Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

36. nädal | teater teles ja raadios

05.09.2016 16:36

2016 | 36. nädal

TEATER TELES

Esmaspäeval, 5. septembril
22.05 mf Torm (USA, 1982) ETV2s
Paralleelselt üksikul Kreeka saarel ja Manhattinil toimuv kaasaegne draama elumõtte otsinguist on üks nendest, mis on inspiratsiooni saanud William Shakespeare’i fantastiliste sugemetega näidendist „Torm”.

Kolmapäeval, 7. septembril
14.25 mf Pimedad aknad (1968) ETVs
Lugu kahest eesti maatüdrukust - Maarjast ja Leedast - ning nende elukäiku määravatest inimestest, nende tehtavatest valikutest, otsustest ja oma armastuse leidmisest.

Neljapäeval, 8. septembril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+
Saates tuleb juttu näitustest, Vene teatri uuest hooajast ja heategevusest.
21.00 mf Mu isa oli Barõšnikov  (Venemaa, 2011) ETV+
Moskva, 1986. aasta. On algamas perestroika. Võluv ja saamatu Boriss Fiškin õpib Suure Teatri balletikoolis, armastab muusikat, diskot, unistab tantsida klassi kõige ilusama tüdruku Marinaga ning avastab imepärase saladuse: tema isa on maailmakuulus tantsija Mihhail Barõšnikov.
22.10 MI ETVs
Teater NO99 ja ERSO Shakespeare´i aineline ühislooming ”Pööriöö uni” ja Birgitta Festivalil ettekantud Mozarti ”Reekviem” kutsuvad uurima geniaalsust. Lisaks muusikale ja teatrile hargneb arutelu geeniuse kohast ajaloo pöördlaval.

Pühapäeval, 11. septembril
17.30 telelavastus Kuidas kuningas kuu peale kippus (1976) ETV2s


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 10. septembril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Jaan Rannap „Malesõprade salajane liit“
Kamp õpilasi eesotsas Jüriga ei viitsi koos teistega kasulikku tööd teha ja mängivad selle asemel malet. Ise luiskavad, et õpivad näidendit. Sellest tuleb üpris humoorikas segadus. Osades Velda Otsus, Tamara Abel, Reet Mändmets, Ester Pajusoo, Milvi Kalmet, Meeli Sööt jt. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri. 
Raadioteater 1964

Laupäeval, 10. septembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Raimond Kaugver „Kuni 16-aastastele keelatud“
„Kuni 16-aastastele keelatud“ võitis III auhinna 1963. aasta laste- ja noorsookuuldemängude võistlusel ja adressaadiks oli kirjutatud: kuuldemäng 16-aastastele, pisut vanematele ja üsna täiskasvanutele. Tänastele noortele ja täiskasvanutele, pool sajandit hiljem, võib lugu tunduda üsna naiivne … Noorte peategelaste maailma avastamises ja ellusuhtumises on üks läbivaid motiive filmid, mida tollal näidati kinos alla 16-aastatele keelatuna. Mareti rollis septembrikuu juubilar, näitleja Piret Sikkel. Režissöör Salme Reek. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu. Helirežissöör Aino Lauri. 
Raadioteater 1964

Pühapäeval, 11. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Anatoli Koroljov „Ööhääled“
Sel ööl on ohus ühe naise elu ja kogenud psühhoterapeut otsib võimalust teda telefonikõne kaudu päästa … Osades Silvia Laidla, Aksel Orav, Liina Orlova, Mart Relve,  Merle Talvik,  Ita Ever, Eili Sild, Paul Laasik, Tõnu Mikiver jt. Tõlkinud Aili Lemmik. Režissöör Hille Simm. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Jaak Ojakäär. 
Raadioteater 1986