Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

31. nädal | teater teles ja raadios

30.07.2017 15:16

2017  | 31. nädal

TEATER TELES

Esmaspäeval, 31. juulil

14.15 Jazzballett. Enne ja nüüd ETV+

Russell Adamsoni jazzballett Duke Ellingtoni muusikale. Esitantsijad on Eve Andre ja Sergei Upkin, musitseerib Lembit Saarsalu bänd.

Teisipäeval, 1. augustil

20.00 Lutsepa lugu (2006) ETVs

Ain Lutsepp on Eesti rahva mällu sööbinud eelkõige Tõnissonina. Tänaseks on see suurepärane näitleja aga jõudnud juba üle kahekümne aasta teatripublikut rõõmustada, lisaks veel aukartustäratav arv filmirolle. Sellele vaatamata on Ain tagasihoidlik mees ega armasta intervjuusid anda. Seekord ta siiski räägib. Räägib oma lugu ja seda lugu täiendavad tema kolleegid, sõbrad ning perekonnaliikmed.

Kolmapäeval, 3. augustil

23.15 Meie Uduvere (1987) ETVs

Uduvere elust-olust pajatab Kärna Ärni ja muusikat teeb Uduvere orkester. Esinevad Sulev Nõmmik ja Endel Simmermann ning ansambel Estobrass.

Reedel, 4. augustil

12.55 mf Eestlanna Pariisis (2012) ETV+

Inimsuhete draama Pariisis elavast kahest eesti naisest. Eesti väikelinnast pärit naisel avaneb võimalus teha tööd Pariisi kesklinnas, hooldades suitsiidikalduvusega vanaprouat. Üksildase suurlinna ilmadaami ja provintsihooldaja suhe kasvab üle inimlikuks sidemeks, mis annab mõtte nende edasiseks eluks. Stsenaristid Ilmar Raag, Agnes Feuvre ja Lise Macheboeuf, režissöör Ilmar Raag. Osades Jeanne Moreau, Laine Mägi, Patrick Pineau, Ita Ever, Piret Kalda, Ago Anderson, Roland Laos, Liis Lass, Tõnu Mikiver, Helle Kuningas, Helene Vannari.

15.45 Nota bene! Teatriluulud 4 (2000) ETVs

16.25 Nota bene! Teatriluulud 5 (2000) ETVs

19.05 ETV Huumori kuld ETVs

Ines Aru, Eino Baskin, Jüri Järvet, Tõnu Aav, Ita Ever, Vello Viisimaa, Peeter Oja – ETV põhjatu arhiiv lausa kobrutab sinna ladestunud huumoriklassikast, mis tahab aeg-ajalt taasavastamist. Koostajad Vahur Kersna ja Jaak Tammearu.

Laupäeval, 5. augustil

11.55 mf Nipernaadi (1983) ETV2s

Rõõmus seikleja, kelle jaoks peaaegu kõik on võimalik, mängib naistega, tehes neid sellest hoolimata õnnelikumaks. Rolle vahetades muutub ta vahel ka endale koormaks ja on sunnitud jälle teele asuma. Režissöör Kaljo Kiisk valis Gailiti romaanist kõige iseloomulikumad lõigud ja sidus need peategelase mõõdule vastavaks tervikuks. Osades Tõnu Kark, Viire Valdma, Katrin Kohv, Aire Johanson ja Rita Raave jt. Film taastati ja restaureeriti projekti Eesti film 100 raames.

Pühapäeval, 6. augustil

17.20 Härra Lapsti lasteteater: Imeflööt 3 (1993) ETV2s

19.30 mf Lurich (1983) ETV2s

Valentin Kuigi lavastatud mängufilm tuntud eesti maadlejast Georg Lurichist. Lurichi tähendus eestlastele on kaugelt laiem kui üksnes vintske jõumees või maailma tugevaim maadleja. Tema isiksus, tema eetilised tõekspidamised – ausus, sihikindlus, kompromissitus ja haritus, kujundasid mitme põlvkonna eestlaste eluvaateid ning -aateid. Nimiosas Tõnu Lume, teistes osades Enn Klooren, Regina Razuma, Leonid Ševtsov, Tatjana Kotova, Rein Karemäe, Tõnu Aav, Rems Razums, Ain Lutsepp, Jüri Järvet jt.

TEATER RAADIOS

Laste ja noorte kultuuriaastal

Laupäeval, 5. augustil kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Jyrki Vuori „Lilli, lõvi ja mereröövlid“

Mereröövlitega kohtudes leiavad Lilli ja lõvi kuninga kaelakee. Upsakas kuningas ei mõista neile tänulik olla.  Osades Katrin Sepling, Jüri Karindi, Juhan Viiding, Tõnis Rätsep, Ago Saller, Jaanus Orgulas. Episoodides Ilmar Mikkor, Tanel Lään, Raik Raudmäe. Tõlkinud Välja Künnap, raadiole seadnud Li Tuiman. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri. Muusika autor Olav Ehala. Laulutekstid Juhan Viiding. 

Raadioteater 1974

Jüri Karindi 75. sünniaastapäeva puhul ...

Pühapäeval, 6. augustil kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Gennadi Mamlin „Kui isa-ema on kaugel“

16-aastase Vasja ukse taga seisab tundmatu naine, kes väidab, et on tema vanaema õde. Kohtumine tädi Anjaga avardab Vasja maailmapilti. Osades Velda Otsus ja Jaan Rekkor. Raadiole seadnud Laine Soe. Režissöör Jüri Karindi (1942–2017).

Raadioteater 1981