Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

4. nädal | teater teles ja raadios

23.01.2017 11:14

2017 | 4. nädal 

TEATER TELES 

Teisipäeval, 24. jaanuaril 
21.40 OP ETVs
Rainer Sarneti „Novembri“ monteerivad lahti semiootikud. Hüppame sisse Tartu uude kultuurikantsi, Aparaaditehasesse, giidid kaasas. Talv võib olla lumeta, aga enam mitte Docpointita.
21.50 mf Taarka (2008) ETV+
Maailma esimene setokeelne film räägib ühe väikese rahva kirkaimast kangelasest, rahvalaulik Hilana Taarkast, kes elas kogu oma elu ühiskonna heidikuna väikeses korstnata majas ning laste vallasemana vaesuses, kerjates, juhutöid tehes ja lauldes. Osades Inga Salurand, Siiri Sisask, Marje Metsur, Riina Maidre, Mikko Nousiainen, Tõnu Oja, Kaarel Oja, Helena Merzin, Liina Tennossaar ja Peeter Oja. Režissöör Ain Mäeots, stsenaristid Mart Kivastik, Kauksi Ülle, Ain Mäeots, Hardi Volmer ja Elo Selirand.

Kolmapäeval, 25. jaanuaril 
14.30 Balletiminutid: Tantsib Inge Arro (1982) ETVs

Neljapäeval, 26. jaanuaril 
20.55 mf Stalker (1979) ETV+
Andrei Tarkovski legendaarse filmi süžee põhineb vendade Arkadi ja Boriss Strugatski jutustusel „Väljasõit rohelisse“. Osa filmist on filmitud Tallinnas Rotermanni kvartalis ja Jägala jõe ääres.

Reedel, 27. jaanuaril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+
Kitarrimuusika, Dostojevski ja teater ning arhitektuurimuuseum.
20.00 mf Indrek (1976) ETV2s
Mikk Mikiveri esimene mängufilm põhineb Tammsaare „Tõe ja õiguse” teisel osal. See on lugu maapoisi Indrek Paasi kolmest aastast Tartus härra Mauruse eragümnaasiumis. Läbinud oma kogemustes tõdede ja valede keerulise labürindi, jõuab Indrek veendumusteni, mis sunnivad teda koolist lahkuma. Režissöör Mikk Mikiver, stsenaristid Arvo Kruusement ja Lembit Remmelgas, operaator Mihhail Dorovatovski, kunstnik Halja Klaar, helilooja Veljo Tormis. Osades Harri Kõrvits, Ants Eskola, Maria Klenskaja, Kaljo Kiisk, Rein Aren, Jüri Järvet, Aarne Üksküla, Heino Mandri, Jüri Müür, Olev Eskola, Ilmar Tammur.
21.35 teatriõhtu Rita koolitus (1988) ETV2s
Inglise kirjaniku Willy Russelli näidend Tallinna Draamateatri esituses kahes vaatuses. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Riina Vanhanen, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Kersti Kreismann ja Tõnu Aav.

Pühapäeval, 29. jaanuaril
Teemaõhtu: Kersti Kreismann – 70!
20.05 Tähelaev: Kersti Kreismann (2004) ETV2s
21.15 telelavastus Truu naine (1982) ETV2s
William Somerset Maughami komöödia lavastas Gunnar Kilgas. Mängivad Aarne Üksküla, Kersti Kreismann, Mati Klooren, Ita Ever, Tõnu Aav, Helle-Reet Helenurm jt. Tõlkis Ants Viir.
23.15 Siin ja praegu: Kersti Kreismann (2000) ETV2s
23.55 Kolm näitlejat (1974) ETV2s
Esinevad Kersti Kreismann, Juhan Viiding ja Tõnis Rätsep. Stsenarist Mati Unt, režissöör Peeter Tooma.  

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 28. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Jana Knitlova „Kes armastab head raamatut“
Pavla saab tuttavaks oma majanaabri, doktor Hašega, kellel on haruldasi raamatuid. See kohtumine muudab Pavla elu. Osades Kersti Kreismann, Juhan Viiding, Tõnu Aav, Aarne Üksküla. Episoodides Maie Toompere, Renate Luhavee, Helle Laas, Urve Marka, Oskar Liigand. Režissöör Rein Agur. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits. 
Raadioteater 1974

Pühapäeval, 29. jaanuaril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Ljudmila Petruševskaja „Armastus“
Kas on võimalik elada koos mehega, kes väidab, et ta pole üldse suuteline armastama? Sveta peab otsustama … Osades Kersti Kreismann, Hans Kaldoja,  Maila Rästas. Režissöör Astrid Relve. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Külliki Valdma.
Raadioteater 1983

Pühapäeval, 29. jaanuaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Fjodor Dostojevski „Valged ööd“
Peategelane, kes pihib oma lugu, on üksildane noormees Peterburis. Ühel valgel ööl omaette unistades kohtab noormees Nastenkat … Osades Kersti Kreismann, Toomas Lõhmuste, Ellen Liiger, Egon Nuter, Aasa Käsi. Raadiole seadnud Mari Tuulik. Režissöör Hille Simm. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Mart Puust. 
Raadioteater 1984