Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

36. nädal | teater teles ja raadios

04.09.2017 14:27

2017  | 36. nädal

Esmaspäeval, 4. septembril

23.10 Aastavahetus Kinoteatriga (2016) ETVs

Karmil ja halastamatul pühadeajal saab ühest üksikust Nuustaku lumiste küngaste vahel peidus olevast kõrtsist tormivari kaheksale salapärasele rändurile. Kas kokkusattumus või kellegi kokkumäng? Need mehed juba nalja ei mõista, eriti üksteise vastu. Kes väljub sellest punkrist uude aastasse elavana ja kes sulab kevadel lume alt välja? Ja mis roll on selles kõiges Kaja Kallasel? Üks maja, üks õhtu, üks suur küsimus, kaheksa meest ja paar nalja - see on Aastavahetus Kinoteatriga. Osades Tõnis Niinemets, Märt Avandi, Ott Sepp, Priit ja Märt Pius, Peeter Oja, Henrik Kalmet, Andrus Vaarik jt.

Teisipäeval, 5. septembril

21.40 OP ETVs

„OP“ alustab hooaega reipa rubriigiga „Mulle armas maja“, kus aasta kinonaine Tiina Mälberg räägib oma loo talle tähtsast hoonest. Aga veel: kas me tõesti peame saama moodsat kunsti katsuda? Ise teha? Jürgen Rooste ja Rebeka Põldsam vastavad rängale küsimusele.

Kolmapäeval, 6. septembril

11.55 mf Viini postmark (1967) ETVs

Lustakas filmilugu ühe päris tavalise kastivabriku päris tavalisest meistrist, pereisast ja margikogujast Martin Rollist, kes ühel päeval, kaalule pannes oma kallimat margiplokki, otsustab ausalt elama hakata. Positiivset toonust filmile lisab meie tippnäitlejate mõnuga jälgitav mäng. Osades Jüri Järvet, Herta Elviste, Ines Aru (Parker), Ervin Abel, Leida Rammo, Einari Koppel jt. Stsenarist Ardi Liives, režissöör Veljo Käsper.

20.00 teatriõhtu 5 grammi sisemist rahu (2015) ETV2s

Sotsiaalkriitiline monolavastus toob vaatajateni endise narkomaani valusad, aga ausad mõtted. Lavastuse eesmärk on selgitada publikule narkootikumide mõju ühe noore mehe näitel, kes alustas kanepiga, kuid lõpetas fentanüüliga – seda kõike väga inimliku eesmärgiga leida endas õnnetunne ja sisemine rahu. Lavastus ei püüa kedagi hirmutada ega käsitletavale teemale omapoolset hinnangut anda, vaid pigem pakkuda üht lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale. Näitleja ja lavastaja Silver Kaljula, režissöör Toorion Ojaperv, produtsent Kadi Katarina Priske. Teatri Must Kast lavastus valiti 2016. aasta Eesti Teatriauhindade Salme Reegi nimelise auhinna nominendiks ja lavastaja-näitleja Tartu Kultuurikandja 2015. aasta laureaadiks uustulnuka kategoorias. Lavastus on pärjatud Monomaffia 2016 žürii eripreemiaga.

Neljapäeval, 7. septembril

22.40 Vahel unelmais ma lendan (2013) ETVs

Balletidokk jälgib noore Poola tantsijanna Weronika Frodyma arengut kuue aasta jooksul, alates õpingutest Varssavi ja Peterburi balletikoolis ning Las Palmase akadeemias kuni esinemisteni Berliini ooperiteatris. Paraku tabab aga silmapaistvalt andekat baleriini kõigest kaks päeva enne tema karjääri siiani tähtsaimat etteastet tõsine vigastus ... Tunnustatud indie-filmide režissööri Aneta Popiel-Machincka esimene ja võimsalt kujundlik dokfilm mõjub visuaalselt pigem lausa üldistava narratiivina inimese püüdlustest, visadusest ning vaprusest oma unelmate täitmisel.

Reedel, 8. septembril

15.25 Nota bene! Teatriluulud (2000) ETVs

21.35 teatriõhtu Hecuba pärast (2009) ETV2s

Tallinna Linnateatri lavastus on tragifarss, mis sündis näitlejate meeleheitlikest eneseotsingutest. Lavastuse peategelane on noor rööprähklejast meesnäitleja, kellel on õhtul „Hamleti“ esietendus, enne seda aga tuleb lahendada tuhat väikest olmeprobleemi. Lavastaja Priit Võigemast, osades Argo Aadli, Alo Kõrve, Indrek Ojari, Mart Toome, Veiko Tubin ja Priit Võigemast.

Laupäeval, 9. septembril

14.50 Nota bene! Teatriluulud (2000) ETVs

19.00 Georg Udukübara aaria: fuajee ja tagauks ETV2s

Pühapäeval, 10. septembril

11.00 Kaadris: Indrek ETV2s

Mängufilmi „Indrek“ valmimislugu meenutavad osatäitjad Harri Kõrvits, Maria Klenskaja ja Paul Laasik, kaastsenarist Arvo Kruusement, lavastuskunstnik Halja Klaar ning teine režissöör Raul Tammet, samuti filmi toimetaja Kalju Haan. Arhiiviintervjuudes saavad sõna lavastaja Mikk Mikiver ja Maurust kehastav Ants Eskola.

11.20 mf Indrek (1975) ETV2s

12.45 Siin ja praegu: Jüri Aarma ja Mikk Mikiver (2001)

13.25 Pöördlava: Mikk Mikiver (1976)

14.00 Maa meis ja maa maailmas ... (2001) ETV2s

Eesti luulet loevad Carmen ja Mikk Mikiver ning kitarril soleerib Heiki Mätlik. Režissöör Rait-Roland Veskemaa.


TEATER RAADIOS

Laste ja noorte kultuuriaastal

Laupäeval, 9. septembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Jaan Rannap „See juhtus Reelikul“

Ühe oma varasematest rollidest mängib kuuldemängus noor näitleja Mikk Mikiver: tema tegelane Kärbik, hüüdnimega Rõõmujants, tundub igati lahe noormees, aga … Osades Juhan Paadam, Tanel Lään, Erik Lauriman, Erich Kruuk, Mikk Mikiver, Helmut Vaag, Endel Nõmberg, Ants Kivirähk. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1962


Pühapäeval, 10. septembril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Jüri Tuulik „Kolm päeva Kreekas“

Kui Vahur jõuab tagasi Kreekast, pole tema abikaasa kuigi rõõmus. Vahuri rollis näitleja Aarne Üksküla, kes on tundlikult ja vaimukalt tabanud Jüri Tuuliku nukkernaljakat ja lüürilist elutunnetust. Maimu - Siina Üksküla. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Eero Sepling.

Raadioteater 1977


Meeli Söödi sünnipäeva puhul

Pühapäeval, 10. septembril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Miklos Hubay „Sünni uuesti, mu arm!“

Keerulisel ajal ja vastuolulistes suhetes on noore ja armunud tütarlapse elueesmärk hoida oma armastust. Osades Meeli Sööt, Mati Klooren, Valdeko Ratassepp, Olev Eskola, Enn Kraam, Uno Vark, Leo Martin, Mikk Mikiver, Peep Seppik, Margus Tuuling, Aarne Ruus. Tõlkinud Edvin Hiedel.  Režissöör Aarne Ruus. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1966