Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

4. nädal: teater teles ja raadios

20.01.2014 12:28

2014 / 4. nädal

TEATER ETVs

Esmaspäev 20.01.2014

10.55 Siin ja praegu: Andres Dvinjaninov (ETV 1997) *L 16.10 ETV2s
Jüri Aarma külaliseks on Vanemuise teatri näitleja Andres Dvinjaninov. Režissör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.
21.30 Jüri Üdi klubi. *T 10.55 ETV2s, L 11.55 ETVs, P 16.05 ETV2s

Teisipäev 21.01.2014
08.30 Nukumäng: Nukkude tegemisest I (ETV 1989) *R 17.30 ETV2s
Ükski nukk ei jõua teatrilavale nukuskulptori käest läbi käimata. Saates tuleb juttu selle kunstniku tööst, külas on Elsa Startšenko. Saatejuhid Ülo Vihma ja Hendrik Toompere.
21.40 OP! Film *K 12.20 ETVs, L 11.00 ETV2s
Kevadhooaja esimene filmi-OP! võtab kokku Eesti kino- ja filmiaasta 2013. Juttu tuleb aasta parimatest filmidest, filmiauhindadest meil ja mujal. Heidame pilgu ka 2014. aasta alguses ekraanile jõudvatele värsketele kodumaistele linateostele. Saatejuht on Ilmar Raag.

Kolmapäev 22.01.2014
21.00 BFM esitleb. lyhikas Ülevaade psühhoanalüütilisest teraapiast (Eesti 2011) ETV2s
Noorte meeste foobiat põdev Voldemar on sunnitud agoonia raviks tegema läbi psühhoanalüütilise teraapia. Psühhoanalüütik püüab jõuda selgusele, kus on probleemi tegelik tuum. Inimlikkust me sealt ei leia. Režissöör Triin Ruumet.

Neljapäev 23.01.2014
22.10 MI *R 11.55 ETVs, L.1130 ETV2s
Kontsert algab hetkest, kui selga saab tõmmatud kostüüm, mille voltidesse ja krae vahele on koondunud keskendumise salajõud ning võrgutav, ent samal ajal artisti kaitsev sära. Kostüüm aitab muusika unistustesse. Kostüüme valivad ERSO ooperigala eel Aile Asszonyi, Annely Peebo ja Vello Pähn. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, produtsent Kadi Priske.

Reede 24.01.2014
20.05 Tehas teispool kuud. Viljandi Kultuuriakadeemia Teatrikunsti 7. lend (ETV 2009) *L 13.35 ETVs
2009. aasta kevadel lõpetas Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 7. lend. Nad on andekad, elusad ja ilusad. Uurimegi, milline oli nende koolitee ja mida võiks tuua tulevik. Hoolimata keerulistest aegadest on neis olemas purunemiskindel unistustemaa ja südametäis ilusat teatriarmastust. "Mitte kellelegi ei ole teid vaja", müristas Kalju Komissarov oma tudengitele, 13. noorele, kes tahtsid näitlejaks saada. Rõõmu oma elust jagavad Anatoli Tafitšuk, Johannes Veski, Karl Kena, Kati Ong, Maarika Mesipuu, Maarius Pärn, Mairi Jõgi, Marilyn Jurman, Merilin Kirbits, Natali Lohk, Rauno Kaibiainen, Taavi Lepik ja Helen Rekkor. Saate autor Elo Selirand, tegevprodutsent Kadi Katarina Priske.
20:50 Naljatera (ETV 2011) ETVs
Lühinaljad.
21.50 Noormees Tagankalt. Vladimir Võssotski (ETV 1972) ETV2s
Vladimir Võssotski esitab kitarri saatel oma sõnadele ja laenatud tekstile tehtud laule ning räägib pikemalt Moskva Taganka teatrist, oma töödest ja loeb ette lemmikrollidest katkeid. Saatejuht Mati Talvik.

Laupäev 25.01.2014
14.45 Meloodia 69 (Eesti Telefilm 1969)* ETV2s
Eesti lauljad ja laulvad näitlejad esitavad Eesti heliloojate laule. Režissöör Astrid Lepa.
21.30 Teatriõhtu Minu isa 20 aastat hiljem ETV2s
Me käime kohvikus, teatris, reisime, loeme raamatuid, või siis ei loe, aga me elame oma elu nii, nagu me ikka seda teinud oleme. Aga siis juhtub midagi ootamatut – sa kohtud oma isaga, keda sa pole mitte kunagi näinud. Sa kohtud temaga nüüd, kui sina oled kakskümmend kaks, aga tema? Mis lugu see on? Midagi tõesti selgub... Osades Marika Palm, Klaudia Tiitsmaa, Hendrik Vissel, Rait Õunapuu (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti näitleja eriala 9. lend), Vilma Luik, Indrek Sammul, Pille-Riin Lillepalu, Ando Loosaar.
23.50 Tähelaev: Ain Anger (ETV 2013) ETVs
Kui klassikalise muusika maailmas tehtaks edetabeleid, kuuluks Ain Anger kuue parima bassi hulka meie planeedil. Milline on tema elu Viinis, kui tihti käib ta kodusaarel vanemaid vaatamas, kas ta lapsed räägivad eesti keelt, mida teab abikaasa Liina, miks jäi Viini Filharmoonikute kontsertmeister vihma kätte ja mis juhtus Sacheri hotellis pärast "Das Rheingoldi"? Vastused saabuvad ainult neile, kes vaatavad "Tähelaeva". Saatejuht Toomas Luhats. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.

Pühapäev 26.01.2014
10.00 Tähelaev: Jan Uuspõld ETVs
Näitleja Jan Uuspõllu elu on kulgenud nagu sõit ameerika mägedel: kord on ta laineharjal, taevani kiidetud ja jumaldatud, siis jälle all, põhjas ning avalikkus vaid vangutab pead. Ometi on mees, kes sellel karussellil kihutab, üdini andekas ja seda tunnistavad kõik. Pealegi oskab ta nüüd – vastselt neljakümnesena – oma elurattal ise hoogu maha võtta. Kui tarvis, muidugi. Saatejuht Margit Kilumets. Režissöör Kalev Lepik, produtsent Kaia Häelme.
10.30 Lastelavastus Wohh, Won ja sõbrad, 4/12: Wolli tahab raha (ETV 2002) ETV2s
Sõbrad  Wohh ja Won kohtuvad muinasmaal Wolliga, kes armastavad väga raha lugeda. Mis saab edasi? Mängivad Taavi Teplenkov (Wohh), Andres Roosileht (Won) ja Terje Pennie (Wolli). Käsikiri Peeter Sauter, lavastas Reeda Toots, režissöör Priit Hummel. Lastelavastus valmis ER Nukuteatri ja Eesti Televisiooni koostöös.
13.10 Estraaditähestik: Tõnu Aav (ETV 1976)* ETV2s
Saade näitlejast ja lauljast Tõnu Aavast, kes läbi saate mängib ise kõiki rolle, välja arvatud saatejuhi roll, seda teeb Enn Eesmaa. Režissöör Toomas Lasmann.
14.30 Näitleja: Andrus Vaarik (ETV 1988) ETV2s
Saates räägib Andrus Vaarik oma elust ja arusaamadest. Südamel oli tal nii mõndagi, mida meiega jagada. Režissöör Norma Jõekalda.
15.25 Nota bene! Teatriluulud, 7/12 (ETV 2000) ETV2s
Salapärase autori Annika Olseni koomiline tragöödia näitlejate elust. Idee autor Vilja Palm, lavastas Ago-Endrik Kerge.
17.30 Lasteetendus Välejalgne kuningatütar (ETV 1993) ETV2s
Ardi Liivese muinasjutu Fr. R. Kreutzwaldi ainetel lavastas ja kujundas muusikaliselt Rakvere teatris Reeda Toots, kunstnik oli Anu Kalm. Mängivad Erik Ruus, Ülle Lichtfeldt, Reeda Toots, Toomas Kreen jt. Režissöör Margot Sepp.
Teemaõhtu: Priit Pedajas 60
21.05 Teemaõhtu. Tähelaev: Priit Pedajas (ETV 2013) ETV2s
"Tähelaeva" külaliseks on Voldemar Panso õpilasena kuulsas 7. lennus lavastajana lõpetanud ja praegu Draamateatri peanäitejuhina töötav Priit Pedajas. Missuguste mõtetega meenutab teatrimees oma lavastusi Eesti erinevates teatrites, mida arvavad Pedajasest tema kolleegid ja õpilased, seda uurib saatejuht Jüri Aarma. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Silvia Karro, produtsent Kaia Häelme.
22.20 Teemaõhtu. Kihnu Jõnn (ETV 1984) ETV2s
Ugala Teatris lavastas Juhan Smuuli näidendi laulumänguna Jaan Tooming, kunstnik oli Ingrid Agur, nimiosas Lembit Eelmäe. Teistes osades Anne Margiste, Leila Säälik, Rein Malmsten, Arvo Raimo, Priit Pedajas jt. Režissöör Aime Kala, toimetaja Hanneli Reili.
00.00 Vaid see on armastus (ETV 1998) ETV2s
"Kiigelaulukuuik" esitab Olav Ehala filmi- ja teatrimuusikat. Režissöör Peeter Brambat, toimetaja Vesta Uuetoa.


TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 20. jaanuaril kell 19.05 „Ooperiõhtu: Agrippina“ Klassikaraadios
G. F. Händeli opera seria stiilis ooper võimu tühisusest - keiser Claudiuse naine Agrippina upitab troonile oma poja Nero.
Esitavad Sarah Connolly, Malena Ernman, Henry Waddington, Dominique Visse, Enric Martinez-Castignani, David Daniels, Danielle De Niese, Franz-Josef Selig, Liceu Teatri sümfooniaorkesterit juhatab Harry Bicket.
Etendus toimus 18. novembril 2013 Liceu Suures Teatris Barcelonas.
Ooperit tutvustab Robert Staak.

Laupäeval, 25. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios.
Laupäeval, 1. veebruaril kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Anatoli Aleksin „Saatja aadress“
Õiglase südamega nooruk Sergei kohtub sümpaatsega naisega, kes tundis kord tema isa.
Osades: Jaan Rekkor, Andrus Vaarik, Laine Mägi, Salme Reek, Helle-Reet Helenurm, Aare Laanemets.
Režissöör Jüri Karindi. Helirežissöör Aino Lauri.
Raadioteater 1979

Laupäeval, 25. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios.
Laupäeval, 1. veebruaril kell 9 Raadio 2s.
Pühapäeval, 16. veebruaril kell 15.05 Klassikaraadio
Kuuldemäng (esietendus): Heidi Sarapuu „Lageda taeva all“
Peategelaseks seekord Artur Adson - kirjanik ja oma Printsessi ustav Paaž. Variuse teatri asutaja ja autor-lavastaja Heidi Sarapuu juubelisünnipäeva puhul!
Osades: René Soom, Kaspar Gräzin, Lii Tedre, Haide Männamäe,Raivo Mets.
Režissöör Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külliki Valdma.

Pühapäeval, 26. jaanuaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Helle-Reet Helenurm - 70... A. H. Tammsaare „Juudit“
Kes on Juudit Tammsaare piiblimotiividest lähtuvas draamas? Armuvaevas naine või kangelane?
Osades: Helle-Reet Helenurm, Einari Koppel, Lembit Ulfsak, Aasa Käsi, Mati Klooren, Priit Ratas, Olev Eskola, Endel Padrik, Heino Mandri, Rein Aren. Episoodides Lembit Anton, Ülle Aron, Merike Asi, Helgi Ilo, Riina Jõgi, Ain Jürisson, Enn Kabrits, Harry Karro, Eha Koit, Hans Korv, Lemme Krimm, Kersti Kõrvits, Tanel Lään, Kalju Metsamägi, Krista Mägar, Lembo Mägi, Endel Nõmberg, Peep Pillak, Rita Raave, Mauri Raus, Astrid Relve, Härmo Saarm, Margot Sepp, Jaak Tammearu, Indrek Tarand, Evelin Tensing, Anne Tuuling.
Raadiole seadnud ja lavastanud Einar Kraut. Helirežissöör Aino Lauri. Muusika autor ja esitaja Rein Rannap.
Raadioteater 1978