Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

34. nädal: teater teles ja raadios

21.08.2012 10:59

TEATER ETVs ja ETV2s

Teisipäev 21.08.2012

23.10 Kitsas king (ETV 1986) *K 19.45 ETV2s
Aastalõpu ärevus on haaranud Evit ja Ervinit, väikesest Villist ja onu Unost rääkimata. Perekond King käib näärikuuske toomas ja valmistub aastat vahetama. Režissöör Toivo Kõster.
23.40 Nota bene! Teatriluulud, 10/12 (ETV 2000) *P 12.45 ETV2s
Teatridirektor vabaneb "Õhtupalvuse" painest teatripuhvetis. Skandaalnaised hauvad uusi skandaale. Janson ja Kolonen kaovad Londonisse? Idee autor Vilja Palm, lavastas Ago-Endrik Kerge.

Kolmapäev 22.08.2012
20.15 Telelavastus Öised lood, 4/5: Surnulill õitseb (ETV 1993) *P 13.25 ETV2s
Rita: "Mis või kes ta sihuke õieti on?" Henrik: "Mõnes mõttes tõesti "Kes"… Kui siin toas parajasti laip oleks, siis ta vist õitseks. Või ka siis, kui läheneva surma käsi üht meist puudutanud oleks. Või vähemalt suur õnnetus peab õhus olema." Osades Marika Korolev, Rudolf Allabert, Andres Puustusmaa, Anu Lamp, Viire Valdma, Jüri Karindi, Tõnu Mikk, Kalju Orro. Lavastaja Kalev Lepik, helilooja Mati Kuulberg, kunstnik Sirje Merima, operaatorid Peeter Tungal ja Tarmo Korol, toimetaja Maile Hiiet.

Neljapäev 23.08.2012
13.50 Tähelaev: Tiia Kriisa (ETV 2011) ETVs
Kui 1972. aastal Tennessee Williamsi "Tramm nimega Iha" läbi Pärnu teatri „sõitis“, teadsid kõik, kes on Tiia Kriisa. Tema Blanche-roll lummas kogu saali. Aga kui paljud teavad, et täna on näitleja Tiia Kriisa hea sõnaseadja, kelle viimane raamat "Moonika" puudutab kõiki neid, kelle lapsepõlv möödus Siberis. "Tähelaeva" külalisega vestleb Reet Linna. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.
21.05 Teater laulab: Jaan Tätte ja Marko Matvere (ETV 1996) ETV2s
Laulavad Jaan Tätte ja Marko Matvere. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.

Reede 24.08.2012

20.40 Kõhuhääl (ETV 1991) *P 15.25 ETV2s
Priit Aimla nalja ja nälja jant. Aimla ei ole kirjutanud ühtegi rida. Kogu tema loomingu paremik on olnud ridade vahel. Tänapäeva teerullide ajastul jääb üle ainult imetleda toonast nõelavat ristpistet, millest jämekoomikal aimugi pole. Satiirik suure S-uga. Nii arvab Jüri Aarma. Selgub poolik tõde, kuidas valmib telesaade. Lisaks kogu tõde nälgimisest. Osalevad Marite Kallasma, Andrus Vaarik, Tõnu Oja, Villu Kangur jt. Režissöör Maire Radsin.
21.30 Teatriõhtu The rise and fall of Estonia ETVs
Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo "The Rise and Fall of Estonia" (2011) on lavastus Eestist. Eestlane ja näitleja suures plaanis. Valikud, kompromissid, loobumised, Eesti minevik ja tänapäev. Lavastus etendus Nokia Kontserdimajas ja Teatris NO99. Osades Teater NO99 trupp. Režissöör Marek Miil, produtsent Gerda Kulli-Kordemets.

Laupäev 25.08.2012
11.05 Balti armastuslood (Eesti/Soome 1992)* ETV2s
12.40 Suletud ring (Eesti 1983)* ETV2s
13.00 Telemängufilm August 1991 (ETV 2005)* ETVs
14.00 Promenaad (Karikakramäng, Eesti 1977)* ETV2s
19.45 Kahe kodu ballaad (Eesti Telefilm 1985) ETV2s
Kalju Saaberi samanimelise jutustuse alusel valminud kaheosalise filmi sündmustik algab 1940. aasta suvel ja lõpeb 1980. aastate keskel. Kõik selles on nähtud ühe naise silmade läbi: Maria Marmor oli 1940. aastal nooruke aktivist ja hilisem parteitöötaja, kelle elu lõpeb saatuse tahtel vanadekodus. Naine, kes võitles oma ideaalide nimel ja kaotas isiklikus elus peaaegu kõik, kannab kodutunnet ning kodusoojust endaga kaasas. Peaosas Elle Kull, režissöör-lavastaja Ago-Endrik Kerge, operaator-lavastaja Jüri Suurevälja, kunstnik-lavastaja Liina Pihlak, helilooja Tõnu Naissoo, režissöör Vilja Palm.
21.35 Põnevussari Alpimaja, 2/5: Kristalselt aus (Eesti 2012) ETVs
Dopinguskandaali summutav Martin kutsutakse ootamatult Vabariigi presidendi juurde. Uuriv ajakirjanik Toomas kahtlustab aga dopingu taga veelgi hämaramat ja suuremat vandenõud. Toomase vihjele tuginedes sõidab Martin Tapa haiglasse ja teeb šokeeriva avastuse. Stsenarist Indrek Hargla. Peaosades Ivo Uukkivi, Kärt Tomingas, Raivo Rüütel, Jaanus Rohumaa jt. Režissöörid Gerda Kordemets ja Margus Sikk.
22.15 Pikk roll ajas. Jaan Rekkor (ETV 1993) *P 16.45 ETV2s
Portreesaade Pärnu "Endla" Teatri näitlejast Jaan Rekkorist. Saatejuht Gerda Kordemets.
00.10 Tähelaev: Guido Kangur (ETV 2012) ETVs
"Tähelaevas" on mees, kelleta ei kujutaks ette mitte ainult teatrit vaid ka džässmuusikat. Kirglik näitleja, organiseerija ja produtsent purjetab võrdse enesekindlusega nii lavalaudadel kui ka džässimaailma mõnusates tuultes. Sealjuures võib öelda, et tema jaoks ei ole oluline päralejõudmine, isegi mitte lihtsalt kulgemine, vaid kulgemise kvaliteet. Saate külaliseks on suure südame ja lokkis juustega Guido Kangur. Saatejuht Toomas Luhats, režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.

Pühapäev 26.08.2012
10.00 Tähelaev: Viire Valdma (ETV 2007) ETVs
"Tähelaev" viib televaatajad taas teatritähtede juurde. Aukohal istub nii teatrilaval kui filmilinal säranud Viire Valdma ja ka tema külalisteks on Viire elus olulist rolli mänginud mitmed Eesti tunnustatud näitlejad. Saatejuht Grete Lõbu, režissöör Kalev Lepik.
10.55 Stiilipidu (Eesti 2005)* ETV2s
14.00 Šlaager (Eesti 1982)* ETV2s
17.30 Lasteetendus Pipi Segasumma suvilas (ETV 1991) ETV2s
Instseneering Astrid Lindgreni raamatu "Pipi Pikksukk" ainetel. Käsikiri Kadri Paldra, lavastaja Reet Laane, kunstnik Malle Saarelaid, tantsud Kai Kips, kostüümid Kalli Riener. Esitab Viljandi Laste- ja Noorteteater "Reky". Mängivad Kadri Paldra, Janne Kožer, Peeter Ora, Jüri Nael, Raimondo Laikre jt. Režissöör Karin Nurm.
19.45 Teemaõhtu: Helle Karis. Kaadris ETV2s
“Kaadris” meenutavad armastatud lastefilmi valmimise lugusid stsenarist ning lavastaja Helle Karis, operaator Ago Ruus, kaasstsenarist ja helilooja Olav Ehala, helikujundaja Enn Säde, Kusti osatäitja Ülari Kirsipuu ning Tõnu Kark (Mõhk). Kommentaar dokumentalistilt Peep Puksilt. Näeme “Nukitsamehe” võtteplatsil filmitud must-valgeid dokumentaalkaadreid, mis pärinevad Jaan Ruusi ja Peep Puksi filmist “Episood” (1980).
20.05 Teemaõhtu: Helle Karis. Nukitsamees (Eesti 1981) ETV2s
Oskar Lutsu lastele mõeldud kunstmuinasjutt “Nukitsamees” ilmub omaette raamatukesena esmakordselt Noor-Eesti kirjastuse väljaandes 1920. aastal. Arvukate teatriseadete kõrval on oluline mainida ka kahte filmi, mis sellesama loo järgi tehtud. 1960. aastal valmib Elbert Tuganovi nukufilm “Metsamuinasjutt” ning 1981. aastal Helle Karise lavastatud muusikaline mängufilm “Nukitsamees”, stsenaristid Helle Karis-Murdmaa, Olav Ehala ja Helgi Oidermaa. Laulusõnade autor Juhan Viiding, helilooja Olav Ehala. “Nukitsamees” on koguperefilm heast ja kurjast. Nuki, armsa sarvedega metsapoisi kodu asub sügaval padrikus kurja metsamoori onnis. Ühel päeval lähevad Iti ja Kusti metsa marjule, eksivad ära ning satuvad metsakollide juurde, kus sõbrunevad Nukitsamehega. Kas lastel õnnestub kollipere käest põgeneda ja koju tagasi pääseda? Nimiosas Egert Soll, teistes rollides Anna-Liisa Kurve, Ülari Kirsipuu, Ita Ever, Kaarel Kilvet, Urmas Kibuspuu, Tõnu Kark, Aarne Üksküla, Sulev Nõmmik, Ines Aru, Mihkel Raud jt. Film taastati digitaalselt 2010. aastal programmi Eesti film 100 abil.
21.20 Teemaõhtu: Helle Karis. Karoliine Hõbelõng (Eesti 1984) ETV2s
Pirtsakas printsess Karoliine tõrjub tagasi kõik kosilased ega pea paljuks neile ka riukaid mängida. Ühel päeval aga saab ta endale võrdse vastase. Pika ninaga jäetud kuningapoeg Kaspar saabub tagasi võluvokiga, mille muusika kedagi ükskõikseks ei jäta. Vana kuningaga tülli läinud Karoliine lahkub uhkelt lossist ja hakkab ise oma õnne otsima. Koos tundmatuks maskeerunud Kaspariga kohtub ta näkkide, libahuntide, röövlite ja sookollidega. Pikapeale saab tõrges taltsutatud. Helle Karise lavastatud lastefilm on mõtteline jätk "Nukitsamehe" seiklustele. Hoogsasse filmi on põimitud üllatavalt palju eesti rahvuslikku maailmavaadet ja looduspildikesi, mõne väikese efekti ning muusikaga luuakse meeldejääv muinasjutuline miljöö. Osades Cätrin Bagala, Martin Veinmann, Rein Aren, Tõnu Kark jt.
22.30 Teemaõhtu: Helle Karis. Metsluiged (Eesti 1987) ETV2s
Hans Christian Anderseni muinasjutu ainetel jutustatud lugu üheteistkümnest metsluigeks nõiutud kuningapojast ja nende õekesest Eliisast. Ühel kuningal oli üksteist poega ja üks tütreke. Kui kuninganna suri, võttis kuningas varsti uue naise. Võõrasema oli küll ilus, aga samas kuri nõid. Ta saatis väikese kuningatütre Eliise külasse elama ja nõidus kõik kuningapojad metsluikedeks, kes pidid päevad läbi lendama ning ainult öösel said nad tagasi inimliku kuju. Eliisest kasvas ilus tütarlaps, kuid katsumused, mis nõiast võõrasema tema ette veeretas, olid rängad. Talle andis jõudu teadmine, et ta võib vennad nõidusest vabastada, kui ei kohku raskuste ees tagasi. Režissöör Helle Karis, stsenaristid Helle Karis, Savva Kuliš, Juhan Viiding. Osades Katri Horma, Juris Žagars, Andrejs Žagars, Ines Aru, Gunnar Kilgas, Liina Orlova, Arvo Kruusement jt.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 25. augustil kell 19.05 Vikerraadios. Pühapäeval, 9. septembril kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Lydia Koidula „Kosjaviinad ehk Kuidas Tapiku pere laulupidule sai“
Laulupeo eel hakkab Tapiku peres sündima isevärki asju. Oma osa selles on perenaise mesikeelsel tädipojal…
Osades: Arvo Raimo, Luule Komissarov, Carita Vaikjärv, Ott Aardam, Andres Noormets, Hilje Murel. Kannelt mängis Ott Aardam.
Režissöör Pille-Riin Purje. Helirežissöör Külliki Valdma.
Raadioteater 2004

Pühapäeval, 26. augustil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Nikolai Gogol „Surnud hinged“
Gogoli teose põhiväärtuseks on kirev inimtüüpide galerii. Tšitšikovi rollis kauaaegne Draamateatri näitleja Voldemar Alev (1902 - 1975), kel tänavu 110. sünniaastapäev.
Teistest osades: Hugo Laur, Alfred Rebane, Arno Suurorg, Voldemar Panso, Linda Tubin, Eino Baskin. Episoodides Lisl Lindau, Erna Korjus, Inna Taarna, Maimu Orgussaar, Leida Laius, Aado Hõimre, Ants Jõgi, Franz Malmsten, Lembit Rajala, Olev Eskola, Olev Tinn, Edgar Vilba.
Raadiole seadnud Iko Maran. Režissöör Kaarel Toom.
Raadioteater 1952