Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

38. nädal | teater teles ja raadios

17.09.2017 16:39

2017 | 38. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 19. septembril

21.40 OP ETVs

Neljapäeval, 21. septembril

22.10 MI: Rasmus Puuri ooper ETVs

Vaba Eesti idee on helilooja Rasmus Puuri esimese suure ooperi „Pilvede värvid“ peateema. Jaan Kruusvalli näidendi „Pilvede värvid“ põhjal sündiv ooper puudutab eestlaste ja vabaduse suhet 21. sajandi alguses. Kuidas eestlased vabadust tunnetavad ja mis on selle inimlik väärtus?

Reedel, 22. septembril

15.25 Nota bene! Teatriluulud (2000) ETVs

21.35 teatriõhtu Päikesepoisid (1992) ETV2s

Neil Simon on USA üks populaarsemaid näitekirjanikke, kelle komöödiaid mängitakse suure eduga paljudes maades. Näidendi lähtepunkt on lihtne: mitukümmend aastat koos töötanud kahe omaaegse hiilgava koomiku teed läksid aastaid tagasi vihaselt lahku. Ja nüüd ei taha vanamehed teineteisest midagi kuulda ega näha. Sama kirglikult kui nooruses edukat koostööd tehti, ollakse nüüd sõjajalal. Eesti Draamateatri lavastus. Tõlkija Mihkel Mutt, lavastaja Jüri Järvet, kunstnik Sirje Uusbek, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Jüri Järvet, Aarne Üksküla, Jüri Krjukov, Anne Paluver, Rita Raave, Konstantin Kald, Ain Jürisson, Helle-Reet Helenurm ja Jaanus Orgulas. Režissöör Jaan Pihlak, toimetaja Hanneli Reili.

Laupäeval, 23. septembril

13.55 Nota bene! Teatriluulud (2000) ETVs

19.00 Georg Udukübara aaria: orkestriaugus (2016) ETV2s

Pühapäeval, 24. septembril

Teemaõhtu: Voldemar Kuslap 80

19.30 Laulab Voldemar Kuslap (1978) ETV2s

Filmis kõlavad nii estraadi- kui ka kammerlaulud ja ooperiaariad. Voldemar Kuslapiga vestleb Ago-Endrik Kerge.

19.55 Tähelaev: Voldemar Kuslap (2009) ETV2s

Rahvusooper Estonia kauaaegne solist Voldemar Kuslap peab ise ennast „mitmeleivasööjaks“. Mees on ühtemoodi kodus nii ooperis kui ka operetis, nii rahvamuusikas kui ka estraadis. Ta lihtsalt armastab oma tööd. Saatejuht Reet Linna, režissöör Kalev Lepik.

21.10 mf Mehed ei nuta (1968) ETV2s

Ülipopulaarne ja palju tsiteeritud seikluskomöödia unetutest meestest, kes tõelise sanatooriumi asemel viiakse ravile üksikule asustamata saarele. Mehed hakkavad tegutsema, et saarelt pääseda. Varsti selgub, et see on rohkem nagu poolsaare moodi saar. Stsenaristid Enn Vetemaa ja Sulev Nõmmik, režissöör Sulev Nõmmik, operaator Kaljo Jõekalda, helilooja Ülo Vinter. Osades Ants Lauter, Ervin Abel, Kalju Karask, Lia Laats, Voldemar Kuslap, Endel Pärn, Leo Normet jt.

22.25 Laululembus. Voldemar Kuslap 50 (1987) ETV2s

Saade valmis Voldemar Kuslapi 50. sünnipäevaks. Juttu tuleb tema lapsepõlvest, õpingutest, tööst. Lisaks fotosid, filmilõike ja videokatkendeid. Režissöör Ruti Murusalu, saatejuht ja toimetaja Kalmer Tennosaar.

23.15 Täna õhtul ... Voldemar Kuslap (1987) ETV2s

Stuudiokontserdil laulavad koos Voldemar Kuslapiga tema ammused head lavapartnerid Heli Lääts ja Helgi Sallo. Režissöör Eino Tandre.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 23. septembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Jüri Tuulik „Kolm päeva Kreekas“

Kui Vahur jõuab tagasi Kreekast, pole tema abikaasa kuigi rõõmus. Vahuri rollis näitleja Aarne Üksküla, kes on tundlikult ja vaimukalt tabanud Jüri Tuuliku nukkernaljakat ja lüürilist elutunnetust. Maimu rollis Siina Üksküla. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Eero Sepling.

Raadioteater 1977

Pühapäeval, 24. septembril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Teet Kallas „Ja põld veel lumekeltsane“

Peategelaseks sõudja Kalju Vaher, kes noore sportlasena teel tippu - kuni õnnetusjuhtumini, mis saab Vaheri allakäigu alguseks.  Osades Aarne Üksküla, Siina Üksküla, Lembit Mägedi, Arnold Sikkel, Heino Uustal, Reet Leissar, Peeter Tedre, Ly Mander, Paul Kannuluik, Andres Ild, Arvi Hallik, Malle Treial, Paul Mäeots, Olli Ungvere, Ilmar Toomla, Lembit Kees, Agathe Hiielo ja Artur Ots. Režissöör Leo Martin. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1969