Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

3. nädal | teater teles, kinos ja raadios

16.01.2017 12:53

2017 | 3. nädal 

TEATER TELES

Teisipäeval, 17. jaanuaril 
21.40 OP ETVs
Rakvere teatri laval pulbitseb „Küllus“: Metsik Lääs vene lavastaja Filipp Losi nägemuses. Kas sukavabrikust ikka saab kunstiakadeemia? Kolistame võtmetega ja astume sissegi. „Manchester By The Sea” on suur film väiksest kohast.
22.50 mf Mandariinid (Eesti, Georgia 2013) ETV+
Filmi tegevus toimub 1992. aastal Abhaasias, kus abhaasid sõdivad, et Gruusiast lahku lüüa. Sõja kartuses tühjaks jäänud külas satuvad kohaliku eestlase majja vastasleeride haavatud võitlejad. Majaperemees püüab kahe tulise džigiti vastastikust verejanu rahustades leida vastust küsimusele: kas kusagil on keegi, kes tõepoolest sellest sõjast võidab? Osades Lembit Ulfsak, Elmo Nüganen, Giorgi Nakhashidze, Mihhail Meskhi ja Raivo Trass. Stsenarist ja režissöör Zaza Urushadze.

Kolmapäeval, 18. jaanuaril 
20.00 Kontakt: Henrik Kalmet ETV2s

Neljapäeval, 19. jaanuaril
22.10 La dolce vita – Itaalia filmimuusika (2015) ETVs
20. sajandi keskel õitsele löönud Itaalia kinokunst vaimustas rahvusvahelist publikut suure hulga nüüdseks juba filmiklassikaks saanud teostega. Uuenduslike režissööride Federico Fellini, Luchino Visconti, Sergio Leone jpt loomingu oluliseks osaks oli ka nendes kõlav muusika legendaarsetelt filmiheliloojatelt nagu Nino Rota ja Ennio Morricone. Kontsertfilmis esitavad New Yorgi filharmoonikud koos Josh Grobani, Renée Flemingi ja Joshua Belliga lummavat muusikat paljudest neist filmidest, kaasa arvatud „8½“, „Magus elu“, „Amarcord“, „Kino „Paradiso““ ja „Postiljon“.
22.40 Tarkovski. Eesti süžee ETV+
1970. aastate keskpaik. Mosfilmi stuudio on andnud filmile „Peegel” teise kategooria ja võtnud sellega võimaluse filmi laiemalt näidata. Provintsikinodes olid selle filmi seanssidele pikad piletisabad, Tarkovski aga kirjutas oma päevikusse: „Ma olen kõrvuni võlgades”. Sel perioodil omandas Eesti Tarkovski elus erilise koha.

Reedel, 20. jaanuaril
20.00 mf Kõrboja peremees (1979) ETV2s
Leida Laiuse (1923-1996) neljanda täispika mängufilmi stsenaarium põhineb Anton Hansen Tammsaare samanimelisel romaanil. Loo keskmes on Katku talu perepoja Villu ja Kõrboja talu peretütre Anna traagilise armastuse lugu. 
21.35 telelavastus Vihmapiisad (1976) ETV2s
Paul Kuusbergi omal ajal suurt tähelepanu leidnud romaani järgi tegid telelavastuse Juhan Saar ja Tõnis Kask. Osades Aksel Orav, Heino Mandri, Einari Koppel, Gunnar Kilgas, Mati Kloooren, Lisl Lindau, Helle-Reet Helenurm, Karl Kalkun jt.
 
Pühapäeval, 21. jaanuaril
9.00 mf Lammas all paremas nurgas (1992) ETV2s 
13.55 Kultuurkapitali aastapreemiad ETVs
Eesti Kultuurkapital annab üle oma aastapreemiad 2016. aasta silmapaistvate saavutuste eest. Auhinnagala toimub Kohtla-Järve kultuurikeskuses. Kõrge tunnustuse osaliseks saavad Eesti kultuuri tipptegijad kirjanduse, helikunsti, kujutava kunsti, näitekunsti, audiovisuaalse kunsti, arhitektuuri, rahvakultuuri ja kehakultuuri vallas. Režissöör Märten Vaher, juhtoperaator Meelis Kadastik, toimetaja Ruth Alaküla.
18.00 telelavastus Kuidas kuningas kuu peale kippus (1976) ETV2s
Üks rumal kuningas on ikka oma narri nuhtlus küll! Kuningas tahab nii väga Kuule ja selleks kutsub ta enda juurde majori, kes omakorda palub tisleril ehitada torni, mille keerdtrepp viib Kuule. Kuninga palve pole kergete killast ja seepärast pöördutakse sepa poole, kes otsustab kuninga Kuule saata kahurikuuliga! See mõte pole aga päris hea ja leidlik seltskond ehitab kastidest torni, mis Kuuni ulatuks. Joachim Knauthi loo režissöör on Elvi Koppel, muusika kirjutas Peeter Volkonski. Laulavad ja mängivad Urmas Kibuspuu, Väino Laes, Aare Laanemets, Teet Hanschmidt, Lauri Nebel, Anne Paluver, Eero Spriit, Kalju Orro, Külliki Tool-Saldre.
19.30 Lennud: Lavakunstikooli XIII lend (1984-1988) ETV2s
XIII lennu diplomilavastused olid „Hamlet”, „Oklahoma”, „Tõrksa taltsutus”, „Teekond punktist A punkti B” ja „Kolm õde”. Meenutavad Merle Jääger, Piret Kalda, Anne Reemann, Külli Palmsaar, Rain Simmul, Elmo Nüganen jt. Kommentaarid teatriloolaselt Reet Neimarilt, intervjueerija on Anne Tuuling.
20.20 Siin ja praegu: Dajan Ahmet ETV2s
21.05 Omavahel: Dajan Ahmet ETV2s
21.10 teatriõhtu Oklahoma (1988) ETV2s
Richard Rodgersi muusikal, lavakunstikooli 13. lennu diplomilavastus Ugala teatris. Tõlkisid Kulno Süvalep (laulud) ja Kalju Komissarov (tekst). Lavastaja Kalju Komissarov, kujundus Jaak Vaus, muusika Viive Ernesaks, liikumine Aita Indrikson. Osades Elmo Nüganen, Andres Dvinjaninov, Artur Talvik, Merle Jääger, Anne Reemann jt. Režissöör Jaan Pihlak, toimetaja Hanneli Reili.
23.05 Teater laulab: Salong-Teater ETV2s
23.15 teatriõhtu Naiste kool (1997) ETV2s
Salong-Teatri etendus on igihaljas Moliére´i komöödia, mis on lahendatud arlekinaadi vormis. Lavastanud Dajan Ahmet, kunstnik Tiiu Übi, muusika Reet Kõiv, tantsud Tiina Mölder, tõlkinud August Sang. Peaosas Margus Lepa.

TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Romeo ja Julia“
Otseülekanne laupäeval, 21. jaanuaril kell 19.55 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan, kordused pühapäeval, 22. jaanuaril kell 12.00 ja teisipäeval, 31. jaanuaril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Shakespeare’i näidendil põhineva Gounod’ ooperi peaosalisi kehastavad hea omavahelise klapiga ooperilauljad Vittorio Grigolo ja Diana Damrau. Damrau astub Juliana Bartlett Sheri uuslavastuses üles esmakordselt. Dirigeerib Gianandrea Noseda. Elliot Madore on Mercutio ja Mihhail Petrenko kirikuisa Laurenti rollis. Sheri lavastus jõudis publiku ette La Scala ooperimaja vahendusel esmakordselt 2008. a Salzburgi festivalil. Charles-François Gounod ooperi libreto on kirjutanud Jules Barbier’ ja Michel Carré. Esietendus 27. aprillil 1867 Pariisis. Gounod’ ooperi faabula järgib täpselt kuulsat Shakespeare’i tragöödiat. Tegevus toimub 15. saj Veronas.

Moskva Suure Teatri „Uinuv kaunitar“
Otseülekanne pühapäeval, 22. jaanuaril kell 17.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Oma kuueteistkümnendal sünnipäeval langeb printsess Aurora kurja võluri Carabosse’i nõiduse ohvriks ja uinub sajaks aastaks. Ainult printsi suudlus võib ta äratada … Legendaarses balletiloos viivad Suure Teatri tantsijad meid unistuste reisile, kus nõiaväelises kuningriigis haldjad, noor printsess ja nägus prints näitavad kõige puhtamat klassikalist stiili. Suurejooneline lavastus koos rikkalike dekoratsioonide ja kostüümidega teevad Perrault’ muinasjutust enneolematu vaatamisväärsuse, mis ei tohi jääda nägemata. 

TEATER RAADIOS

Kersti Kreismann – 70!
Laupäeval, 21. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Ljudmila Petruševskaja „Armastus“
Kas on võimalik elada koos mehega, kes väidab, et ta pole üldse suuteline armastama? Sveta peab otsustama … Osades Kersti Kreismann, Hans Kaldoja,  Maila Rästas. Režissöör Astrid Relve. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Külliki Valdma.
Raadioteater 1983

Pühapäeval, 22. jaanuaril kell 7.00 Raadio 2s 
Kuuldemäng: Jana Knitlova „Kes armastab head raamatut“
Pavla saab tuttavaks oma majanaabri, doktor Hašega, kellel on haruldasi raamatuid. See kohtumine muudab Pavla elu. Osades Kersti Kreismann, Juhan Viiding, Tõnu Aav, Aarne Üksküla. Episoodides Maie Toompere, Renate Luhavee, Helle Laas, Urve Marka, Oskar Liigand. Režissöör Rein Agur. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits. 
Raadioteater 1974

Paul-Eerik Rummo – 75!
Pühapäeval, 22. jaanuaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Paul-Eerik Rummo „Tuhkatriinumäng“
Prints otsib lossis tõde - kes ja kus on päris Tuhkatriinu? Vastust teab vaid Perenaine … „Tuhkatriinumängu” kirjutamisest möödub tänavu pool sajandit. Üksiti on autoril 75. sünnipäev.  Osades Lembit Peterson, Kaie Mihkelson, Ain Lutsepp, Viiu Härm. Samanimelisest näidendist raadiole seadnud ja lavastanud Paul-Eerik Rummo. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1996