Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

29. nädal: teater teles ja raadios

10.07.2015 12:04

2015/ 29. nädal

TEATER TELES 

Esmaspäev, 13. juuli
17.00 Lastelavastus Pailapsiin, 8/11 (1986) ETV2s
Potsu on poiss, kes armastab ainult süüa. Ta on ennast juba nii paksuks söönud, et ei jaksa enam ise ketsipaelugi kinni panna. Aleksander Suhkur ja Peeter Pipar otsustavad Potsut aidata.
18.45 Siin me oleme (rež. Sulve Nõmmik, 1978) ETVs
Muusikaline mängufilm Juhan Smuuli monoloogi "Suvitajad" ainetel. Eestlastele armsas kultusfilmis mängivad Karl Kalkun, Eva Malmsten, Kadri Jäätma, Lia Laats, Ervin Abel, Sulev Nõmmik, Väino Puura, Lauri Nebel jt. 
23.00 Klass: elu pärast, 7/7: Kohtumõistmine (2010) ETVs

Teisipäev, 14. juuli
07.30 Lastelavastus Pailapsiin, 8/11 (1986) ETV2s
13.30 Igavesti Teie (rež. Mati Põldre, 1976) ETVs
Raimond Valgrest tehtud muusikalise dokumentaalfilmi aluseks on ligi 400 kirja Niinale, kellega Valgre tutvus sõjapäevil Leningradis. 
14.30 MI (2014) ETVs
"MI" otsib seoseid riietuse ja muusikalise mulje vahel - ilma eriliste kostüümideta pole võimalik ooperiteatrit ette kujutada.
17.00 Lastelavastus Pailapsiin, 9/11 (1986) ETV2s
Aleksander Suhkur ja Peeter Pipar otsivad rohtu eputamise vastu. 
18.40 Teisikud (rež. Leo Karpin, Lembit Ulfsak, 1982) ETVs
Muusikaline komöödia laulja Toomas Aringust (Jaak Joala) ja rallisõitja Mati Uibost (Jaak Joala), keda ajakirjanik Tiina Salum (Merle Talvik) peab välise sarnasuse tõttu üheks ning samaks inimeseks. 

Kolmapäev, 15. juuli
07.30 Lastelavastus Pailapsiin, 9/11 (1986) ETV2s
18.45 Mehed ei nuta (rež. Sulve Nõmmik, 1968) ETVs
Ülipopulaarne ja palju tsiteeritud seikluskomöödia unetutest meestest, kes tõelise sanatooriumi asemel viiakse ravile üksikule asustamata saarele.
20.40 Kirjandusfestival HeadRead: Lionel Shriver (2014) ETV2s
Sarja HeadRead 2014 teine külaline on USA ajakirjanik ja kirjanik Lionel Shriver, kellega vestleb tõlkija Johanna Ross. Romaanide "Me peame rääkima Kevinist" ja "Suur vend" autor analüüsib värvikalt fantaasiamaailma ja reaalsuse rolli oma teostes ning autori vastutustunnet "halva" tegelase loomisel.
22.25 Plekktrumm: Elmo Nüganen (2015)* ETV2s
Milleks hoida meeles ajalugu ja kuidas kohaneda muutuva ajaga? Räägime filmist "1944". 
23.05 Eesti lood: August välja! (rež. Peeter Murdmaa, 2013) ETV2s
Kuulsaid teatreid tuntakse kuulsate juhtide järgi. Linnateatril on oma kuulsus - Elmo Nüganen. Teater tuleb august välja tõmmata, otsustab Grand Old Lady Leida Rammo ja võtab ette enneolematu ristikäigu ametkondade alistamiseks.
23.35 Õnnelik õhtu - Tallinna Linnateater laulab I osa (2014) ETV2s
Olav Ehala, Valter Ojakääru, Uno Naissoo ja Evald Vainu laulud kõlavad Tallinna Linnateatri näitlejate ning Tallinna Kammerorkestri esituses. Kavva kuuluvad nii tuntud kui ka unustusse vajunud laulud, vahelugemistes avaldatakse aga põnevaid seiku muusikapalade saamislugudest ja taustast.
 
Neljapäev, 16. juuli 
13.40 Milarepa laulud (1989) ETVs
Filmi aluseks on Tiibeti 11. sajandi kuulsaima luuletaja ja budismiõpetaja Milarepa looming. Tegelasteks on noor õpetlane (Sven Grünberg) ja üliõpilane (Kaja Soieva). Nad rändavad Burjaatia ja Mongoolia pühapaikades, teejuhiks Linnart Mäll.
18.40 Noor pensionär (rež. Sulev Nõmmik, 1972) ETVs
Ühel ilusal päeval peab täiesti noor ja elujõuline mees jätma oma ameti ning siirduma vanaduspensionile. Endine balletiartist on korraga pensionär, kes hakkab otsima uut kohta elus. Ta katsetab mitme ametiga. Osades Ervin Abel, Lia Laats, Helmut Vaag, Leida Rammo, Marika Samussenko jt.

Reede, 17. juuli
08.55 Animasari Lotte (2000) ETV2s
Lotte, tema isa Oskari ja Klausi teekond Lõunamaale, et viia rändlinnuparvele järele väsimuse tõttu teistest maha jäänud Pippo.
13.55 Ratastoolitants (rež. Hagi Šein, 1986) ETVs
Liikumispuuetega inimeste elust, invaliidide elukorralduse probleemidest, nende tööst, inimsuhetest ja kohast ühiskonnas ning rahvaspordiklubi "Invasport" üritustest.
16.00 Lastetuba: Külas on legend - Postikana (2015) ETV2s
Timoteus on lastetoa laua taha kutsunud legendaarse saatejuhi kunagisest kuulsast lastesaatest "Kõige suurem sõber" - telemaja muuseumist tuli külla särtsakas ja jutuhimuline Postikana. Mängivad Külli Teetamm, Mart Kampus ja Margus Tabor.
19.45 Ivan Orava pöördumine ETV2s
Legendaarse Eesti sepa ja oma riigi patrioodi Ivan Orava pöördumine meie võrkpallikoondise, spordisõprade ning avalikkuse poole.
21.35 Nullpunkt, 1/6 (2014) ETVs
Katkisest perest pärit Johannesel õnnestub Tallinna eliitkooli sisse saada. Uues koolis võtavad klassikaaslased ta esialgu sõbralikult vastu, ent Eesti on väike ja poisi kohta liiguvad jutud, mis hea esmamulje kiiresti rikuvad. Tasapisi hakkavad kodus Johannese ja ema vahel kasvama uued pinged, koolis surutakse ta jõuliselt heidiku staatusesse ning vanad sõbrad Lasnamäelt ei tee elu lihtsamaks. 

Laupäev, 18. juuli
11.35 Telelavastus Fenomenid (1984) ETVs
Grigori Gorini fantastilise komöödia tõlkis vene keelest Mari-Ann Aimla, lavastas Eino Baskin. Loo tegevus toimub kahe ööpäeva vältel ühes Moskva võõrastemajas, kuhu on kutsutud kolm eriskummaliste võimetega meest. Osades Ain Lutsepp, Enn Kraam, Rein Aren, Peeter Volkonski, Ines Aru, Tõnu Aav ning Maria Klenskaja.
14.20 Dokfilm Uus Maailm (rež. Jaan Tootsen, Eesti 2011) ETVs
Tallinnas Uue Maailma linnaosas tegutseb grupp noori, keda mõned peavad lärmakateks rahurikkujateks, teised aga süüdimatuks hipikambaks, kolmandad kangelasteks.  Film "Uus Maailm" jälgib ühe idealistliku liikumise sündi viie aasta jooksul. 

Pühapäev, 19. juuli
12.35 Need vanad armastuskirjad (rež. Mati Põldre, Eesti 1992)
Romantiline ja samas ka traagiline lugu Eesti ühe armastatuima helilooja Raimond Valgre elust 1939.-1949. aastatel. Jutustus sõprusest ja reetmisest ning sellest, mis võib juhtuda inimestega, kes satuvad suurte poliitiliste muudatuste risttuultesse. Osades Rain Simmul, Liis Tappo, Ülle Kaljuste, Kärt Tomingas, Marika Korolev, Marina Levtova, Ago-Endrik Kerge, Tõnu Kilgas jt.
17.00 Lastelavastus Kunksmoor (1992) ETV2s
Aino Perviku lasteraamatu "Kunksmoor ja kapten Trumm" seadis televisioonile Eve Viilup. Osades Helgi Sallo, Mihkel Smeljanski, Jüri Krjukov, Salme Reek, Helene Vannari, Stina Kordemets, Urmas Liiv jt. 
18.25 Lastelavastus Nöbinina, 6/9 (2011) ETV2s
Nöbinina lööb oma trikitamistega Puravike suvekodus elu keema. Isa Henri täidab oma ammuse lendamise-unistuse ja kuri naabrimees Heino üllatab pereema vägeva kingitusega. Imeline suvi saab hoopis uue pöörde, kui Puravike poole saabub Roosimamma. Kas Nöbinina nõiakunst päästab leitud kassi? Osades Mari Pokinen, Tanel Ingi, Laura Nõlvak, Victoria Kuulmann, Hugo Malmsten, Hannes Kaljujärv, Ülle Kaljuste. Loo kirjutas ja lavastas Kristiina Kassi raamatu "Nõianeiu Nöbinina" alusel Elo Selirand.
19.20 Kohtumine tundmatuga (rež. Jaak Kilmi, 2005) ETVs
Alternatiivfantaasia kuuekümnendate lõpust Eesti Televisioonis ja ajast, mil jumalad oskasid inimeste keelt. Suhtepentagramm koosneb Valdo Pandist, Mati Tilbast, Tädi Ruthist ja Tipist ning Täpist. Osades Raivo E. Tamm, Tiit Sukk, Peeter Oja, Andrus Vaarik, Ülle Kaljuste, Maria Avdjuško jt. 
Teemaõhtu: Koreograafia kütkes
19.40 Teemaõhtu. Qu'est - ce qu'une ulve? (2001) ETV2s
Sasha Pepelyaevi tantsukompositsioon. Koreograafia - Kinetic Theatre.
20.10 Teemaõhtu. Mees trooni taga. Vincent Paterson 
Tema tööd on tuttavad miljonitele, aga kas keegi teab ka meest, kes on välja mõelnud näiteks Michael Jacksoni või Madonna sensatsioonilised tantsunumbrid? Selles filmis tutvumegi Vincent Pattersoniga, kui ta lavastab oma uut šõud "Viva Elvis".
21.10 Teemaõhtu. Ballettmeister. Mai Murdmaa (2014) ETV2s
Kahe aasta vältel jäädvustatud rännak läbi rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafi Mai Murdmaa tänaseni aktiivsena kestva loomingulise maailma.
22.10 Teemaõhtu. Jiri Kylian. Unustatud mälestused ETV2s
Dokumentaalfilm heidab sissevaatliku pilgu Tšehhi tantsukunstniku, esteedi ja filosoofi elule ning tööle tema sünnilinnas Prahas ja Nederlands Dans Theateri lavastajana Haagis.
23.05 Teemaõhtu. Fluxus (2003) ETV2s
Teet Kase moderntantsuetendus Erki-Sven Tüüri muusikale. 
00.00 Teemaõhtu. Muutumise vaev (1993) ETV2s
Film loominguprotsessist ja selle olemusest ning tähendusest loojale. Oma mõtteid jagavad Jaan Kaplinski, Urmas Sisask, Doris Kareva, Andres Mustonen, Mait Agu, Vladimir Sapožnin, Priit Pedajas, Maria Klenskaja, Mati Unt, Paul-Eerik Rummo ja Fred Jüssi. 

TEATER RAADIOS 

Laupäeval, 18. juulil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Aime Maripuu "Minu tütred kirjutavad, et..."
Kuidas kujutlevad noored tüdrukud maakera tulevikku ja inimkonna ellujäämisvõimalusi?
Osades: Ines Aru, Helle Pihlak-Meri, Mari Lill, Hans Kaldoja, Martin Veinmann, Aino Talvi.
Režissöör Astrid Relve, helirežissöör Aino Lauri, muusika autor Sven Grünberg, huntide hääled Ameerika heliplaadilt “Huntide keel ja muusika”. Kuuldemängus etteloetavad kirjandid on õpilaste kirjutatud.
Raadioteater 1982 

Laupäeval, 18. juulil kell 19.05 Vikerraadios 
Kuuldemäng: Oskar Luts "Kalevi kojutulek" 
Puskar tahab ajamist, aga Pliuhkamil on puudu üks oluline toru. Muide, valitsus on ajutine! Osades: Raivo E. Tamm, Külli Palmsaar, Anne Velt, Rednar Annus, Marika Korolev, Tarvo Krall. 

Režissöör Tamur Tohver, helirežissöör Külliki Valdma, muusika Beep Shop Boys.
Raadioteater 1994
 
Pühapäeval, 19. juulil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Rein Põder "Kanarbik"
Tegevuspaik: Tartu Maarjamõisa närvikliinik. Aeg: päev ja õhtu oktoobri lõpus 1904. Kohtuvad luuletaja Anna Haava ja noor hingearstist kirjamees Juhan Luiga. Aga ilmub teisigi olulisi isikuid… 
Osades Iivi Lepik, Raivo E. Tamm, Rein Oja, Triinu Meriste, Piret Kalda. Raadioseade ja -lavastus Toomas Lõhmuste, helirežissöör Külliki Valdma ja muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1996.