene amet“ helisalvestati augustis 1953. Peaosa, noort inseneri Niinat, kes vastu ootusi peab hakkama tööle ohutustehnika vallas, mängis Silvia Laidla. Teistes osades nii tema kursusekaaslased kui vanemad kolleegid. Ajastuline kuuldemäng kõlab täna kentsaka hübriidina, kus tootmistemaatikasse võõrituslikult sekkuvad muusikanumbrid. Kaasa löövad laulusolistid eesotsas Georg Otsaga. Mõistagi on noore naise enese- ja oma kutsumuse leidmise loos on peatähtsad siiski inimsuhted. Osades Silvia Laidla, Arno Suurorg, Aino Talvi, Aksel Orav, Erich Jaansoo, Ita Ever, Leili Bluumer, Ilmar Tammur, Voldemar Panso, Kaljo Kiisk, Aarne Ruus, Jaanus Orgulas, Karin Sepre, Vello Rummo, Ellu Puudist, Harri Karro, Asta Lott, Virve Kiple. Laulusolistid Georg Ots ja Lehte Mark. Instrumentaaltrio: Uno Elts, Viktor Ignatjev, Arved Haug. Klaveril Harri Külvand. Tõlkinud Ülo Koit. Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Ernst Veber. Muusikaline kujundaja Harri Külvand. Toimetaja Veera Kononova. 

Raadioteater 1953