Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

38. nädal: teater teles ja raadios

17.09.2012 10:05

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 17.09.2012
21.29 Üks lugu: Kultuuriminister Rein Lang ETV2s
21.30 Jüri Üdi klubi: Nullindate kultuurist ja tulevast *R 10.05 ETV2s ja *L 12.25 ETVs

Teisipäev 18.09.2012
21.40 OP! *K 11.45 ETVs ja L 11.45 ETV2s
Toomas Hussari uudisfilmis "Seenelkäik" põrkuvad pimedas metsas rahatu rokkar ja skandaalne poliitik. Vanemuise uuslavastuses viljeleb Rein Pakk esimese eesti näitlejana oblomovlust.

Kolmapäev 19.09.2012
21.00 BFM esitleb: lyhikas Elu nagu paradiisis (Eesti 2012) *N 22.50 ETV2s
Linalugu mehest, kes on elust Eestis tüdinenud ja tahab ära kohe-kohe avatavasse eurovanglasse, sest seal olla „puhas tuba, kolm korda päevas antakse süüa, elu nagu paradiisis!”, nii ütleb filmi peategelast mängiv Lauri Saatpalu. Film valmis O. Henry lühinovelli „Politseinik ja koraal” („Life as in Paradise”) ainetel. Režissöör Jaan Penjam.
21.10 BFM esitleb: lyhikas Minu kindlus (Eesti 2011) *N 23.05 ETV2s
Üksildasel vanahärral Paulil on kirg: ta kogub leitud asju ja suhtub nendesse kui elukaaslastesse. Aga ühel päeval kaldub ta rutiinist kõrvale ja hakkab juhtuma kummalisi asju.

Neljapäev 20.09.2012
23.15 Muusikadokk Elu hind (DV8 - the Cost of Living, Inglise 2004) *R 12.00 ETVs
Idee, lavastus ja ekraniseering Lloyd Newson, operaator Cameron Barnett, esitab DV8 Physical Theatre. Suurbritannia tantsukompanii DV8 Physical Theatre’ tööde keskmes on risk – nii füüsiline kui ka esteetiline –, samuti poliitilise temaatika käsitlemine indiviidi tasandil, tantsu ja teatri vaheliste piiride lammutamine ning ennekõike ideede ja tunnete edasiandmine selgelt ning pretensioonitult. Cameron Barnetti kaameratöö toob Newsoni jõulise visiooni vaatajani ilustamatult ja selgelt. Tootja DV8 Films/Channel 4.

Reede 21.09.2012
13.40 Põnevussari Alpimaja, 5/5: Mitte Tallinnas (Eesti 2012)* ETVs
Stsenarist Indrek Hargla. Peaosades Ivo Uukkivi, Kärt Tomingas, Raivo Rüütel, Jaanus Rohumaa jt. Režissöörid Gerda Kordemets ja Margus Sikk.
21.40 Kaadris: Jüri Rumm ETVs *P 12.35 ETV2s
Mängufilmi „Jüri Rumm“ valmimislugu meenutavad osatäitjad Hannes Kaljujärv, Merle Palmiste, Katariina Unt, Rein Oja, Marko Matvere, lavastaja Jaan Kolberg, teine režissöör Piret Tibbo ja peaoperaator Rein Kotov. Kommentaarid filmikriitik Jaan Ruusilt, filmilavastaja Helle Kariselt ja ajaloolaselt Ott Sandrakilt. Arhiiviintervjuud filmi 1994. aastal toimunud esilinastuselt on Jaan Kolbergilt ja produtsent Jürgen Vesterilt. Autor ja toimetaja Jaak Lõhmus, režissöör Märten Vaher, produtsendid Ruth Heinmaa ja Ingrid Nõmmik.
22.00 Mängufilm Jüri Rumm (Eesti 1994) ETVs *P 12.55 ETV2s
Romantilis-ajaloolise seiklusfilmi „Jüri Rumm“ tegevus toimub Eestimaal 1880. aastate lõpus. Filmisüžee aluseks on heroiseeritud hobusevaras Jüri Rumm oma armastus- ja seikluslugudega. Lavastaja Jaan Kolberg. Nimiosas Hannes Kaljujärv, teised osatäitjad Marian Wolf, Merle Palmiste, Katariina Lauk, Kaljo Kiisk, Rein Oja, Marko Matvere, Peeter Kard, Mari Lill, Dan Põldroos jpt. Režissöör Jaan Kolberg, stsenaristid Andres Ehin, Kalle Käsper ja Eduard Volodarski, peaperaator Rein Kotov, lavastuskunstnik Ervin Õunapuu.

Laupäev 22.09.2012
15.40 Ükskord elus oli nii… Salme Reek (Eesti Telefilm 1993) ETV2s
Film näitleja Salme Reegist, keda on jälgitud proovides, etendustel, aiatööl ja mere ääres mõtisklemas. Muusika kirjutas Sven Grünberg, režissöör Vilja Palm.
20.40 Pöördlava: Aarne Üksküla (ETV 1977) * P 16.00 ETV2s
Näitlejaks saamisest ja näitlejaks olemisest räägib Aarne Üksküla. Sekka katkendeid tema osatäitmistest. Saadet juhib Igor Kurve, režissöör Norma Jõekalda.
21.30 Teatriõhtu Päikesepoisid (ETV 1986) ETV2s
Neil Simon on USA üks populaarsemaid näitekirjanikke, kelle komöödiaid mängitakse suure eduga paljudes maades. Tõlkis Mihkel Mutt, lavastaja Jüri Järvet, kunstnik Sirje Uusbek, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Jüri Järvet, Aarne Üksküla, Jüri Krjukov, Anne Paluver, Rita Raave, Konstantin Kald, Ain Jürisson, Helle-Reet Helenurm ja Jaanus Orgulas. Režissöör Jaan Pihlak, toimetaja Hanneli Reili.
23.35 Teater laulab: Ennupojad (ETV 1995) ETV2s
Esineb Ugala Teatri ansambel "Ennupojad" koosseisus Elmo Nüganen, Allan Noormets, Andres Noormets ja Üllo Kaur. Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja Anne Tuuling.

Pühapäev 23.09.2012
14.25 Telelavastus Vanniskäik Prantsusmaal (ETV 1994) ETV2s
Stacy Aumonier' komöödia instseneeris ja lavastas Ago-Endrik Kerge. Peaosas Elle Kull. Episoodides Tiit Lilleorg, Ago-Endrik Kerge ja Külliki Otsa. Kunstnik Liina Pihlak, operaatorid Rein Lillmaa ja Arvi Püss, muusikaline kujundaja Tarmo Leinatamm, montaažirežissöör Tiia Prous, produtsent Hanneli Reili.
18.00 Lastelavastus Prügihunt ja Superjänes: Koer metsas ETV2s
Lustlik keskkonnasõbralik nukuseriaal kahe peakangelase Superjänese ja Prügihundi eestvedamisel. Loo kirjutas Wimberg, lavastas Vahur Keller, kunstnik Britt Urbla Keller, helilooja Tauno Aints. Kõikide nukkudega mängivad Tiina Tõnis, Mirko Rajas, Laura Nõlvak, Mihkel Tikerpalu ja Evgeny Moiseenko. Režissöör-lavastaja Salme-Riine Uibo, produtsent Margus Saar. Nukusari loodi Eesti Ettevõtlike Noorte Koja, NUKU teatri ja ETV koostöös.
Teemaõhtu: Aarne Üksküla 75
19.55 Teemaõhtu. Imet tabamas: Aarne Üksküla (ETV 1985) ETV2s
Aarne Ükskülaga ajab teatrijuttu tema kursusekaaslane Mikk Mikiver. Jutu sekka katkendeid lavastustest. Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja Anne Tuuling.
20.55 Teemaõhtu. Pisuhänd (Eesti Telefilm 1981) ETV2s
Eduard Vilde draamaloomingu tippsaavutus, mille tugevus peitub leidlikult loodud tegelaskujudes. Osades Aarne Üksküla, Urmas Kibuspuu, Jüri Krjukov, Anne Paluver, Elle Kull, Salme Reek jt. Lavastaja-režissöör Ago-Endrik Kerge, režissöör Terje Põder.
21.59 Üks lugu: Näitleja ja lavastaja Marius Peterson ETVs
22.25 Teemaõhtu. Illusionist Aarne Üksküla (ETV 1997) ETV2s
Eesti üks paremaid näitlejaid Aarne Üksküla räägib endast, teatrist ja arvab iseenda kohta nii: olen ühe ameti ära õppinud ja püüan seda pidada korralikult. Režissöör Karin Nurm, toimetaja Vilja Palm.
23.15 Teemaõhtu. Vana daami visiit (Eesti 2006) ETV2s
Miljardärist vanaproua teeb pikkade aastate järel visiidi oma kunagisse kodulinna. Linn on laostunud ja alla käinud. Vana daam otsustab appi tulla ja pakub linnale ühe miljardi! Vastutasuks nõuab daam õiglust - täpsemalt õigluse taastamist linnas. Veel nõuab ta selle inimese surma, kes kauges nooruses keeldus tunnistamast ennast tema lapse isaks ja kelle valetunnistuse tõttu pidi daam linnast lahkuma. Kõigi hämmelduseks osutub selleks meheks linna aukodanik Alfred Ill. Vana daam seab ennast võõrastemajas sisse ja jääb ootama... Peaosades Ita Ever ja Aarne Üksküla. Režissöör Roman Baskin.
 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 22. septembril kell 19.05 Vikerraadios. Pühapäeval, 30. septembril kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Aarne Üksküla – 75. Jüri Tuulik „Kolm päeva Kreekas“
Vahuri rollis näitleja Aarne Üksküla, kes on tundlikult ja vaimukalt tabanud Jüri Tuuliku nukkernaljakat ja lüürilist elutunnetust. Maimu - Siina Üksküla.
Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Eero Sepling.
Raadioteater 1977

Pühapäeval, 23. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Regina Nikalauskaite „Pruut“
Kuuldemäng Rakvere Teatri lavastuse põhjal on jäädvustanud ühe Aarne Üksküla varasematest rollidest: see on kahtlase minevikuga ja esmapilgul negatiivne nooruk nimega Vytas. Ent kui Vytas satub näiliselt eeskujulikku kollektiivi, selgub tasahaaval, et maailm ei olegi nii must-valge. Osades: Siina Üksküla, Eldor Valter, Illi Allabert, Ain Urbsoo, Uku Halla, Voldemar Pahkla, Galina Süvalep.
Lavastaja Aime Kala. Näitejuht raadios Leo Martin. Helirežissöör Aino Lauri.
Raadioteater 1964