Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

20.03.2012 15:20

Sünnipäevakuul, mis on ühtlasi ka teatrikuu, on NUKU keskus oma programmi lisanud kaks erakordset võimalust õppida lähemalt tundma teatritegemise eesriidetagust poolt. Kolmapäevaõhtused muuseumiekskursioonid näitlejaga annavad külastajatele ülevaate nukuteatri ajaloost läbi ühe näitleja isikliku vaatenurga, lisaks jutustab näitleja teatrilegende ja naljakaid seiku oma näitlejatööst. Majaekskursioonil teatri kulisside taha saavad külastajad näha teatrihoone tehnilisi ja lavataguseid ruume: piiluda proovisaali, dekoratsioonide töökotta, heli- ja valguspulti ning grimmiruumi.

Üks teatri juubeli tähistamise tähtsündmusi on 23. märtsil kell 15 toimuv meenutuste õhtu, mis toob kokku endised pikaaegsed Nukuteatri töötajad, kes vaatavad koos tagasi teatri 60 aastale ning meenutavad enda jaoks olulisi sündmusi, inimesi, töid, tundeid ning hetki. Oma mälestusi jagavad endised näitlejad Ingrid Kivirähk, Väino Luup ja Harri Kõrvits, teatripedagoog Ester Purje, kirjandusala juhataja Leelo Tungal ja peakunstnik Rein Lauks.

Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil leiab aset suur NUKU juubeli tähistamise piduõhtu ning Eesti teatri aastaauhindade kätteandmise gala (kutsetega). Kirsiks juubelitordil on aga 30. märtsil kell 17 ja 5. aprillil kell 16 toimuvad loeng-ekskursioonid pealkirjaga „Eesti teatri varjatud ajalugu“, kus teatriuurija Kristel Pappel annab ülevaate Nukuteatri asupaigas 1809. aastal alanud professionaalsest teatritegevusest ja teatrihoone värvikast ajaloost.

Lisaks on NUKU teatrimajas avatud Nukuteatri logode näitus ning märtsis valmivad veel mitmed juubeliga seotud ekspositsioonid.

Lähem info NUKU kodulehelt www.nuku.ee, sündmustele registreerimine telefonil 6679 510 või aadressil myyk@nuku.ee