Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

35. nädal: teater teles ja raadios

27.08.2012 11:54

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 27.08.2012
08.20 Lastelavastus Sibulapoisi seiklused, 1/2 (ETV 1989)* ETV2s
Nukulavastuse Gianni Rodari jutu "Cipollino seiklused" ainetel seadis televisioonile Juhan Saar. Režissöör Karin Nurm, kunstnik Sirje Merima, toimetaja Ene-Maris Tali.

Teisipäev 28.08.2012

22.55 Kitsas king (ETV 1987) *K 19.45 ETV2s
Anu Lamp, Andrus Vaarik, Peeter Oja, Harry Kõrvits, Villu Kangur, ansambel Singer Vinger, Hardi Volmer, Riho Unt, Toivo Kõster, Ruth Mitt, Eugen Tamberg, Ivar Murel, Inga Patrak, Andrus Mikenberg, Raivo Paiste, Reet Oja jt.
23.25 Nota bene! Teatriluulud, 11/12 (ETV 2000) *P 13.10 ETV2s
Idee autor Vilja Palm, lavastas Ago-Endrik Kerge.

Reede  31.08.2012
13.30 Põnevussari Alpimaja, 2/5: Kristalselt aus (Eesti 2012)* ETVs
Stsenarist Indrek Hargla. Peaosades Ivo Uukkivi, Kärt Tomingas, Raivo Rüütel, Jaanus Rohumaa jt. Režissöörid Gerda Kordemets ja Margus Sikk.
20.15 Meie sõbrad nukud (Eesti Telefilm 1978) ETV2s
Väike ekskursioon Riikliku Nukuteatri lavale ja lava taha. Kuidas valmib etendus? Kohtume teatri näitlejate ja peanäitejuhi Ferdinand Veikega ning näeme katkendeid nukulavastustest. Stsenarist ja režissöör Harry Karro, operaator Gunars Friede, toimetaja Mari-Ann Pihlak.
21.30 Mängufilm Sügisball (Eesti 2007) ETVs
"Sügisball" on inspireeritud Mati Undi samanimelisest romaanist ja räägib kuuest üksteisega riivamisi kokku puutuvast magalaelanikust, keda kõiki ühendab üksindustunne. Noor kirjanik Mati luurab eksnaise akende taga ja läheneb uutele naistele, kuid tulutult. Üksluise eluga vanapoisist meestejuuksur August Kask kiindub väikesesse tüdrukusse, tollele lähenedes aga süüdistatakse teda pedofiilias. Üksikema Laura vaatab telekast "Ogalinde" ja tõrjub meeste lähenemiskatseid, kuna ei suuda neid usaldada. Arhitekt Maurer mõtleb inimkonna heaolu peale, on aga unustanud omaenese naise, kes omakorda otsib lohutust šveitser Theo juurest. Theo meeldib naistele, kuid madala sotsiaalse staatuse tõttu ei võeta teda tõsiselt. Film räägib inimeste eraldatusest ja võimetusest teisteni jõuda. Samas leidub seal muigeid ja absurdi ning mõni vastavalt häälestunud vaataja võib isegi laginal naerda saada. Kui katsuda kuidagi žanri määratleda, siis võib öelda, et “Sügisball” on süsimust komöödia üksindusest, ahastusest ja lootusetusest. Filmi tegijad võitsid 2006. aastal Veiko Õunpuu esimese lühifilmiga "Tühirand" pea kõik kohalikud filmiauhinnad. "Sügisball" võitis aga maineka Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi "Horisondid" peaauhinna. Osades Rain Tolk, Juhan Ulfsak, Taavi Eelmaa, Mirtel Pohla, Tiina Tauraite, Maarja Jakobson, Sulevi Peltola, Raivo E. Tamm, Ivo Uukkivi jpt. Režissöör ja stsenarist Veiko Õunpuu. Tootja Kuukulgur Film.

Laupäev 01.09.2012
09.00 Lastelavastus Sibulapoisi seiklused, 2/2 (ETV 1989) ETV2s
Nukulavastuse Gianni Rodari jutu "Cipollino seiklused" ainetel seadis televisioonile Juhan Saar. Nukkudega mängivad Heino Seljamaa, Mart Kampus, Ülo Vihma, Hendrik Toompere ja Tene Ruubel. Režissöör Karin Nurm, kunstnik Sirje Merima, toimetaja Ene-Maris Tali.
11:00 Helle Karis. Kaadris* ETV2s
11.20 Helle Karis. Nukitsamees (Eesti 1981)* ETV2s
Nimiosas Egert Soll, teistes rollides Anna-Liisa Kurve, Ülari Kirsipuu, Ita Ever, Kaarel Kilvet, Urmas Kibuspuu, Tõnu Kark, Aarne Üksküla, Sulev Nõmmik, Ines Aru, Mihkel Raud jt. Film taastati digitaalselt 2010. aastal programmi Eesti film 100 abil.
12.30 Helle Karis. Karoliine Hõbelõng (Eesti 1984)* ETV2s
Osades Cätrin Bagala, Martin Veinmann, Rein Aren, Tõnu Kark jt.
13.45 Helle Karis. Metsluiged (Eesti 1987)* ETV2s
Režissöör Helle Karis, stsenaristid Helle Karis, Savva Kuliš, Juhan Viiding. Osades Katri Horma, Juris Žagars, Andrejs Žagars, Ines Aru, Gunnar Kilgas, Liina Orlova, Arvo Kruusement jt. Tegemist on autoriversiooniga ja filmile eelneb kommentaar.
20:40 Tudengimuusikal (Eesti 2009) ETV2s
Põhjalik pilguheit Tartu tudengite ellu, kus palju laulu, tantsu ja rõõmu. Filmi peategelasteks on esimese kursuse tudengid Elen (Adeele Sepp) ja Dima (Dmitri Kurilov), kes lisaks koolitarkusele peavad õppima ka kõike muud - ühikaelu, pidudel käimist, šoppamist ning armusuhteid. "Tudengimuusikal" on seni suurim Eestis tehtud tudengifilm. Tantsustseenides osaleb üle saja noore. Filmi muusika on loonud noored eesti heliloojad ja sisse mänginud ansambel „Kognito“. Üles astuvad ka Tartu Ülikooli õppejõud Kalev Tarkpea ja rektor Alar Karis.
21.30 Teatriõhtu Pruutide kool ETV2s
R.A.A.A.M ühenduse lavastus “Pruutide kool” jutustab põneva ja mitmekihilise loo Tõstamaa mõisas 1926-1941. aastal asunud noorte daamide kodumajanduskoolist, kuhu teiste seas asub õppima ka sinisukast Liina Täker. Mängivad Triin Tenso, Laine Mägi, Andrus Vaarik, Kersti Tombak, Markus Robam jt. Autor ja lavastaja Gerda Kordemets. Lavastus salvestati juulis 2012.
21.35 Põnevussari Alpimaja, 3/5: 40% inimese hingest (Eesti 2012) ETVs
Stsenarist Indrek Hargla. Peaosades Ivo Uukkivi, Kärt Tomingas, Raivo Rüütel, Jaanus Rohumaa jt. Režissöörid Gerda Kordemets ja Margus Sikk.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 1. septembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Mikk Mikiver – 75. Mihhail Lermontov „Deemon
Osades: Lembit Ulfsak, Mari Lill, Maria Klenskaja, Rita Rätsepp, Mikk Mikiver.
Raadiole seadnud ja lavastanud Mikk Mikiver. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Viive Ernesaks.
Raadioteater 1985

Pühapäeval, 2. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Mikk Mikiver – 75. Markku Envall „Tiigri seljas ratsutaja“
Hispaania filosoofi ja kirjaniku Baltasar Gracian y Moralesi rollis Mikk Mikiver.
Teistes osades: Ain Lutsepp, Raimo Pass.
Tõlkinud Ants Haljamaa. Režissöör ja muusikaline kujundaja Eira Johansson. Helirežissöör Eero Aro. Kloostri helitaustad salvestatud Itaalis ja Belgias.
Raadioteater 1992