Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

33. nädal: teater teles ja raadios

12.08.2012 20:24

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 13.08.2012
22.55 Varastati Vana Toomas (Eesti Telefilm 1970) *T 16.20 ETV2s
Tuulelipp, see vana ustav linnavalvur Vana Toomas, kes sajandeid on seisnud uhkelt Tallinna raekoja tipus, on kadunud! Ta on jätnud maha oma valveposti, et minna kaitsma armunuid, keda, nagu talle tundus, ähvardab hädaoht. Seejärel aga läheb koos nendega nüüdisaegset linna uudistama ja pidupäevast osa saama. Tooma seiklused ja teda jälitavate ajaloolaste tegemised ning seiklused moodustavad filmi faabula, võimaldades tutvustada vanalinna vaatamisväärsusi ja Eesti estraaditähti. Režissöör Semjon Školnikov, helilooja Uno Naissoo. Osades Kaljo Kiisk, Rein Aedma, Ülle Koni, Endel Pärn, Hardi Tiidus jt. Laulavad Ivo Linna, Andres Ots, Marju Kuut, Voldemar Kuslap, Els Himma, Uno Loop ja ansambel Laine.

Teisipev 14.08.2012
22.50 Nota bene! Teatriluulud, 9/12 (Eesti 2000) *P 11.50 ETV2s
Salapärase autori Annika Olseni koomiline tragöödia näitlejate elust. Leo tahab teada, kuhu on kadunud Moonika. Eeva Kala saab revolver-näitleja pauk-ülesande. Idee autor Vilja Palm, lavastas Ago-Endrik Kerge.

Neljapäev 16.08.2012
13.50 Tähelaev: Kalju Saareke (ETV 2012) ETVs
Ta teab, milles peitub hea balleti saladus. Ta on toonud Eestisse varieteetantsu ja pannud lavadel liikuma kümned lauljad. Kõige enam hindab mees aastaid, mil ta töötas "Estonia" teatris tantsija ja koreograafina, sest sealt sai kõik alguse. "Tähelaeva" teatrikuu külaline on koreograaf ja lavastaja Kalju Saareke. Saatejuht Reet Linna. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Silvia Karro, produtsent Kaia Häelme.
17.05 ETV Huumori kuld (Eesti 2009) ETVs
21.05 Teater laulab: Rakvere teatri Vabalaulu Selts (Eesti 1996) ETV2s
Neli lööklaulu aastast 1939 esitavad Toomas Suumann, Marika Vaarik, Indrek Taalmaa ja Ülle Lichtfeldt. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.

Reede 17.08.2012

20.40 Jüri Järvet (Eesti Telefilm 1970) *P 12.30 ETV2s
Näeme katkendeid Jüri Järveti lavarollidest: Mefistofeles, Krapp, Claudius, Ajalooline Tõde, Vincencio Pretore, Voitinski, Kreon, Arturo Ui. Filmi stsenarist on Karin Kask, operaator Vello Aruoja, toimetaja Õie Orav, režissöör Endel Nõmberg,
22.00 Mängufilm August 1991 (Fiktiivne dokumentaaldraama August 1991, ETV 2005) ETVs
Fiktiivne dokumentaaldraama, milles kellaajalise täpsusega jälgitakse sündmuste kulgu kolmel augustipäeval 1991. aastal. Aus oleks öelda, et mitte kõik ei juhtunud täpselt nii, nagu selles loos kirjeldatakse, aga... oleks võinud. Näitlejad Tõnu Oja, Hilje Murel, Tanel Ingi, Hendrik Toompere jun, Andres Mähar, Peeter Tammearu, Rain Simmul. Stsenarist ja režissöör Ilmar Raag, operaator Janno-Hans Arro, produtsent Gerda Kordemets.

Laupäev 18.08.2012
11.45 Minu Leninid (Eesti 1997)* ETV2s
13.25 Igaühele oma (Tallinnfilm 1990)* ETV2s
21.35 Põnevussari Alpimaja, 1/5: Pisarad (Eesti 2012) ETVs
Eestis on puhkenud dopinguskandaal, mis ähvardab paisuda valitsuskriisiks. Välismaalt lennutatakse kohale Eesti taustaga "probleemide kõrvaldaja", kes peab asja kinni mätsima. Algab võitlus, mis osutub pikemaks ja keerukamaks, kui alguses arvatud. Stsenarist Indrek Hargla. Peaosades Ivo Uukkivi, Kärt Tomingas, Raivo Rüütel, Jaanus Rohumaa jt. Režissöörid Gerda Kordemets ja Margus Sikk.

Pühapäev 19.08.2012
17.30 Lastelavastus Väikese onu saaga (ETV 2000) ETV2s
Teater Vanemuine lavastus on valminud B. Lindgreni raamatu ainetel. Onu on üksik ja otsib endale sõpra, kleebib öösiti kuulutusi ning muudkui ootab. Lastele adresseeritud lugu kõnetab siiruse, kurbuse ja rõõmsusega ka suurt vaatajat. Vanemuise teatri etenduses mängib koera Hannes Kaljujärv, Väikest Onu Aivar Tommingas ja Väikest Tüdrukut Anneli Kuusk.
19.45 Teemaõhtu. Peeter Urbla. Kaadris: Promenaad (ETV 2012) ETV2s
1977. aasta detsembris teostus filmistuudios Tallinnfilm lõpuks idee, mida hakati arendama juba 1960. aastate teisel poolel. Valmis noorte filmilavastajate debüütmängufilmidest koosnev filmialmanahh "Karikakramäng" - kassettfilm, nagu seda toona luulekassettide eeskujul nimetati. Üks kolmest filminovellist kassetil oli noore režissööri Peeter Urbla film "Promenaad".
19.55 Teemaõhtu. Peeter Urbla. Promenaad (Karikakramäng, Eesti 1977) ETV2s
Film on tehtud Kurt Vonneguti jutustuse ainetel ja selle tegevus toimub 1930ndate Eestis.
20.20 Teemaõhtu. Peeter Urbla. Balti armastuslood  (Eesti - Soome 1992) ETV2s
Film pakub kolm erinevat armastuslugu Eestist, Lätist ja Leedust. Kõik need lood on pärit aastast 1991 ja seotud Balti riikide taasiseseisvumisega. Eesti lugu "Mattias ja Ann" toimub kevadel, mil inimesed unistasid ja laulsid vabadusest ning võtsid maha Lenini ausambaid, kuid taevas lendasid ikka veel vene hävitajad. Noor eestlasest dissident, viimane poliitvang Mattias (Andres Noormets) saabub tagasi kodulinna Tartusse. Kuid seal avastab ta, et tema neiul Annel (Carmen Mikiver) on juba uus mees Jaanus (Madis Kalmet). Tootja Exit-Film.
20.30 Dokfilm Ohtlik lend kaadri taga (ETV 2007) ETVs
Krimisarja kaadritagune elu: apsud, eksimused ja võtteplatsi melu. Meie salakaamera lindile jäid uurijate Rita Leidpalu (Elisabet Tamm), Andres Västriku (Marko Matvere) ja kogu meeskonna valud ning rõõmud. Toimetaja Martin Pärn, režissöör Andreas Lenk.
21.55 Teemaõhtu. Peeter Urbla. Suletud ring. (Tallinnfilm 1983) ETV2s
Rootsi progressiivse kirjaniku K.Arne Bromi romaan on aluseks sellele poliitilisele kriminaalfilmile, mis ühe mõrvaloo uurimise käigus puudutab mitmeid tänapäeva kapitalistliku ühiskonna varjukülgi ja vastuolusid. Helilooja Tõnu Naissoo, kunstnik Priit Vaher, operaator Ago Ruus. Režissöör ja stsenarist Peeter Urbla. Osades: Arvo Kukumägi, Uno Laht, Alice Podelski, Ain Lutsepp, Jüri Müür, Omar Volmer, Alice Talvik, Jaanus Nõgisto, Els Himma, Urmas Kibuspuu, Toomas Urb, Tõnu Raadik, Regina Razuma, Raul Tammet, Enn Kraam, Mihkel Mutt.
23.15 Teemaõhtu kommentaarid: OP! Stiilipidu (ETV 2012) ETV2s
Režissöör Peeter Urbla räägib saates OP! oma filmist "Stiilipidu".
23.15 Teemaõhtu. Peeter Urbla. Stiilipidu. (Eesti 2005) ETV2s
Iga inimene teab või vähemalt aimab, et temas on palju "minasid". Kostüümi valides tõstab ta ühe neist esile. Alice, Ada ja Jana on kolm kolleegi ning sõbrannat, kes ei kavatse jääda pärast koondamist niisama istuma. Ühiste jõududega luuakse hoopis kostüümilaenutus. Inimeste riietamise kõrval teevad naised ka midagi unikaalset: avavad nende olemust ja ergutavad fantaasiaid. Režissöör on Peeter Urbla, peaosades Maarja Jakobson, Anne Reemann ja Evelin Pang. Teistes osades Karol Kuntsel, Meelis Rämmeld, Maarika Vaarik, Toomas Urb, Hannes Kaljujärv jpt. Operaator-lavastaja Mait Mäekivi, muusika Tiit Kikas. Tootja Exitfilm.
01.05 Teemaõhtu. Peeter Urbla. Šlaager. (Eesti 1982) ETV2s
Muusikaline film Eesti parimate levimuusika viljelejate osavõtul. Võistluskontsert on siiski ainult fooniks lauljanna isikudraamale, tema kahtlustele ja eneseleidmisele. Osades Els Himma, Martin Veinmann, Ain Lutsepp, Galina Abdrahmanova, Alice Talvik, Jüri Järvet jun, Peeter Lilje, Jaak Arro, Härmo Härm, Veljo Vingissaar ja Hardi Volmer. Stsenarist Teet
Kallas, helilooja Rein Rannap, kunstnik Rein Tammik, operaator Ago Ruus, režissöör Peeter Urbla.

TEATER RAADIOS
Laupäeval, 18. augustil kell 19.05 Vikerraadios. Pühapäeavl, 16. septembril kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Andres Noormets “Öö”
See ei ole öö - see on sõnade ja piltide tilkumine mälutiiki…
“Öös“ olid Andres Noormets, Taavi Kerikmäe ja Külli Tüli. Helipildid on salvestatud septembri-oktoobrikuus 2008 Viljandis, Pärnu kandis ja Berliinis.
Raadioteater 2009

Pühapäeval, 19. augustil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Mati Unt “Kas kuulete…?”
Näitleja õpib kodus luuletust. Mati Undile omaselt tsitaadiküllane vaimukas tekst, pikitud aastatuhande vahetuse tundlike meeleoludega....
Näitleja rollis Tõnu Oja. Teistes osades: Haide Männamäe, Pääru Oja, Aare Toikka, Balzac.
Režissöör ja muusikaline kujundaja Aare Toikka. Helirežissöör Külliki Valdma.
Raadioteater 2000