Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

35. nädal | teater teles ja raadios

29.08.2016 15:13

2016 | 35. nädal

TEATER TELES

Neljapäeval, 1. septembril
12.15 mf Koer, lennuk ja laulupidu (2006) ETVs
Must komöödia lennukikaaperdamisest, mille käigus lennuk maandatakse rahumeelse laulurahva maale. Selgub aga, et laulurahvas ei olegi nii rahumeelne kui lennukikaaperdajale esialgu tundus.
19.10 mf Supilinna salaselts (2015) ETVs
Seikluslik koguperefilm, mille tegevustik leiab aset suvises Tartus. Mari, Sadu, Olav ja Anton on neli Supilinna last, kelle rõõmus argipäev pööratakse pea peale, kui nende kodulinna tabab salapärane mürgitus, mis pooled linna täiskasvanud lasteks muudab.

Reedel, 2. septembril
21.35 Meie aja kangelane (2015) ETV2s
Endla teatri lavastus põhineb Mihhail Lermontovi romaanil, mille peategelane Petšorin on noor ja ilus ohvitser, kes oma igatsust millegi seletamatu järele püüab leevendada nii duellide kui ka vene ruletiga ning rohkete kirglike naisvallutustega. Nii hukutab ta igavusest enda ümber süütuid inimesi, ise ometi rahu leidmata. Lavastaja Galina Polišuk. Nimiosas Priit Loog, teistes osades Jekaterina Novosjolova, Kati Ong, Karin Tammaru, Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Jaan Rekkor, Tambet Seling, Sander Rebane, Eduard Tee ja Ahti Puudersell.

Laupäeval, 3. septembril
15.30 LAC (Luikede järv) (2013) ETVs
Monte Carlo balletiteater teeb Londoni Coliseumis debüüdi ”Luikede järve” tähelepanuväärse uustõlgendusega. Jean-Christophe Maillot kirjutas koos 1990. aasta Goncourti auhinna võitja Jean Rouaud´ga ”Luikede järve” ringi, tuues klassikalise repertuaari tugisambasse uusi tuuli. Uus adaptatsioon annab Siegfriedi ja Odette´i ajatule loole tänapäevasema tähenduse. Tšaikovski partituuri kohandas ja seda esitab Saint Louis´ sümfooniaorkester Leonard Slatkini juhatusel.
17.10 lf Agu Sihvka annab aru (1970) ETVs
17.35 telelavastus Salu Juhan ja ta sõbrad (1984) ETVs

Pühapäeval, 4. septembril
17.30 telelavastus Kardemoni linna rahvas ja röövlid (1980) ETV2s
Ühes väga omapärases linnas, nimega Kardemon, elavad vana Tobias, tädi Sofie, Kamomilla, Tommy ja lahke kordnik Bastian. Ametimeestena töötavad linnas pagar, vorstimeister, habemeajaja ja palju teisi toredaid inimesi. Linna taga vanas majas elavad aga kolm heasüdamlikku röövlit - Kasper, Jesper ja Jonatan. Norra kirjaniku Thorbjörn Egneri loo lavastas režissöör Elvi Koppel. Osades Urmas Kibuspuu, Aare Laanemets, Teet Hanschmidt, Anne Paluver jpt. 


TEATER RAADIOS

Piret Sikkel – 75
Laupäeval, 3. septembril kell 9.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Raimond Kaugver „Kuni 16-aastastele keelatud“
„Kuni 16-aastastele keelatud“ võitis III auhinna 1963. aasta laste- ja noorsookuuldemängude võistlusel ja adressaadiks oli kirjutatud: kuuldemäng 16-aastastele, pisut vanematele ja üsna täiskasvanutele. Tänastele noortele ja täiskasvanutele, pool sajandit hiljem, võib lugu tunduda üsna naiivne … Noorte peategelaste maailma avastamises ja ellusuhtumises on üks läbivaid motiive filmid, mida tollal näidati kinos alla 16-aastatele keelatuna. Mareti rollis septembrikuu juubilar, näitleja Piret Sikkel. Režissöör Salme Reek. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu. Helirežissöör Aino Lauri. 
Raadioteater 1964

Jaan Rannap – 85
Laupäeval, 3. septembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Jaan Rannap „Malesõprade salajane liit“
Kamp õpilasi eesotsas Jüriga ei viitsi koos teistega kasulikku tööd teha ja mängivad selle asemel malet. Ise luiskavad, et õpivad näidendit. Sellest tuleb üpris humoorikas segadus. Osades Velda Otsus, Tamara Abel, Reet Mändmets, Ester Pajusoo, Milvi Kalmet, Meeli Sööt jt. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri. 
Raadioteater 1964

Pühapäeval, 4. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Jaan Rannap „Karupoeg Jõmm“
Kuuldemäng lauludega Jaan Rannapi raamatust “Jefreitor Jõmm”. Osades Toomas Sepp, Peeter Siilak, Argo Tali, Marko Kaljuveer, Liina Teesalu, Lisl Lindau jpt. Muusika Ülo Vinter. Laulutekstid Enn Vetemaa. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri. 
Raadioteater 1976