Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

38. nädal | teater teles, kinos ja raadios

19.09.2016 10:34

2016 | 38. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 20. septembril
21.40 OP ETVs

Neljapäeval, 22. septembril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+

Reedel, 23. septembril
21.35 Hamlet ETV2s
Shakespeare´i kuulsa draama tegevus toimub seekord tänapäeval, ühe võimupartei tagatubades, lavastaja Roman Baskini interpretatsioonis. Mängivad Üllar Saaremäe, Indrek Saar, Peeter Tammearu, Epp Eespäev, Liina Olmaru, Tõnis Mägi, Kärt Johanson, Velvo Väli, Tarvo Sõmer, Robert Annus, Eduard Salmistu jt. Kunstnik on Ervin Õunapuu. Salvestatud Rakvere linnuse kapiitlisaalis.

Pühapäeval, 25. septembril
19.30 Tähelaev: Tiia Kriisa ETV2s
Kui 1972. aastal Tennessee Williamsi „Tramm nimega Iha” läbi Pärnu teatri „sõitis“, teadsid kõik, kes on Tiia Kriisa. Tema Blanche lummas kogu saali. Külalisega vestleb Reet Linna.
20.45 Kes kardab Virginia Woolfi? ETV2s
Keskealise abielupaari suhtedraama Pärnu Draamateatri esituses. Tõlkija Lydia Mölder, lavastaja Adolf Šapiro, kunstnik Aime Unt. Mängivad Linda Rummo, Aarne Üksküla, Tiia Kriisa ja Villem Indrikson.
23.15 Teatrivara: Tramm nimega Iha ETV2s
23.35 Teatriaasta 12 kuud: Endla ETV2s
Kuulus kuurortlinn Pärnu on juba 95 aastat oma rinnal soojendanud kutselist Endla teatrit. Endlal on olnud paremaid ja halvemaid aegu, viimased 15 aastat oodatakse uut tõusu. Selle nimel on teatris läbi viidud mitmeid muutusi. Teatri näiteseltskond on kaks korda väiksem kui kõrgajal 80. aastate keskel. Juba üle kümne aasta pole Endlasse pidama jäänud suuremat seltskonda noori näitlejaid. Samas, maja on tore ja linn ju suurepärane. Käes on viimane piir. Kas uus aeg tuleb?

TEATER KINOS

Otseülekanne: London National Theatre´i „Kolmekrossiooper“
Neljapäeval, 22. septembril kell 21.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Mack the Knife on tagasi. Brechti ja Weilli lärmaka muusikali tumeda, koomilise alatooniga uusversiooni otseülekanne National Theatre lavalaudadelt. Macheathi rollis on Olivieri preemia laureaat Rory Kinnear ("Hamlet", "Othello", "James Bond"), Polly Peachumi mängib Rosalie Craig ("As You Like It", "My Family and other Animals") ja pr. Peachumi Haydn Gwynne ("The Windsors", "Drop the Dead Donkey"). 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 24. septembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Herbert George Wells „Esimesed inimesed kuul“
Kuu peal on elu, on oma taimestik ja leidub koguni kulda … Osades Gunnar Kilgas, Eduard Tinn ja Johannes Rebane. Raadiole seadnud Endel Nõmberg. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu. 
Raadioteater 1966

Pühapäeval, 25. septembril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Aljaksei Dudarav „Püha lind“
Peategelane, tundliku hingega Stjapan elab kooskõlas loodusega, aga ümbritsevad inimesed ei suuda tema hingeelu alati mõista. Osades Lembit Ulfsak, Elle Kull, Ivo Eensalu, Hans Kaldoja, Robert Gutman, Rasmus Kuuspuu. Valgevene kirjaniku Aljaksei Dudaravi jutustusest “Püha lind” ja näidendist “Viimane toonekurg”. tõlkinud ja raadiole seadnud Helju Jüssi ja Aili Lemmik. Režissöör Tanel Lään. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Mai Sepling. 
Raadioteater 1987

Pühapäeval, 25. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Friedrich Schiller „Don Carlos“, II osa
Kroonprints Carlos on sattunud armuintriigide keerisesse ja vastassseisu oma kuningast isaga. Samal ajal ilmub õukonda tema sõber, markii Rodrigo de Posa, kelle elusiht Hispaania vabadus. Osades Ants Eskola, Valdeko Ratassepp, Linda Rummo, Inna Taarna, Olev Eskola, Hugo Laur, Alfred Rebane, Aarne Ruus ja Heino Mandri. Kuuldemäng Leo Kalmeti Draamateatri lavastuse põhjal. Tõlkinud August Sang. Raadiole seadnud ja lavastanud Leo Kalmet. Lavastaja assistent Aarne Ruus. Näitejuht raadios Aino Ripus. Muusikaline kujundaja Harri Otsa.  
Raadioteater 1959