Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

4. veebruaril toimub NUKU muuseumis Katariin Raska Ly ja Kadri Skudra Suitsu kontsert

29.01.2018 14:55

Kontsert "Parmu pill"
Pühapäeval, 4. veebruaril toimub NUKU muuseumis kolmas muuseumikontsert, kus muusik Katariin Raska Ly ja näitleja Kadri Skudra Suits jutustavad lugusid kontsert-mängul "Parmu pill".

Kontsert on Katariin Raska Ly ja Kadri Skudra Suitsu esimene koostöö, mis sünnib muuseumikeskkonnas mängitavast parmupillimuusikast ja nukuteatrikunsti abil loodavatest installatsioonidest. Mõlemale autorile meeldivad omal viisil muusika, etenduskunstid ning meediumite kokkumäng. Kontsert-mäng toimub koostöös Pärimusmuusika Keskuse korraldatava viienda parmupillifestivaliga. 

Kontserdipaigaks on muuseumi aatrium, mille üle laotub muuseumi klaassild. Aatriumi mitmes seinas avanevatest akendest ilmuvad erinevad installatsioonid ning parmupillihelid loovad omaette maailma.

Muuseumikontsertide idee üks autor, muuseumijuhendaja Iti Niinemets ütleb, et kõik kontserdid on eksperimendid. "Kutsusime kontserte andma muusikud, kes olid valmis end proovile panema ja tulema oma tavapärasest keskkonnast välja. Nii saabki hubases teatrikeskkonnas nautida muusikute kordumatut kontserti, millest saab justkui teatrietendus."

Kontserdisarja viimane kontsert toimub 18. aprillil, kus astub üles The Swingin’ Sisters and Band, kes esitab Eesti Raadio Meeskvarteti salvestatud säravaid kergemuusikalaule.

Kontserdipiletid on saadaval NUKU teatri kodulehel ja kassas ning Piletilevis hinnaga 12 ja 9 eurot. 

Teate koostas
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht