Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

37. nädal | teater teles, kinos ja raadios

12.09.2016 11:07

2016 | 37. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 13. septembril
21.40 OP ETVs
Naised esimesena, aga mehed järel: Jürgen Rooste toob lavale „Sugu M”-i. Näitlejate Liit saab 100 ja sel hooajal on „OP”-is uus rubriik „näitleja hetk”.
 
Kolmapäeval, 14. septembril
21.20 Teater laulab: Marko Matvere ja Jaan Tätte ETV2s

Laupäeval, 17. septembril
11.30 Kontakt: Karl-Andreas Kalmet ja Priit Pius ETV2s
Seekord astuvad üles „noored vihased mehed”, kes üheaegselt lõpetasid kooli ning asusid tegema nii teatrit kui ka telet. Saade sõprusest, valikutest ja tulevikust. Sellest, mis on tähtis, ja sellest, mis on naljakas.
14.35 Fragile. Nägemiseni laval ETV2s
Pime inimene ei ela pimeduses - tema vaimusilmas elavad lood, pildid ja mälestused kunagi nähtust. Hedy oli filmi loomise ajal 34-aastane, nägemise kaotas ta aga 25selt. Tants tuli tema ellu rahvusvahelise nägemispuudega inimesi kaasava tantsuprojekti „Fragile“ kaudu. Ootamatult on ta koos professionaalsete tantsijate Kärdi ja Jaaniga Lissaboni Teatro de Almado laval. Esinemas mitmesaja inimese ees, keda tema ei näe, kes aga tema loomingule kõigi meeltega kaasa elavad.

Pühapäeval, 18. septembril
8.45 Georg Udukübara aaria: fuajee ja tagauks ETVs
Lõbus ja vallatu lugu, kus peaosi mängivad Anatoli Tafitšuk ning Jana Liisa Johannson ja iseendana astuvad üles suur hulk Rahvusooper Estonia töötajaid.
11.30 mf Lurich (1983) ETV2s

TEATER KINOS

Londoni National Theatre´i „Vaade sillalt“
Teisipäeval, 13. septembril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Kirjanik Arthur Milleri sünge ja kirglik näidend vastandub Ameerika unelmale. Sadamatööline Eddie Carbone võtab avasüli vastu oma Sitsiilia nõod, kes saabusid vabadusemaale. Kui üks neist armub Eddie kaunisse vennatütresse, selgub karm tõde - vabadusel on oma hind. Eddie armukadedusest kantud usaldamatus paljastab kirjeldamatu saladuse, mis tõukab mehe erakordsele reetlikkusele. Milleri traagilise meistriteose lavastas Ivo van Hove.

TEATER RAADIOS

Pühapäeval, 18. septembril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Herbert George Wells „Esimesed inimesed kuul“
Kuu peal on elu, on oma taimestik ja leidub koguni kulda … Osades Gunnar Kilgas, Eduard Tinn ja Johannes Rebane. Raadiole seadnud Endel Nõmberg. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu. 
Raadioteater 1966

Pühapäeval, 18. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Friedrich Schiller „Don Carlos“, I osa
Kroonprints Carlos on sattunud armuintriigide keerisesse ja vastassseisu oma kuningast isaga. Samal ajal ilmub õukonda tema sõber, markii Rodrigo de Posa, kelle elusiht Hispaania vabadus. Osades Ants Eskola, Valdeko Ratassepp, Linda Rummo, Inna Taarna, Olev Eskola, Hugo Laur, Alfred Rebane, Aarne Ruus ja Heino Mandri. Kuuldemäng Leo Kalmeti Draamateatri lavastuse põhjal. Tõlkinud August Sang. Raadiole seadnud ja lavastanud Leo Kalmet. Lavastaja assistent Aarne Ruus. Näitejuht raadios Aino Ripus. Muusikaline kujundaja Harri Otsa.  
Raadioteater 1959