Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

41. nädal: teater teles ja raadios

05.10.2015 12:47

2015 /41. nädal
TEATER TELES

Teisipäeval, 6. oktoobril
20.30  Rabarbar. Meie kultuur ETV+
Saates tuleb juttu Vene teatri saatusest, lehvikute ajaloost ja "Polümeeri" salajasest elust. Saatejuhid Evelina Vedom, Ilja Nartov ja Aleksandr Hobotov.
21.40  OP  *K 11.50  ETVs
Õpetajate päeva eel tuli lavale kaks lavastust: Taago Tubina "Oleanna" ja Priit Kruusi "Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine". "OP" käis mõlema kulisside taga. Koreograaf Sveta Grigorjeva küsib, kas "Carmina Trash" võib paljas olla. Arhitektuuris muutuvad visioonid päris pöörasteks. Saatejuht Margit Kilumets, režissöör Antti Häkli, toimetajad Mariina Mälk ja Valner Valme.

Kolmapäeval, 7. oktoobril
11.50  OP* ETVs
12.20  NO99 Kunstikool: Kärt, 6/15 (Eesti 2013) ETVs
Loengus Leonhard Lapini, Konrad Mägi, Muhu memmede, Merike Estna jt kunst.
19.30  mf Karu süda (Eesti 2001) ETV2s
Romantiline draama noore jahimehe Niika armuseiklustest ja kirevast kütielust Siberi ürglaantes. Peaosas Rain Simmul, naiste rollides Külli Teetamm, Merle Palmiste, Dinara Drukarova, Iljana Pavlova jt. Filmi operaator Rein Kotov nomineeriti 2001. aastal Euroopa Filmiakadeemia parima operaatori kandidaadiks. Režissöör Arvo Iho, stsenaristid Nikolai Baturin, Rustam Ibragimbekov, Arvo Valton ja Arvo Iho. Operaator Rein Kotov, kunstnik Silver Vahtre, helilooja Peeter Vähi. Produtsendid Mati Sepping, Arvo Iho, Manfred Durniok jt. Faama Film, Cumulus Projekt ja Tallinnfilm (Eesti), Manfred Durniok Produktion (Saksamaa), Lenfilm (Venemaa), Studio Fama 92 (Tðehhi Vabariik), 2001.

Neljapäeval, 8. oktoobril
23.40 dokkaader Tantsuvajadus (The Need to Dance, Hollandi 2014)* ETV2s
Petra Lataster-Czisch ja Peter Lataster saadavad filmis flaami-maroko päritolu koreograafi Sidi Larbi Cherkaouid tema Euroopa-reisil, filmides lisaks koreograafiale ka tema tööd tantsijatega. Kaadri taga räägib edukas tantsukunstnik oma juurtest ja karjäärist, eriti isa põlastavast suhtumisest.

Reedel, 9. oktoobril
12.10 32. ülemaailmne noorte tsirkuseartistide festival (32e Festival Mondial de Cirque de Demain, Prantsuse 2011)* ETV2s
Maailma suurim tsirkus Cirque Phénix Pariisis oli 2011. aastal juba 32. korda maailma noorte tsirkuseartistide päralt - sadakond uut talenti kuueteistkümnelt maalt näitasid areenil oma oskusi, vaimustades publikut erinevatel põnevatel tsirkuseerialadel. 1977. aastast on noorte tsirkuseartistide festival on olnud tähtsaim noorte talentide mõõduvõtmise paik, seal on tuule tiibadesse saanud erakordsed artistid paljudest maailma maadest.
19.30  Jõhvi Kontserdimaja 10 *L16.25 ETVs
Kümme aastat ja üks päev tagasi avas uksed Eesti Kontserdi uusim ning moodsaim kunstide keskus – Jõhvi kontserdimaja. Juubelikontserdi kava kajastab muusikas, tantsus ja filmiekraanil kontserdimaja edulugusid, vaimset sidet piirkonna suurkujude Eduard Tubina, Veljo Tormise ning Kaljo Kiisaga, kontserdimaja ühtekuuluvust Jõhvi linna ja kogu Ida-Virumaaga. Estiettekandele tuleb Rasmus Ruuri uus teos. Jõhvi balletifestivali kodu tervitavad Eesti Rahvusballett, Vanemuise ballett ja Tallinna Balletikool. Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestrit juhatab Kaspar Mänd, solistid on Katariina Maria Kits (viiul), Alika Boitšuk (klaver). Režissöör Marek Miil, produtsent Ruth Alaküla.
21.00  OP* ETV2s

Laupäeval, 10. oktoobril
11.45 mf  Karu süda (Eesti 2001)* ETV2s
13.50  Teatrifantoom (2005)* ETV2s
Ellu on ärganud Vanemuise teatrivaim, kes on üsna sarnane kunagise teatrijuhiga, keda kutsuti Vana Hirmus. Ikka ja jälle püüab ta oma teatrit päästa ja nii satub ta erinevatesse ajajärkudesse. Aivar Tommingase Ird on tegelaskuju, kes on omamoodi "Vanemuise" kaubamärgiks. Mart Kivastiku loos astuvad üles Herta Elviste, Jüri Lumiste, Liina Olmaru jpt. Lavastaja Ain Mäeots. Reþissöör Elo Selirand, kunstnik Liina Keevallik.
14.15 Heade mõtete suvi: Aivar Tommingas, Vanemuise teatri minevik (ETV 2004)* ETV2s
14.40 Teatriilm: Soovikontsert (1995)* ETV2s
Näitlejad laulavad erinevais paigus ja üritustel, suupilli mängib Felix Kark.
16.25 Jõhvi Kontserdimaja 10* ETVs
17.55 lühifilm  Roosa kampsun (Eesti 2014) ETVs
Näitleja ja koomik Henrik teeb laval suurepäraseid rolle. Eraelus on ta aga keskmisest madalama enesehinnanguga üksildane noormees, kel raskusi täiskasvanuks olemisega. Osades Henrik Kalmet, Sten Karpov, Indrek Ojari, Tõnis Niinemets, Katariina Tamm, Kristo Viiding, Roland Laos, Jüri Nael, Ivo Reinok. Režissöör Moonika Siimets, produtsent Riina Sildos, stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Ivar Taim, kunstnik Eva-Maria Gramakovski. Tootja Amrion 2014.

Pühapäeval, 11. oktoobril
9.00 Lastefilm Lammas all paremas nurgas (1992) ETV2s
16.15 Lennud: Lavakunstikooli VIII lend (1974-1978) (1992)* ETV2s
Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri VIII lend - juhendaja Kaarin Raid ja 16 lõpetajat. Saates meenutavad Rein Oja, Aivar Tommingas, Margus Lepa, Toomas Suuman jt. Kommentaarid teatriloolaselt Reet Neimarilt, intervjueerija Anne Tuuling.
Teleesietendus! 17.00 Lastelavastus Lood pildi seest (2015) ETV2s
Lustlik lavastus vene absurdiklassiku Daniil Harmsi (1905–1942) viiest lasteloost, mis pajatavad laste ja loomade seiklustest veidravõitu maailmas, kus värvi annavad kordused ning lõbusad juhtumised. Lihtsad ja vaimukad elupildid pakuvad vaatamisrõõmu nii väiksematele ja suurematele lastele kui ka absurdiarmastajatele üle ilma. Lavastasid Kaija M Kalvet, Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Lennart Peep, Kalju Komissarov. Mängivad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 2015. aasta ehk 10. lennu kõik näitlejad. Tõlkinud Ilona Martson, muusika Lauri Mäesepp. Režissöör Rait Roland Veskemaa, juhtoperaator Andrus Rebane, produtsent Kadi Katarina Priske.
20.30  Jõhvi Kontserdimaja 10*  ETV+

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Oktoober - algupärase dramaturgia kuu

Laupäeval, 10. oktoobril kell 9 Raadio 2s
Laupäeval, 17. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios
Ivo Uukkivi - 50
Kuuldemäng: Juhan Kangilaski "Kaval-Ants ja Vanapagan"
Vanapagan otsib sulast ja leiab Kaval-Antsu…
Osades: Jaanus Orgulas, Velda Otsus, Ivo Uukkivi ja Terje Pennie.
Režissöör Helbe Sõerd, helirežissöör Mart Puust, muusika autor Tõnis Kõrvits, raadioseade näidendist Pille-Riin Purje
Raadioteater 1991

Laupäeval, 10. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Jim Ashilevi "Ma olen elus olemise tunne"
Kuuldemäng samanimelisest romaanist, mille keskmes noorte armumised ja ängid, ootused ja pettumused, üksildus ja igatsus… 
Osades: Rasmus Kaljujärv, Maarius Pärn, Karin Rask, Kristiina-Hortensia Port, Jane Lauter, Hugo Soosaar, Liiselotta Emilie Jahnke. 
Raadiole seadnud ja lavastanud Tamur Tohver, helirežissöör Külliki Valdma. 
Raadioteater 2015

Pühapäeval, 11. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios
Mari Möldre - 125
Kuuldemäng: Gustav von Wangenheim "Ajaga saame hakkama!"
Noorte inimeste rõõmud ja mured ning neile kaasa elav vana naine.
Peaosas Mari Möldre, partneriteks salvestamise ajal Tallinna Konservatooriumi lavakunsti eriala I lennu lõpetajad: Ines Parker-Aru, Jaan Saul, Maila Rästas, Linda Olmaru, Meeli Alev-Sööt, Sander Raus, Rein Olmaru.
Režissöör Aarne Ruus, helirežissöör Eero Sepling, muusikaline kujundaja ja klaverisaatja Heino Jürisalu, toimetaja Lennart Meri.
Raadioteater 1961