Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

40. nädal | teater teles, kinos ja raadios

02.10.2017 14:00

2017 | 40. nädal

Teisipäeval, 3. oktoobril

21.40 OP ETVs

Kuldne Mask kiiskab seekord eriti eredalt – heidame koos Sasha Pepeljajeviga pilgu maski taha. Pärast NO99 revolutsiooni tulgu või veeuputus. Neli aastat on Marianna Kaat jälginud kaameraga nelja vene lapse teekonda eesti keele juurde, tulemuseks pöördeid täis film „14 käänet“.

Neljapäeval, 5. oktoobril

22.20 Noored kotkad (1927) ETV2s

„Noored kotkad“, mis valmis ja esilinastus 1927. aastal, on üks väheseid enne 1940. aastat tehtud Eesti mängufilme, mis on peaaegu terviklikult säilinud. Peaosades Arnold Vaino, Johannes Nõmmik, Ruut Tarmo. Naisosi mängivad Elly Põder-Roht, Amalie Konsa, Aksella-Hildegard Luts, kaasa löövad veel Rudolf Ratassepp, Olev Reintalu, Vambola Kurg, Juhan Sütiste, August Sunne. Stsenarist, lavastaja, operaator ja produtsent Theodor Luts, kaasstsenarist Aksella-Hildegard Luts, kunstnikud Voldemar Haas ja Heino Lehepuu.

Reedel, 6. oktoobril

21.35 teatriõhtu Kontakt (2013) ETVs

Martin Alguse mitmete autasudega pärjatud südamlik ja humoorikas lugu inimlikust soovist olla ühenduses nii iseenda kui ka maailmaga. Juhuslikud kohtumised ja kokkupõrked sunnivad tegelasi oma „kookonist“ välja astuma ning eluga edasi minema. Lavastaja Ingomar Vihmar, kunstnik Illimar Vihmar. Osades Kleer Maibaum-Vihmar, Kristo Viiding, Ain Lutsepp, Jaan Rekkor, Märt Avandi, Marta Laan, Maria Avdjushko ja Martin Algus. Salvestatud 2013. aastal Eesti Draamateatris.

Laupäeval, 7. oktoobril

22.30 mf Kohtumine tundmatuga (2005) ETVs

Alternatiivfantaasia kuuekümnendate lõpust Eesti Televisioonis ja ajast, mil jumalad oskasid inimeste keelt. Suhtepentagramm koosneb Valdo Pandist, Mati Tilbast, Tädi Ruthist ja Tipist ning Täpist. Osades Raivo E. Tamm, Tiit Sukk, Peeter Oja, Andrus Vaarik, Ülle Kaljuste, Maria Avdjuško jt. Stsenarist Urmas Vadi, režissöör Jaak Kilmi.

Pühapäeval, 8. oktoobril

19.30 Sipelga rada. Näitleja Marika Vaarik (2006) ETV2s

Marika Vaarik on üli-eri-ilmeline näitlejanna, kelle rollideskaalale mahuvad ühevõrra olulistena nii markiis de Merteuil barokkajastu suhtedraamast „Ohtlikud suhted“ kui ka meesnäitlejale kirjutatud õpetaja Klamm saksa viimaste aastate ühest olulisemast noortenäidendist. Marika roll on koguni rokijumal Elvis Urmas Vadi komöödias „Elvis oli kapis!”. Kõik me oleme pärit lapsepõlvest. Saade viib meid muuhulgas Marika Vaariku lapsepõlvemaale Kassarisse, kus elavad tänini harmoonilised inimesed. Nagu ka siis, kui Marika oli väike ja selle kandi elule andis tooni Voldemar Panso. Nii ei läinudki Marika Vaarik teatrikooli, kuid teatrisse sattus ta ometi. Saate autor ja režissöör Gerda Kordemets.

20.25 mf Kutsar koputab kolm korda (2010) ETV2s

Mis juhtub siis, kui su ellu saabub ootamatu külaline? Väikelinna viiuldaja Marju kasvatab üksi kahte last ja üritab igapäevaeluga hakkama saada muutes argipäeva enda jaoks maagiliseks. Ühel hetkel saabubki külaline, kes sunnib küsima: kas armastust üldse oligi? Osades Marika Vaarik, Meelis Hainsoo, Erik Ruus, Kirke Selirand, Uko Ruusmaa ja Markus Robam. Režissöör ja stsenarist Elo Selirand, kaasstsenarist Mihkel Robam.

21.10 Plekktrumm: Marika Vaarik (2016) ETV2s

Mida tähendab omada isiklikku suhet kõige ümbritsevaga ning milline on selliselt elatud elu hind? „Plekktrummil“ on külas Teater NO99 näitleja Marika Vaarik. Saatejuht Joonas Hellerma.

21.55 teatriõhtu Minu pere ja muud loomad (1989) ETV2s

Gerald Durrelli autobiograafilise teose alusel lavastas sooja ja südamliku loo inglise perekonna elust Kreekas Korfu saarel Tiina Rebane VAT Teatris. Kunstnik Ene-Liis Semper, helilooja Piret Tibbo, liikumisjuht Ere Lusti, laulutekstid kirjutas Aare Toikka. Osades Marika Vaarik, Dajan Ahmet, Aare Toikka, Inga Uibos, Aarne Mägi, Rein Kirss jt.

23.55 Siin ja praegu: Marika Vaarik (2000) ETV2s

 

TEATER KINOS

London National Theatre’i „Peeter Paan“

Otseülekande salvestus neljapäeval, 5. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Kõik lapsed kasvavad suureks. Peale ühe … Kui Kadunud poiste ninamees Peeter Paan oma varju kaotab, aitab sihikindel Wendy tal selle taas üles leida. Vastutasuks kutsutakse Wendy Eikunagimaale, kus haldjas Tinker Bell, Tiger Lily ja kättemaksuhimuline Kapten Konkskäsi teda juba ees ootavad. Järgneb maagia, muusika ja silmamoonduste pillerkaar. Selle imeliselt leidliku lavastuse, mis on maiuspalaks nii lastele kui ka täiskasvanutele, on koostöös Bristoli Old Vici teatriga lavastanud Sally Cookson.

The Metropolitan Opera „Norma“

Otseülekanne laupäeval, 7. oktoobril kell 19.55 Coca-Cola Plazas, Ekraanis ja Centrumis. Kordused pühapäeval, 8. oktoobril kell 12.00 ja teisipäeval, 17. oktoobril kell 19.00 Coca-Cola Plazas.  Bellini bel canto tragöödia „Norma“, nimiosas Sondra Radvanovsky – tegemist on rolliga, mida ta esitas ovatsioonide saatel 2013. aastal Metropolitani laval ning mida ta on laulnud ka Kanada Ooperikompaniis, San Francisco Ooperiteatris, Baieri Riigiooperis, Liceu Suurest Teatris ja Chicago Lüürilises Ooperis, olles sellega Norma ikoonilise tegelaskuju üks parimaid tõlgendajaid. Lavastaja on Sir David McVicar.

 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 7. oktoobril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Wolfgang Bauer „Dream Jockey“

Õdusas muusikasaates hakkavad raadiokuulajate telefonikõned muutuma aina veidramaks ja veidramaks, kuni olukord väljub kontrolli alt. Groteskne fantaasia meediamaastikust. Osades Kaido Veermäe, Kristi Aule, Külli Koik-Reinumägi, Ain Prosa, Ines Aru, Tõnu Aav, Margus Tabor, Tiina Tauraite, Jan Uuspõld. Episoodides Peep Viljamäe, Ruth Viljamäe, Elo Selirand, Karin Nurm, Kadi Priske, Ahti Tubin. Tõlkinud Piret Pääsuke. Režissöör ja muusikaline kujundaja Ain Prosa. Helirežissöör Külliki Valdma. Signatuuri autor Rivo Laasi.

Raadioteater 1999


Pühapäeval, 8. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Endre Veszi „Paariline“

Ootamatult võib juhuslik valeühendus katkestada noore mehe üksinduse – aga siis sekkub kiuslik vanamees, kel samuti suhtlemisvaegus. Osades Lembit Eelmäe, Einari Koppel, Milvi Koidu, Aleksander Mälton, Benno Mikkal. Episoodides Virve Meerits, Mai Jägala, Kuido Tuvi, Kaido Karro. Tõlkinud Edvin Hiedel. Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1969


Pühapäeval, 8. oktoobril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Heidi Sarapuu „Ella Ilbak“

Kultuurilooline kuuldemäng. Pühendunud loovkunstniku ümber on kodumaal ja väljamaal intriige ja vaimustuse tuld, nii armutundmusi kui kadedust. Ella Ilbaku austajate kilda kuuluvad kirjanikud Gailit ja Visnapuu. Siit ka vaimusillad 100 aastat tagasi sündinud kirjandusrühmituseni Siuru! Osades Anu Lamp, Andrus Vaarik, Guido Kangur, Katrin Nielsen, Iivi Lepik, Rein Oja. Režissöör Heidi Sarapuu. Helirežissöör Urve Marka. Muusikaline kujundaja Tiia Teder.

Raadioteater 1992