Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

3. mail toimub Sõltumatu Tantsu Lava avatud loeng dokumentaalsest koreograafiast

02.05.2019 11:38

Reedel, 3. mail kell 15.00 annab vene (tantsu-)kuraator ja uurija Anastasia Proshutinskaya loengu "Mis on dokumentaalne koreograafia" ("What Is Documentary Choreography?"). 
 
Loeng toimub Lift99-s Telliskivi Loomelinnakus ning see on ühtlasi viimane Sõltumatu Tantsu Lava uurimisresidentuuri raames toimunud avatud loengutest.

Loeng on inglise keeles.

Anastasia Proshutinskayal on magistrikraad kunstiteaduse- ja ajaloo erialal Moskva Riiklikust Ülikoolist ning etenduskunstide uuringute magistrikraad Lõuna-Illinoisi Ülikoolist. Alates 2012. aastast on ta kureerinud ZIL Kultuurikeskuse kaasaegse tantsu programmi Moskvas. Hetkel tegutseb Proshutinskaya vabakutselise kuraatori ja uurijana. Tema fookuseks on kuraatoripraktikad ja kaasaegse tantsu diskursused.

Loengus toob Nastya Proshutinskaya välja erinevad lähenemisviisid, kuidas kunstnikud on tegelenud dokumentaalsete materjalidega tantsus. 
 
"Narrative is allowed to return back to art. It is probably a reaction to the chaos of information around us, to disorienting relativity and multiplicity – some artists and audiences need to make a particular sense of it again. We see this word documentary here and there more often. And as there are documentary cinema and documentary theater already establishing their method and ethos, it is interesting to ask: what is documentary dance, actually? Why it is hard to think of an example right away; has it anything to do with dance itself?"

Sõltumatu Tantsu Lava uurimisresidentuur pakub tantsukunstnikele ja/või -uurijaile võimalust hooaja vältel huviga mõtestada ja artikuleerida oma liikumis- ja kunstnikupraktikat (artistic research, practice as research, movement research). Uurimisresidentuuri raames toimuvad oktoobrist 2018 juunini 2019 regulaarselt kord kuus kohtumised, mis on tugistruktuuriks iseseisva uurimise läbiviimisel ning lisaks avalikud loengud, kuhu on oodatud kõik huvilised.

31. mail kell 19.00 toimuvad Sõltumatu Tantsu Laval uurimisresidentuuri lõpuesitlused, kus residendid tutvustavad oma uurimustöid.