Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

39. nädal | teater teles ja raadios

25.09.2017 15:45

2017 | 39. nädal

TEATER TELES

Neljapäeval, 28. septembril

20.50 Vaba tahe: Palestiina tants (2013) ETV2s

Karl Saksal, kes läheb Palestiinasse kaasaegset tantsu õpetama, on kindel plaan jääda poliitikaküsimustes neutraalseks ja keskenduda vaid oma kunstile ning tööle. Kas ühiskonnas, kus kogu tants käib ümber ühe küsimuse, on see võimalik?

22.10 Giuseppe Verdi Reekviem (2008) ETVs

Muusika-ajaloo üks kaunemaid ja emotsionaalsemaid teoseid, leinamissa, millega Verdi kindlustas endale koha surematute seas - nii arvas Bernard Shaw. Teose ettekanne on salvestatud Birgitta Festivalilt 2008, esitajateks ERSO, segakoor Latvija, solistid Annely Peebo, Aile Asszonyi, Juhan Tralla ja Ain Anger, kaastegev tantsuteater Fine 5. Lavastajad Rene Nõmmik ja Tiina Ollesk, dirigent Eri Klas. Salvestuse režissöör Ülle Õun.

22.25 mf Kolme katku vahel (1970) ETV2s

Film Jaan Krossi samanimelise romaani ainetel. Stsenarist Jaan Kross, režissöör-lavastaja Virve Aruoja, režissöör Jaan Tooming, operaator-lavastaja Anton Mutt, kunstnikud Silvia Mere, Natalie Mei ja Jüri Arrak, helilooja Eino Tamberg, toimetajad Enn Vetemaa ja Lennart Meri. Peaosas Georg Ots, teistes osades Raine Loo, Ants Lauter, Ants Eskola, Voldemar Panso, Jaan Tooming, Heino Mandri, Endel Pärn jt.

Reedel, 29. septembril

21.35 teatriõhtu Ird, K (2010) ETV2s

Tartu Uue Teatri teatriloolise triloogia „Armastus, teater, hullus ja surm“ 2. osa. Tragöödia mehest, kes ei kahtle ega kõhkle kunagi, tema suurim mure on see, et ta ei jõua kõike ise ära teha. Lavastus on täiesti mittenostalgiline sissevaade kommunistlikku lähiminevikku. Huumorimeeleta ekskommunistidele mittesoovitatav! Autor-lavastaja Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, valguskunstnik Taavi Toom. Mängivad Nero Urke, Katrin Pärn, Maarja Jakobson, Evald Aavik, Robert Annus ja Juss Haasma.

Laupäeval, 30. septembril

14.35 lf Soolo (1979) ETV2s

Ulmefilmis on kasutatud eesti klassiku Peet Vallaku novelli „Lodjavahi surm“ motiive, ühtlasi on see režissöör Raul Tammeti kursusetöö Nikita Mihhalkovi juhatatud stsenaristide ja režissööride kõrgematelt kursustelt Moskvas. Osades Mikk Mikiver, Gunnar Graps, Viiu Kõrvits, Andrus Rüütlane, Juta Lehiste ja Peeter Raig.

19.00 Georg Udukübara aaria: Primadonnad ja buduaarid (2016) ETV2s

22.05 Punane varietee (2016) ETV2s

Varietees on läbi aegade olnud julget, põletavat kirge. Kirg, mis pulbitseb laval, nakkab ja kütab kuumaks publiku, tekitab iha või põlastavat vastasseisu. Kõigi eelduste kohaselt ei oleks nõukaaja tingimustes tohtinud varietee sündida. Ja ometi ta eksisteeris ja veel millise menuga. Menuga, millest tänaseks on jäänud ahhetama panevad legendid. Manfred Vainokivi dokumentaalfilm „Punane Varietee“ on meeleolukas ekskursioon omaaegse varietee intriigiderohkesse minevikku.

22.30 mf Elavad pildid (2013) ETVs

Tragikoomiline groteskisugemetega ajalooline fragmentaarium kahe eestlase, Helmi ja Juliuse elust. Film algab nende sünniga tsaariaegses Tallinnas ja lõpeb 20. sajandi lõpus, taasiseseisvunud Eestis. Stsenarist Peep Pedmanson, idee autor ja režissöör Hardi Volmer, operaator-lavastaja Kristjan-Jaak Nuudi. Osades Ita Ever, Aarne Üksküla, Anu Lamp, Tõnu Oja, Sandra Üksküla-Uusberg, Priit Võigemast, Priit Strandberg, Hendrik Toompere jr, Ain Mäeots, Marika Vaarik, Piret Kalda, Üllar Saaremäe, Peeter Jakobi, Guido Kangur jt.

 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 30. septembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Endre Veszi „Paariline“

Ootamatult võib juhuslik valeühendus katkestada noore mehe üksinduse - aga siis sekkub kiuslik vanamees, kel samuti suhtlemisvaegus.  Osades Lembit Eelmäe, Einari Koppel, Milvi Koidu,  Aleksander Mälton, Benno Mikkal. Episoodides Virve Meerits, Mai Jägala, Kuido Tuvi, Kaido Karro. Tõlkinud Edvin Hiedel. Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1969

Ain Prosa – 50!

Pühapäeval, 1. oktoobril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Wolfgang Bauer „Dream Jockey“

Õdusas muusikasaates hakkavad raadiokuulajate telefonikõned muutuma aina veidramaks ja veidramaks, kuni olukord väljub kontrolli alt. Groteskne fantaasia meediamaastikust. Osades Kaido Veermäe, Kristi Aule, Külli Koik-Reinumägi, Ain Prosa, Ines Aru, Tõnu Aav, Margus Tabor, Tiina Tauraite, Jan Uuspõld. Episoodides Peep Viljamäe, Ruth Viljamäe, Elo Selirand, Karin Nurm, Kadi Priske, Ahti Tubin. Tõlkinud Piret Pääsuke. Režissöör ja muusikaline kujundaja Ain Prosa. Helirežissöör Külliki Valdma. Signatuuri autor Rivo Laasi.

Raadioteater 1999