Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

32. nädal: teater teles ja raadios

06.08.2012 11:46

Esmaspäev 06.08.2012
09.15 Mängufilm Minu naine sai vanaemaks (Eesti 1976)* ETV2s
Lüüriline komöödia, mis kujutab ühte päeva äsja vanaisaks saanud mehe elus. Helilooja Andres Valkonen, kunstnik Halja Klaar, operaator Mihhail Dorovatovski. Osades Aarne Üksküla, Ita Ever, Raili Jõeäär, Lembit Ulfsak, Anne Veesaar, Martin Veinmann, Liina Randmaa ja Lembit Peterson. Režissöör Virve Aruoja, stsenaristid Virve Aruoja ja Arvo Valton.

Kolmapäev 08.08.2012

08.45 Näitleja: Andrus Vaarik (ETV 1988)* ETV2s
Saates räägib Andrus Vaarik oma elust ja arusaamadest. Südamel oli tal nii mõndagi, mida oli nõus meiega jagama. Režissöör Norma Jekalda.

Neljapäev 09.08.2012
18.05 ETV Huumori kuld (ETV 2009) ETVs
Sulev Nõmmik, Ervin Abel, Eino Baskin, Tõnu Aav, Ita Ever, Kuldne Trio, Apelsin. Koostajad Vahur Kersna ja Jaak Tammearu.

Reede 10.08.2012
11.00 Mängufilm Ühe suve akvarellid (Eesti 1966) ETVs, *L 11.00 ETV2s
Üliõpilane läheb suvel maale puhkama. Üksik tädike ja pirtsakas, esialgu nagu pisut naiivne tütarlaps joonistavad ühe suve noormehe elus. On see nüüd tütarlapse lahkumine kõrgkooli, vana naise mure või sügis, kuid miski nendest teemadest mõjub noormehele kirgastavalt. Suve lõpus on noore mehe silmavaade erksam ja laiem. Film valmis Lilli Prometi jutustuse ainetel. Stsenarist ja režissöör Virve Aruoja, operaatorid Anton Mutt ja Kaljo Jõekalda, helilooja Veljo Tormis. Osades Albina Kausi, Katrin Välbe, Aarne Ükskla, Helgi Ilo ja Eldor Valter.

Laupäev 11.08.2012
11.50 Väikese Illimari radadel (Eesti 1962)* ETV2s
Alustuseks matk Ahja, Friedebert Tuglase ja väikese Illimari lapsepõlvemaale. Tuglas loeb ette katkendi "Väikesest Illimarist", dramatiseeringus osalevad Ants Lauter, Astrid Lepa, Marie Hardmaa, Rudolf Nuude, Ants Jõgi, Tõnu Aav ja Kalle Jürgens (Illimar). Stsenarist Helene Siimisker, režissöör Virve Aruoja, operaator Vello Aruoja, helilooja Veljo Tormis.
12.30 Mängufilm Näitleja Joller (Eesti 1960)* ETV2s
Eesti Televisiooni esimene mängufilm valmis Voldemar Panso samanimelise jutustuse järgi. Nimiosas Voldemar Panso, teistes osades Ruts Bauman, Jüri Järvet, Linda Rummo, Ester Pajusoo, Franz Malmsten, Rudolf Nuude, Aksel Orav, Kulno Süvalep jpt. Käsikiri Jüri Järvet, režissöör-lavastaja Virve Aruoja, operaator Anton Mutt, kunstnik Linda Andreste.

Pühapäev 12.08.2012
09.00 Lastefilm Laanetaguse suvi (Eesti Telefilm 1979) ETV2s
Pooleldi tõsielufilm neljast poisist ja nende kasvandikest - kahest hundikutsikast, sookurest, metskitsetallest. Mis saab olendist, kelle sa oled võtnud oma hoolde? Kes vastutab tema käekäigu eest, kui maailm enam ei mahu su sülle varju ja sooja? Käsikiri, teostus ja pilt Rein Maran. Mängivad Fred Jüssi, Anne Maasik, Enn Pinsel, Mihkel Pinsel, Riho Rosberg, Hannes Kase, Hillar Pärjasaar  ja Pauliine Tuut.
22.00 Teemaõhtu. Hardi Volmer. Minu Leninid (Eesti 1997) ETV2s
Pseudoajalooline põnevusfilm maailma ajalugu oluliselt mõjutanud sündmustest. Filmis näidatakse, kuidas noore karismaatilise eestlase Aleksander Kesküla (Üllar Saaremäe) diplomaadiomadused ja organisaatoritalent koos Saksa keisririigi rahadega aitasid V. Uljanovi juhitud bolševike parteil sillutada Venemaal teed võimu juurde. Kesküla otsib üle kogu Venemaa kokku sarnase välimusega mehed ja asutab kooli, kus tulevastele teisikutele Leniniks olemist õpetatakse. Üks teisikutest osutub oma inimlikelt omadustelt ja vaimuannetelt sedavõrd ideaalseks, et usurpeerib originaal-Lenini koha. Hardi Volmeri lavastatud ehe Eesti komöödia ei säästa ei venelasi ega revolutsiooni tegijaid. Lenini osas Viktor Suhhorukov.
23.40 Teemaõhtu. Hardi Volmer. Igaühele oma (Tallinnfilm 1990) ETV2s
Groteskne mõistulugu väikesest mehikesest, tema hirmudest ümbritseva maailma ees. Kohanematusest selle maailmaga. Osades Andrus Vaarik, Arvo Kukumägi jt. Stsenarist  Peep Pedmanson, režissöör Hardi Volmer.

TEATER RAADIOS
Pühapäeval, 12. augustil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Luule Komissarov - 70
Astrid Reinla "Hamster"
Onu otsib seltsilist, sest ega energilisel abielupaaril, Meinartil ja Liial, ole mahti vanamehega pikemat juttu puhudagi…
Osades: Kalju Komissarov, Luule Komissarov, Ilmar Tammur, Kaur Kask.
Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits.
Raadioteater 1981