Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

41. nädal | teater teles, kinos ja raadios

09.10.2017 12:13

2017 | 41. nädal

TEATER TELES

Neljapäeval, 12. oktoobril

22.30 mf Hullumeelsus (1968) ETV2s

Läheneb Teise maailmasõja lõpp ja kõrvalises mõisahoones paikneva vaimuhaigla patsiente ootab likvideerimine. Gestaaponi jõudnud anonüümne info hullude sekka varjunud spioonist aga põhjustab viivituse. Ohvitser Windisch (Jüri Järvet) peab simulandi avastama. Peaarsti (Voldemar Panso) nõusolekul esineb ta arstina ja leiab mitu kahtlusalust, kuid nende ülekuulamine jookseb ummikusse. Dokumentideta Inimene nr 1 (Vaclovas Blēdis), intelligentne Toimetaja (Valeri Nosik), võitlusvalmis Willy (Bronius Babkauskas) ja kaunis Sophie (Mare Garšnek) näivad küll üsna normaalsed, kuid ainult esmapilgul. Ka patsiendiks kehastudes ei jõua Windisch saladusele lähemale, vaid satub lausa eluohtlikusse olukorda. Režissöör Kaljo Kiisk.

Reedel, 13. oktoobril

21.35 teatriõhtu Suur õgimine (2012) ETV2s

„Suur õgimine“ on siis, kui neli inimest on kokku tulnud, et teha üks ja viimane fataalne tegu. Kuid fataalsus pole kunagi kurb, vaid alati õhuline nagu bubert, kerge nagu salatileht ja puhas nagu munavalge. Kuidagi tuleb täita tühik, mis on meisse jäetud kosmose, jumala ja vanemate poolt, ning kui selleks on armastus, siis armastus käib ju kõhu kaudu. Lavastaja Lauri Lagle, osades Marika Vaarik, Eva Koldits ning külalisena Margus Prangel ja Priit Võigemast. Esietendus 16. mail 2012 Teatris NO99.

Laupäeval, 14. oktoobril

19.00 Georg Udukübara aaria: Baleriinide juures (2016) ETV2s

23.05 lf Vanameeste paradiis (2005) ETVs

Lühimängufilm kahest vanast linnaametnikust, kes saadetakse keskkonnaametist sundpensionile. Mehed otsustavad hakata omal käel kalavetel röövpüüdjate vastu võitlema, kuid kalurid ja ümbritsev loodus peidab endas rohkem salapära, kui mehed esialgu näha oskavad. Sõit kalurikülla muudab meeste elu igaveseks. Osades Tõnu Aav, Aleksander Eelmaa, Tõnu Oja jt. Režissöör Ove Musting.

Pühapäeval, 15. oktoobril

13.05 mf Kinnunen (2007) ETVs

Eestist endale korralikku naist otsima tulnud soomlane kukub Tallinna sadamas laeva pardalt vette. Komöödia Juha Kinnunenist ja pedagoog Õie Kannikesest, kes juhuse või saatuse tahtel teineteist õpetama hakkavad. Kinnunen ei ole tavaline mees, tema on soome mees. Õie pole tavaline naine, tema on eesti naine. Ühist keelt pole kerge leida, sest üks on naine ja teine mees. Osades Sesa-Petteri Lehto, Maria Peterson, Hilje Murel, Ivo Uukkivi jt. Režissöör Andri Luup.

23.20 lf Giordano (1988) ETV2s

Lühimängufilmi peaosas Paul Poom. Teistes osades Anne Paluver, Guido Kangur, Andrus Vaarik, Ilmar Tammur, Ene Järvis, Arvo Kukumägi, Salme Reek jpt. Operaator Anton Mutt, režissöör Aare Tilk.

TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Võluflööt“

Otseülekanne laupäeval, 14. oktoobril kell 19.55 Coca-Cola Plazas, Ekraanis ja Centrumis. Kordused pühapäeval, 15. oktoobril kell 12.00 ja teisipäeval, 24. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Tony auhinna võitja Julie Taymori lavastust, Mozarti meistritööd „Võluflööt“ juhatab Metropolitan Opera endine muusikaline juht James Levine. Golda Schultz teeb oma debüüdi Metropolitan Opera laval Paminana koos Kathryn Lewekiga Öökuninganna rollis; Charles Castronovo kehastab muinasjutuprints Taminot, Markus Werba linnupüüdjat Papagenot, Christian Van Horn Sprecherit ning René Pape Sarastrot. Tegemist on esimese korraga, kui kinoülekannete sarjas saab seda Saksa ooperit näha täispikkuses.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 14. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Walentyna Toczyska, Bronislaw Wiernik „Mäng“

1960ndatel aastatel lavastas Voldemar Panso raadioteatris kolm kuuldemängu ja kõiki neid võib nimetada sõjavastasteks hoiatuslugudeks. Kui Max Frischi „Härra Biedermann ja tulesüütajad“ (1961) ja Karl Opitzi „Inimesed, olge valvsad!“ (1962) on satiirilise kõlajõuga, siis kammerlik kuuldemäng „Mäng“ on psühholoogiline sissevaade lapse sõjahirmu, kus muutub suhteliseks mängu ja tõeluse piir. Osades oktoobrikuu sünnipäevalaps Iivi Lepik, Mari Lill, Linda Rummo. Tõlkinud Ruth Karemäe. Režissöör Voldemar Panso. Helirežissöör Eero Sepling.

Raadioteater 1968

Pühapäeval, 15. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Ardi Liives „Majake kurvil“

Mees ja naine oma noores kooselus: kõik on hästi, elu näib muretu, tulevik roosiline. Hetkega aga muutub kõik ebakindlaks. Kuuldemäng keskendub eetilistele probleemidele. Ardi Liivese loomingus, nii draamades kui komöödiates, on üks keskseid teemasid ja põhiküsimusi: kas on võimalik iseendale valetada ja mis on selle hind? Osades Silvia Laidla, Rein Aren. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1963

Pühapäeval, 15. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Rein Põder „Kanarbik“

Tegevuspaik: Tartu Maarjamõisa närvikliinik. Aeg: päev ja õhtu oktoobri lõpus 1904. Kohtuvad luuletaja Anna Haava ja noor hingearstist kirjamees Juhan Luiga. Aga ilmub teisigi olulisi isikuid …  Osades oktoobrikuu sünnipäevalaps Iivi Lepik, Raivo E. Tamm, Rein Oja, Triinu Meriste, Piret Kalda. Raadioseade ja -lavastus: Toomas Lõhmuste. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri.

Raadioteater 1996