Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

3.–7. detsembrini 2012 toimub Kanuti Gildi SAALis minifestival LÄTI KAMA

27.11.2012 11:56

latikamaLäti Kama eesmärgiks on tutvustada Läti uue generatsiooni etenduskunstnike ja seeläbi osasaada kaasaegse Riia kunstimelust. Koos oma partneritega Lätis on Kanuti Gildi SAAL kokku pannud minifestivali tutvustamaks kaasaegse Läti kirevat ja energilist etenduskunsti. Kõik vaatamiseks kohale toodavad tööd on valitud ja selekteeritud.


Kohal on juba ka riiklikesse teatritesse projekte tegema kutsutud Valters Silis lavastusega “Leegionärid” mis valmis Teatris Gertrude tänavas ning juba jõudnud gastrollidel käia ka kaugemal. Peale Tallinna publiku on Legionnaresseda lavastust võimalik näha ka Tartus. Vägagi päevakohastel teemadel mõtisklemiseks. Möödunud nädalavahetusel valiti “Leegionärid” eelmise hooaja Läti parimaks algupäraseks lavastuseks, Valters Silis parimaks lavastajaks  ning Karlis Krumins parimaks meesnäitlejaks!

Samas majas on valminud Andrejs Jarovojs'i omanäoline multimeedia lavastus elava muusikaga “Man on the Stairs”.

Boys smell like orangesDirty Deal teater on olnud koduteatriks Vladislavs Nastavshevile, kes on teine uue generatsiooni tegijatest keda “noolivad” ka juba suured teatrid. Tema lavastust “Boys Smell Like Oranges” saab kohe peale Tallinnat näha Moskvas.

Läti Kama viimane päev on eriti põnev ja eriline. Esmalt saab näha tuntud-ja-tunnustatud venekeelsete läti poeetide rühmituse Orbita omanäolist etteastet ning festival lõpeb täiskasvanutele mõeldud nukushowga Lätimaal hästi tuntud nukutrupilt UMKA.LV.

Läti Kama festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti ja Läti Kultuurkapitalid, Olevi Residents, Valmiermuiza ja Läti Suursaatkond Tallinnas.

Läti Kama kava: www.saal.ee

Riia on alati olnud eestlastele metropol ja seda eelkõige kultuurisfääris. Palju me aga teame, mis tegelikult seal toimub? Kes tegelikult TÄNA on tegijad kohalikus teatrielus? Kui me räägime Läti teatrist, räägime peasjalikult Alvis Hermanisest ja Riia Uuest Teatrist. Tegelikult aga on viimastel aastatel tekkinud uued mängukohad ja uued nimed, kes toimetavad neis kohtades. Teater Gertrude tänavas ja Dirty Deal teater on kohalikud vonkrahlid, kanutigildisaalid ja tartuuued teatrid. Riia moodi.
Tõsi “vaatamata sellele”, et meie neid tegijaid ei tea, on nad juba endile nime teinud nii kodu kui ka välismaal. On aeg neid tutvustada ka Eesti vaatajaile. Seda enam, et juba 2 korda on korraldatud Eesti uue etenduskunstide festivale pealkirjaga “Eesti Balsam” (IGAUŅU BALZĀMS). Esimene toimus 2006. ning teine 2011. aasta detsembris. Mõlemal korral on peakorraldajaks olnud Läti Uue Teatri Instituut.

Läti Kama kuraator on
Priit Raud
5010419

Festivali üksikpiletid eelmüügis Piletilevis hinnaga 7 ja 10 eurot. Müügil on ka piiratud arv 2-päeva passe Piletilevi müügipunktides hinnaga 10 ja 15 eurot. Pool tundi enne etenduse algust müüakse kohapeal pileteid hinnaga 9 ja 12 eurot.
Piletimüügi info 6464704 või [email protected]