Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

29. novembril elektron.live-is Liis Varese ja Taavet Janseni hübriidformaat

24.11.2020 11:58

Pühapäeval, 29. novembril 2020 kl 19.00 toob elektron.live oma vaatajateni sel aastal juba kolmanda unikaalse etenduse sarjast "Commissioned Works". Kui eelmised CW õhtud pakkusid võimalusi eelkõige noortele ja algavatele kunstnikele, siis, sel korral on esinejateks juba kogenumad tegijad -  Liis Vares ja Taavet Jansen toovad virtuaalsele lavale hübriidformaadi "Kõik loeb/The Reader".

"Kõik loeb/The Reader" online-teose teemaks on suhted ja ülekanded kolme erineva tunnetusliku ruumi vahel: mõtteruumi, virtuaalruumi ja füüsilise ruumi vahel. Etendus milles katsetatakse uut lähenemist etenduskunstile, kasutades ära just voogedastusele iseloomulikke vahendeid. Loo jutustamine toimub esineja ekraanil nii, et võib isegi öelda, et see etendus on mõeldud kõigile neile, kes on pidanud kunagi oma ekraani jagama. See lavastus näitab, kuidas ekraanijagamisest võib saada kunst. Selles etenduses saab lavaruum leheküljeks, mis pakib end kokku imetillukeseks infokilluks, sisenedes läbi valguskaabli sinu koju, et end seal lahti laotada. 

Voogteatri esitamiseks elektron.live platvormi on lisaks uuenduslikkusele oluliseks komponendiks kunstnike vajadustega arvestav ja läbi tehnoloogia tekkiv energiavahetuslik sünergia. "Just seepärast oleme spetsiaalselt erilahendusega etendused ellu kutsutud kui tellimustööd etenduskunstnikele, et põhjalikumalt katsetada ja kujundada uut meediasuunda – voogteatrit", ütles "Commissioned Works" etenduskunsti sarja eestvedaja Hendrik Kaljujärv.

Lavastus Liis Vares
Muusikaline kujundus +aave+
Tehniline teostus: Liis Vares, Taavet Jansen, e⁻lektron
Kestvus: 20-30 min