Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

37. nädal | teater teles ja raadios

11.09.2017 15:05

2017 | 37. nädal
 
TEATER TELES
 
Teisipäeval, 12. septembril
21.40 OP ETVs
Pärnu näitlejad laulavad Martin Alguse kirjutatud lavaloos „Mehed, meri, maa ja naised“ Grapsi, Epliku ja teiste laule. Kohtuvad Sirje Runge noor ja vana Veenus. Rasmus Puur läheb armsasse majja.

Reedel, 15. septembril
15.25 Nota bene! Teatriluulud (2000) ETVs
21.35 teatriõhtu Lesed (1981) ETV2s
Ühel õhtul, neli nädalat pärast kuulsa näitleja Kornel Kassai matuseid kohtuvad tema ema, esimene naine, teine naine ja armuke. Lein, mälestused ja selgeksrääkimised. Akos Kertészi näidendi lavastas TRA Draamateatris Ago-Endrik Kerge, kunstnik Tuuliki Tolli, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks, tõlkija Edvin Hiedel. Mängivad Anne Paluver, Helle-Reet Helenurm, Ita Ever, Meeli Sööt.

Laupäeval, 16. septembril 
14.05 Nota bene! Teatriluulud (2000) ETVs
19.00 Georg Udukübara aaria: Nõiutud labürint (2006) ETV2s

Pühapäeval, 17. septembril 
11.45 Kommentaare Eesti filmile: Verekivi ETV2s
11.55 mf Verekivi (1972) ETV2s
1535. aastal juhtus kummaline lugu - Riisipere aadlik Johann Üksküll (Uexküll) pussitas Tallinnas vaba mehe seisusesse tõusnud talupoega. Selle eest maksis ta Tallinna rae otsusel oma peaga – Üksküllil raiuti 7. mail 1535. aastal Tallinnas Harju väravate vahel pea maha. Ainest „Viimse reliikvia“-laadse seiklusfilmi tarvis kuipalju! Stsenaristid Madis Ojamaa ja Lembit Remmelgas. Režissöör Madis Ojamaa, operaator Mihhail Dorovatovski, kunstnik Halja Klaar, helilooja Kustas Kikerpuu. Osades Andres Ild, Peeter Jakobi, Tõnu Aav, Mikk Mikiver, Eduard Ralja jt.
Teemaõhtu: Aarne Üksküla 80 
19.30 mf Ühe suve akvarellid (1966) ETV2s
Üliõpilane läheb suvel maale puhkama. Üksik tädike ja pirtsakas, esialgu nagu pisut naiivne tütarlaps joonistavad ühe suve noormehe elus. On see nüüd tütarlapse lahkumine kõrgkooli, vana naise mure või sügis, kuid miski nendest teemadest mõjub noormehele kirgastavalt. Suve lõpus on noore mehe silmavaade erksam ja laiem. Film valmis Lilli Prometi jutustuse ainetel. Stsenarist ja režissöör Virve Aruoja, operaatorid Anton Mutt ja Kaljo Jõekalda, helilooja Veljo Tormis. Osades Albina Kausi, Katrin Välbe, Aarne Üksküla, Helgi Ilo ja Eldor Valter.
20.25 Illusionist Aarne Üksküla (1997) ETV2s
21.15 teatriõhtu Teener (2003) ETV2s
Kui oleme lapsed, siis arvame, et kõik ümberringi on sõbrad. Kui oleme vanad, siis kardame silmi kinni panna, sest kõik tuleb meelde. Ja pealegi pole teada, kas silmaluugid veel lahti lähevad. Sinna vahele mahub igaühel täpselt oma jagu sünnipäevi ja suur kuhi torti - kui saaks kõik ühte hunnikusse kokku panna, eks ole. Ja sa ei taha ju seda torti üksi süüa. See oleks nagu karistus. See käiks suus ringi. Niipalju oled sa ometi ära teeninud, et keegi su sünnipäevale tuleks. Mart Kivastiku südantlõhestavalt surmigavas loos mängivad Aleksander Eelmaa, Aarne Üksküla ja Tõnu Oja. Lavastaja Raimo Pass, VAT Teatri etenduse seadis televisioonile režissöör Peeter Simm.
22.30 Pöördlava: Aarne Üksküla (1977) ETV2s
23.20 telelavastus Pulmatragöödia (1986) ETV2s
Kõik on valmis selleks, et pidada Bordo ja Mimsi pulmapidu - ilusaim pidu kogu maal. Kuid oh häda, Mimsi lukustab end vahetult enne pulmapidu vannituppa, keeldudes paari minemast. Pulmakülalised ootavad, vanemad on šokis. Neil Simoni menukomöödia lavastas Jaan Pihlak. Mängivad Ita Ever, Aarne Üksküla, Katrin Kohv ja Peeter Oja. Kunstnik Liina Pihlak, muusikaline kujundaja Alo Mattiisen, operaatorid Jüri Suurevälja, Peep Laansalu, Heino Veske, Peeter Tungal ja Feliks Grossmann, toimetaja Katrin Seppel.
23.50 telelavastus Mäng (1996) ETV2s
Ain Prosa telelavastus Asta Willmanni samanimelise novelli ainetel, osades Tõnu Aav ja Aarne Üksküla. 

TEATER RAADIOS

Meeli Söödi sünnipäeva puhul
Laupäeval, 16. septembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Milan Jariš „Väike ringisõit“
Tšehhi kirjaniku Milan Jariši (1913–1986) noorus langes sõja-aastaisse. Kuuldemängus puudutatud koonduslaagri teema on kirjanikule autobiograafiline, kuna ta oli ka ise vang Mauthausenis. Sinna viibki autor oma tegelased: isikliku mäluslepiga autojuhi ja 1946. aastal sündinud noore neiu, kelle vanem mees hääletajana kaasreisijaks võttis. Kas nad teekonna vältel hakkavad teineteist mõistma? Osades Meeli Sööt, Rein Aren, Alfred Mering, Priit Ratas, Mati Klooren ja Tõnu Aav. Episoodides Hanno Kalmet, Erich Jaansoo, Robert Gutman, Roland Engman, Tõnis Kobin, Kalev Korkma. Tõlkinud Leo Metsar. Režissöör Aksel Orav. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. 
Raadioteater 1968