Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

41. nädal | teater teles, kinos ja raadios

10.10.2016 11:49

2016 | 41. nädal


TEATER TELES

Esmaspäeval, 10. oktoobril
21.35 Plekktrumm: Vallo Toomla ETV2s
Uue Eesti mängufilmi "Teesklejad" peateemaks on küsimus, kuidas siduda isiklikud unistused inimsuhetest tulenevate kohustuste ja pühendumisega. Kas inimene üldse tahab oma südamesoovi täita? Plekktrummi külaline on oma esimese täispika filmi lavastaja Vallo Toomla.

Teisipäeval, 11. oktoobril
21.40 OP ETVs
Sulev Keeduse ”Somnambuul” jõudis Rakvere teatri lavale, ”OP” kutsus lavastaja hetkeks kõrvale.

Kolmapäeval, 12. oktoobril
20.00 Kontakt: Märt Pius ja Kaspar Velberg ETV2s

Neljapäeval, 13. oktoobril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+

Reedel, 14. oktoobril
21.35 Kaheksa armastavat naist (1980) ETV2s
Satiiriline komöödia kahes vaatuses Pärnu Draamateatri esituses. Autor Robert Thomas, tõlkis Raimond Kaugver, lavastas Vello Rummo. Mängivad Murel Aav, Helle Kuningas, Ly Rebbas, Siina Üksküla, Lia Tarmo, Lii Tedre, Maimu Pajusaar ja Mari Palm.

Pühapäeval, 16. oktoobril
14.15 Nacho Duato. Mitteportree kunstnikust (2014) ETVs
Dokumentaalfilm Hispaania tippkoreograafist Nacho Duatost, kes pärast 20 aastat vallandatakse Hispaania rahvusballeti ehk Compañía Nacional de Danza kunstilise juhi kohalt. Pärast seda asub ta Peterburi Mihhailovski teatri balletitrupi kunstilise juhi ametisse. Ent ka kunstniku eraelu on jõudnud ummikusse ja taas seisab tal ees keeruline valik.
20.05 mf Don Juan Tallinnas (1971) ETV2s
Tallinnas seikleb kuulus Don Juan, kuid ta pole mitte päris tavaline Don Juan ... Režissöör Arvo Kruusemendi muusikaline komöödia. Helilooja Olav Ehala, kunstnik Mari-Liis Küla. Osades Gunta Virkava, Lembit Ulfsak, Jaak Tamleht, Igor Kurve, Martin Veinmann, Tõnu Saar, Eero Spriit, Rein Kotkas, Merle Randma-Aru, Juhan Viiding jt.
22.10 mf Varastati Vana Toomas (1970) ETV2s
Tuulelipp, see vana ustav linnavalvur Vana Toomas, kes sajandeid on seisnud uhkelt Tallinna raekoja tipus, on kadunud. Režissöör Semjon Školnikov, helilooja Uno Naissoo. Osades Kaljo Kiisk, Rein Aedma, Ülle Koni, Endel Pärn, Hardi Tiidus jt. Laulavad Ivo Linna, Andres Ots, Marju Kuut, Voldemar Kuslap, Els Himma, Uno Loop ja ansambel „Laine”.
23.20 lf Katused ja korstnad (1968) ETV2s
Film-fantaasia Tallinna katustest ja korstnatest. Tantsivad Tiiu Randviir, Juta Lehiste, Tiia ja Maie Saealle ning Ülo Vilimaa. Autor-lavastaja Ülo Vilimaa, režissöör Valdur Himbek, operaator Anton Mutt.”Katused ja korstnad” on Eesti Telefilmi esimene värvifilm.


TEATER KINOS

London National Theatre’i „Sügav sinine meri“
Esmaspäeval, 10. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Helen McCrory naaseb National Theatre lavale Terence Rattigani hävitavas meistriteoses ning mängib üht kaasaegse draama suurimat naisrolli. Carrie Cracknelli kriitikute kiidusõnu teeninud uuslavastuses lööb kaasa ka Tom Burke. Looga maalitakse portree vajadusest, üksildusest ja kaua allasurutud kirest, kui sõjajärgse tsiviilsuse õrna pinna all põleb jõhker kaotus- ja igatsustunne.

Moskva Suure Teatri ballett „Kuldajastu“
Otseülekanne pühapäeval, 16. oktoobril kell 18.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Satiiriline lugu Venemaal 1920. aastatel välja kuulutatud uue majanduspoliitika ehk NEPi-aegadest. Värvikas ja sädelev etendus džässilike rütmide saatel varieteelikus õhkkonnas. Seda balletti näeb ainult Suures Teatris ja siin on kõike, mis kütkestab: meeletud rütmid, pöörane klaperjaht ja dekadentlikud kabareenumbrid. Borissi ja Rita kirglikku armastuslugu ja kauneid duette esitavad erakordse väljendusrikkusega Suure Teatri solistid.


TEATER RAADIOS

Kaarel Karm - 110
Laupäeval, 15. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Juri Nikulin „Viimne pihtimus“
Tegevus toimub sõjapäevil, olukorras, mil kaob piir pihtimise ja ülekuulamise vahel … Osades Kaarel Karm, Ellen Liiger ja Endel Padrik. Raadiole seadja Karin Ruus. Režissöör Leo Martin. 
Raadioteater 1953

Kaarel Karm – 110
Pühapäeval, 16. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Anton Tšehhov „Karu“
Parimais aastais leskproua on otsustanud pühenduda leinale,aga siis tuleb talle külla üks mühaklik mees … Osades Aino Talvi, Kaarel Karm ja Ado Hõimre. Režissöör Kaarel Toom. 
Raadioteater 1955

Pühapäeval, 16. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Miklos Gyarfas „Truuduse labürint“
Komöödia peategelane Anna loob kirglikke kujutluspilte truudusetusest. Osades Aino Talvi, Gunnar Kilgas, Rudolf Nuude, Olev Tinn, Hanno Kalmet, Voldemar Alev, Kaarel Karm, Aksel Orav. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu. 
Raadioteater 1967