Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

35. nädal: teater teles ja raadios

26.08.2013 14:55

2013 / 35. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev, 26. august
21.35 SUVEkulTUUR  *00.10 ETVs 
23.15 Estraaditähestik: Meelejahutaja, 2 (1986)* ETV2s 
Tutvustame populaarset raadioprogrammi "Meelejahutaja". Saatejuht Urmas Ott küsitleb autoreid  ning toimetuse ja näitetrupi liikmeid. Režissöör Toomas Lasmann.

Teisipäev, 27. august 
21.35 SUVEkulTUUR  *00.30 ETVs
00.25 Lennud: Lavakunstikooli IX lend (1976-1980) (1992) ETV2s

Kolmapäev, 28. august
14.55  Tähelaev: Tiina Mälberg (2013) ETVs 
Ta on lõpetanud lavakooli 15. lennu ja pidanud näitlejaametit Viljandis ning nüüd rida aastaid  Rakveres. Saatejuht Meelis Kompus, režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme. 
18.00 Lastelavastus Suur pahandus, 6/6 (1988) *N 7.30 ETV2s
Kella seismajäämiseni on veel vaid 12 minutit… Laura ja Kellamehike teavad nüüd, et võti on  Pahandustemaal, aga kas nad jõuavad õigeks ajaks koju tagasi? Osades Luule Komissarov, Merli Salu ja Guido Kangur. Käsikiri Ene-Maris Tali, lavastaja Ivo Eensalu, režissöör Karin Nurm, kunstnik Sirje Merima.
19.30 Dokfilm Vastutuulesaal (2007) ETVs 
Film dirigent Tõnu Kaljustest ja tema hullust ideest rajada Naissaarele kunagise leiutaja Schmidti talumaadele ooperisaal... 2006. aasta suvel saab Nargen Opera valmis ja annab oma esimesed etendused. Lõbus ja hoogne film jälgib Tõnu Kaljuste tegemisi viie aasta jooksul. Stsenaristid Artur Talvik, Andri Luup ja Priit Valkna, režissöör Priit Valkna. Tootja Ruut. 
21.35 SUVEkulTUUR  *00.25 ETVs 
22.35 Mu isamaa armas. Tõnu Kaljuste ja sõbrad ETVs 
22.50 Eesti lood: Tsirkusetuur (2010) ETV2s 
Eestis pole kunagi olnud oma tsirkust. Pole tsirkusetraditsiooni ja pole ka tsirkusekultuuri. Aga meil  on oma Lauri Viikna, kes soovib luua Eestisse lõpuks tsirkuse. Film jälgib paralleelselt tsirkusedirektor Viiknat ja teda varjuna saatvaid loomakaitseaktiviste. Režissöörid Jaak Kilmi ja Andres Maimik, operaatorid Jaak Kilmi, Joosep Matjus, Kullar Viimne, monteerija Liis Nimik.

Neljapäev, 29. august  
9.30  Abistav käsi, 3/3 (1985)* ETV2s 
Toomas Kalli, Priit Pärna ja Roman Baskini sketšišõu. Mängivad näitlejad Andrus Vaarik, Helene Vannari, Egon Nuter, Lauri Nebel. Režissöör Toomas Lepp.
21.35 SUVEkulTUUR  *00.35 ETVs 
22.45  Kõhuhääl (1991) *L 15.55 ETV2s 
Priit Aimla ei ole kirjutanud ühtegi rida. Kogu tema loomingu paremik on  olnud ridade vahel. Tänapäeva teerullide ajastul jääb üle ainult imetleda toonast nõelavat ristpistet, millest jämekoomikal aimugi pole. Satiirik suure S-uga. Nii arvab Jüri Aarma. Osalevad Marite Kallasma, Andrus Vaarik, Tõnu Oja, Villu Kangur jt. Režissöör Maire Radsin.

Reede, 30. august 
14.40 Telemängufilm Tudengimuusikal (2009) ETVs 
Põhjalik pilguheit Tartu tudengite ellu, kus palju laulu, tantsu ja rõõmu. Filmi peategelasteks on  esimese kursuse tudengid Elen (Adeele Sepp) ja Dima (Dmitri Kurilov), kes lisaks koolitarkusele peavad õppima ka kõike muud - ühikaelu, pidudel käimist, šoppamist ning armusuhteid. Seni suurim Eestis tehtud tudengifilm. Tantsustseenides osaleb üle saja noore, filmi muusika lõid noored eesti heliloojad ja sisse mängis ansambel „Kognito“. Üles astuvad ka Tartu Ülikooli õppejõud Kalev Tarkpea ja rektor Alar Karis.
15.20 Telelavastus Kolm rubiini, 7/7 (1978) ETVs 
Osades Rein Aren, Einari Koppel, Eino Baskin, Olev Eskola, Ago-Endrik Kerge, Heino Mandri, Ilmar Tammur, Silvia Laidla, Ita Ever, Endel Pärn, Mikk Mikiver, Jüri Krjukov, Urmas Kibuspuu jt. Lavastaja Eino Baskin, režissöör Ants Kivirähk, kunstnik Aino Tarvas. 
19.45 Suuri meistreid, 11/13: Moliere (1985) ETV2s
Ülevaade 17. sajandi prantsuse kirjaniku elust ja loomingust. Tema teoste tegelased kuuluvad vaid formaalselt 17. sajandisse, kaasaegseteks on nad ka meile. Esitatakse katkendeid komöödiatest "Misantroop", "Tartuffe", "Ebahaige", "Don Juan".
21.35 SUVEkulTUUR  *00.50 ETVs 
21.45 mängufilm Viini postmark (1967) *L 13.40 ETVs 
Lustakas filmilugu ühe päris tavalise kastivabriku päris tavalisest meistrist, pereisast ja margikogujast Martin Rollist, kes ühel päeval, kaalule pannes oma kallimat margiplokki, otsustab ausalt elama hakata. Osades Jüri Järvet, Herta Elviste, Ines Aru (Parker), Ervin Abel, Einari Koppel jt. Stsenarist Ardi Liives, režissöör Veljo Käsper. 

Laupäev, 31. august 
21.30  Teatriõhtu: 13 (2013) ETV2s 
Von Krahli Teatri noor trupp kolis kümneks päevaks Kultuurikatla aeda, muutes selle laste ja täiskasvanute maailma vaheliseks piiririigiks. Seda tagahooviriiki juhivad tänased 13-aastased – need, kellel on korraga kõik, lapselik usk ja fantaasia, ja mitte midagi, täielik sõltuvus vanematest, targematest, võimukamatest. Õhus on noorte vibe ja mängureeglid. Hoiatus: etenduses ropendadakse kohati! Lavastaja Jim Ashilevi, kunstnik Nele Sooväli, näitlejad Kait Kall, Ott Kartau, Mart Koldits, Liis Lindmaa, Madis Mäeorg, Tõnis Niinemets, Mari Pokinen, Ragne Veensalu. Dramaturgid Tabasalu Gümnaasiumi, Rocca Al Mare Kooli, Kopli Kunstigümnaasiumi, Laagna Gümnaasiumi, Lasnamäe Üldgümnaasiumi, Pelgulinna Gümnaasiumi ja Reaalkooli seitsmendikud. Muusikaline juht Reigo Ahven.

Pühapäev, 1. august 
10.00 Tähelaev: Haide Männamäe (2013) ETVs 
Haide Männamäe võib uhkusega öelda, et ta on Eesti esimene diplomeeritud naiskloun. Koos abikaasa Toomas Trossiga moodustavad nad tandemi Piip ja Tuut, kes oma lugudega rõõmustavad nii lapsi kui ka nende vanemaid. Saatejuht Grete Lõbu, režissöör Kalev Lepik, produtsent Kaia Häelme.


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 31. augustil kell 19.05 Vikerraadios 
Kuuldemäng: Jaan Rannap „Malesõprade salajane liit“ 
Kamp koolilapsi eesotsas Jüriga ei viitsi vanarauda koguda ega lehti riisuda. Nemad tahavad rahus malet mängida, aga luiskavad, et õpivad näidendit. 
Osades: Velda Otsu, Tamara Gaenko-Abel, Reet Krossmann-Mändmets, Ester Pajusoo, Milvi Kalmet, Meeli Sööt, Irja Aav, Erna Korjus. Episoodides Maimu Orgussaar, Vaike Nõmberg, Elvi Koppel. 
Režissöör Salme Reek, helirežissöör Aino Lauri. 
Raadioteater 1964 

Pühapäeval, 1. septembril kell 9 Raadio 2s. 
Kuuldemäng: Toomas Liiv „Pesukaru ja kummaline poiss“ 
Saladuslik Pesukaru oli üks tema lemmikrolle Raadioteatris. 
Osades Velda Otsus ja Tõnu Tamm. 
Režissöör Heino Kulvere, helirežissöör Aino Lauri, muusikaline kujundaja Jüri Roomere. 
Raadioteater 1970 

Pühapäeval, 1. septembril kell 15.05 Klassikaraadios 
Kuuldemäng: Gennadi Mamlin „Kui isa-ema on kaugel“ 
16-aastase Vasja ukse taga seisab tundmatu naine, kes väidab, et on tema vanaema õde. Kohtumine tädi Anjaga avardab Vasja maailmapilti. 
Osades Velda Otsus ja Jaan Rekkor. 
Näidendist “Elagu dinosaurused!” raadiole seadnud Laine Soe, režissöör Jüri Karindi. 
Raadioteater 1981