Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

40. nädal | teater teles, kinos ja raadios

03.10.2016 12:24

2016 | 40. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 4. oktoobril
21.40 OP ETVs
VAT teatris tuli lavale Andrus Kivirähki „Alias”, kus lihtsast lauamängust kasvab inimhingemuukija. OP püüab omakorda muukida lavastust.

Kolmapäeval, 5. oktoobril
20.00 Kontakt: Elisabet Reinsalu ja Margus Tabor ETV2s
22.15 Kirjanduse aeg: HeadRead. Pavel Sanajev ja P. I. Filimonov ETV+
Vestlusõhtul kohtuvad vene kirjanik, näitleja, filmilavastaja ja stsenarist Pavel Sanajev ja P. I. Filimonov.

Neljapäeval, 6. oktoobril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+

Reedel, 7. oktoobril
18.00 Georg Udukübara aaria: Primadonnad ja buduaarid ETV2s
Georg uurib ooperi- ja balletiteatri grimmituba ja kohtub oma teekonnal lavale karmipilgulise direktoriga! Lõbusas loos mängivad peaosi Anatoli Tafitšuk ja Jana Liisa Johannson ning sarjas astub iseendana üles suur hulk Rahvusooper Estonia töötajaid, nii lavalt kui ka lava tagant, alates piletimüüjast ja lõpetades primadonnaga.
21.35 lavastus Rita koolitus (1991) ETV2s
Inglise kirjaniku Willy Russelli näidend Tallinna Draamateatri esituses kahes vaatuses. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Riina Vanhanen, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Kersti Kreismann ja Tõnu Aav.

Laupäeval, 8. oktoobril
14.35 telelavastus Tuulearmuke (1998) ETV2s
Telelavastus Betti Alveri samanimelise romaani põhjal. Peaosades Tiina Tauraite ja Arvi Mägi, stsenaarium Margus Kasterpalu, režissöör-lavastaja Elo Selirand.
17.05 mf Viini postmark (1967) ETV+
Lustakas filmilugu ühe päris tavalise kastivabriku päris tavalisest meistrist, pereisast ja margikogujast Martin Rollist, kes ühel päeval otsustab ausalt elama hakata. Osades Jüri Järvet, Herta Elviste, Ines Aru (Parker), Ervin Abel, Leida Rammo, Einari Koppel jt. Stsenarist Ardi Liives, režissöör Veljo Käsper.
19.45 mf Georg (2007) ETV2s
Tõsielufaktidel põhinev lugu eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa saatusest, tema kunstniku- ning eraelust. Nimiosas Marko Matvere. Teistes osades Anastasia Makejeva, Renars Kaupers, Elle Kull, Tõnu Kark, Mirtel Pohla ja Karin Touart. Stsenaristid Aleksandr Borodjanski ja Mati Põldre, režissöör Peeter Simm.

Pühapäeval, 9. oktoobril
14.10 Monty Python (enamjaolt) elusana laval (2014) ETVs
Monty Pythoni meeskond tuli taas kokku ja esitas 30 aastat kestnud pausi järel uue kava. Vanade filmilõikude, laulude ja hullumeelsete tantsunumbritega pikitud show tõestas taas, et Monty Python on ülim, mida meelelahutuses on võimalik pakkuda.

TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Tristan ja Isolde“
Otseülekanne laupäeval, 8. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan, kordused Coca-Cola Plazas pühapäeval, 9. oktoobril kell 12.00 ja teisipäeval, 18. oktoobril kell 19.00. Met-i hooaja avab Wagneri ooperi „Tristan ja Isolde“ uuslavastus, mida dirigeerib esmakordselt otseülekandes Sir Simon Rattle. Richard Wagneri kolmes vaatuses ooperile on libreto kirjutatud Gottfried von Strassburgi draama „Tristan“, Thomas von Britanje „Roman de Tristani“ ja Eilhart von Oberge „Tristant und Isolde“ järgi. Tegemist on helilooja kõige intensiivsema ja pingelisema muusikalise draamaga, mille Wagner kirjutas Šveitsi maopaoaastate lõpul (1857-59), kuid see ei pääsenud aastaid lavale revolutsiooniliste ideede pärast. Väljatulekul sai legendaarne armastuslugu Saksamaal otsekohe suure menu osaliseks.

TEATER RAADIOS

Kaarel Karm - 110
Pühapäeval, 9. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Juri Nikulin „Viimne pihtimus“
Tegevus toimub sõjapäevil, olukorras, mil kaob piir pihtimise ja ülekuulamise vahel … Osades Kaarel Karm, Ellen Liiger ja Endel Padrik. Raadiole seadja Karin Ruus. Režissöör Leo Martin. 
Raadioteater 1953

Laupäeval, 8. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Aljaksei Dudarav „Püha lind“
Peategelane, tundliku hingega Stjapan elab kooskõlas loodusega, aga ümbritsevad inimesed ei suuda tema hingeelu alati mõista. Osades Lembit Ulfsak, Elle Kull, Ivo Eensalu, Hans Kaldoja, Robert Gutman, Rasmus Kuuspuu. Valgevene kirjaniku Aljaksei Dudaravi jutustusest “Püha lind” ja näidendist “Viimane toonekurg”. tõlkinud ja raadiole seadnud Helju Jüssi ja Aili Lemmik. Režissöör Tanel Lään. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Mai Sepling. 
Raadioteater 1987

Merekultuuriaasta 2016
Pühapäeval, 9. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: August Mälk „Hea sadam“
Rannarahva elu mõjutab kõige sügavamini meri … Osades Aarne Üksküla, Milvi Koidu, Tõnu Kilgas, Tiina Rebane, Aksel Küngas, Maria Klenskaja, Carmen Mikiver, Tõnu Mikiver, Tõnu Aav, Heino Torga. Episoodides Aasa Käsi, Ellu Puudist, Endel Padrik, Tanel Lään, Aare Toikka, Lembit Anton. August Mälgu romaanist raadiole seadnud Endel Nõmberg. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Eero Sepling. 
Raadioteater 1989