Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

28. nädal: teater teles ja raadios

06.07.2012 20:29

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 09.07.2012
13.15 Peeter Simm. Eesti lood: Režii (Eesti 2005)* ETVs
22.00 Telelavastus Sa oled koor minu kohvis (ETV 1998) *P 11.00 ETV2s
Kaunis mereäärses hotellis peatub vanapaar: habras ja siiras proua ning haige, torisev vanamees. Selgub, et nad on samas hotellis veetnud aega ka nooruses, enne abiellumist. Kumbki neist elab omaette taas läbi kõik selle, mis juhtus hotellis mitmekümne aasta eest. Ja juhtus nii mõndagi. Autor Dennis Potter, mängivad Ita Ever, Mikk Mikiver, Külli Teetamm ja Andero Ermel. Režissöör-lavastaja Vilja Palm, operaator Peep Laansalu, toimetaja Hanneli Reili.

Teisipäev 10.07.2012
22.55 Kitsas king (ETV 1985) *K 19.45 ETV2s
Nääriöö naljakad lood. Osades Anu Lamp, Andrus Vaarik, Harry Kõrvits ja Peeter Oja. Autorid Hardi Volmer ja Riho Unt, režissöör Toivo Köster, operaatorid Peep Laansalu, Aare Varik, Ivar Murel ning Aarne Kraam, kunstnik Eugen Tamberg, toimetaja Reet Oja.
23.10 Nota bene! Teatriluulud, 5/12 (ETV 2000) *P 12.20 ETV2s
Idee autor Vilja Palm, lavastas Ago-Endrik Kerge.

Kolmapäev 11.07.2012
20.00 Peeter Simm. Kõrini! (Eesti 2006)*

Reede 13.07.2012
14.00 Kuidas tehti mängufilmi "Georg" (Eesti 2007) ETVs
 Marko Matvere (Georg ) ja Anastassija Makejeva (Asta) klaarisid võtteplatsil oma arusaamu rollidest nii intensiivselt, et kohati võttis see juba omaette mängufilmi mõõtmed. Pingelist õhkkonda, mis valitses Georg Otsa ja tema teise naise Asta kooselus 22 abieluaasta vältel, on tunda ka selles dokumentaalfilmis. Autor Mati Põldre. Tootjad Lege Artis Film ja Allfilm. Filmi "Georg" näeb tervikuna ETV2-s 14. juulil kell 11.00.
21.30 Mängufilm Malev (Eesti 2005) *L 12.50 ETVs
Ajaloolise absurdikomöödia tegevus toimub 13. sajandi alguse Eestis ja Liivimaal, kus Saksa ordu võimsad ning verised väed üritavad siinseid loodusrahvaid allutada ja ristida. Esimene haritud eesti noormees Uru peab leidma tasakaalu eestlaseks jäämise ja eurooplaseks saamise vahel. Selle käigus satub ta sündmuste keerisesse, kus temast sõltub sünnimaa tulevik. Kas eestlased on vabaduseks valmis? Miks ei sündinud vaba Eesti riiki juba 13. sajandil? Kuidas kulges Eestimaa anastamine "tegelikult"? Neile küsimustele annab vastuse "Malev".
22.25 Vana kloun (Eesti 2011) ETV2s
Film portreteerib akrobaati ja estraadiklouni Sem Fatkinit, kes töötas Moskva muusikahallis ning tegi jõu- ja ilunumbreid ka tandemis „Truus ja Fatkin“. Autor, stsenarist ja režissöör Manfred Vainokivi, produtsent Marju Lepp. Tootja Filmivabrik.

Laupäev 14.07.2012
11.00 Peeter Simm. Georg (Eesti 2007)* ETV2s
Tõsielufaktidel põhinev lugu eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa (1920-1975) saatusest, tema kunstniku- ning eraelust. Erakordse andega laulja jäi maailma ooperilavadel tundmatuks. Peale Eesti tundis ja armastas teda vaid Venemaa ning Soome publik. Aeg oli selline. Nõukogude süsteem oli oma talentide suhtes kiivas. Film jutustab laulja loo, kõneleb tema saatusest, mida vormisid keerulised ja muutlikud aastad. Film räägib ka armastusest, intriigidest ja perekonnast. Nimiosas Marko Matvere. Teistes osades Anastasia Makejeva, Renars Kaupers, Elle Kull, Tõnu Kark, Mirtel Pohla ja Karin Touart. Stsenaristid Aleksandr Borodjanski ja Mati Põldre, režissöör Peeter Simm.
12.45 Peeter Simm. Mitut värvi haldjad (Eesti 1981)* ETV2s
Film vanemate hoole ja armastuseta jäänud lastest, nende ellusuhtumisest ning väärtushinnangute kujunemisest lastekodudes. Režissöör Peeter Simm.
13.05 Peeter Simm. Tähelaev: Peeter Simm (ETV 2005)* ETV2s
Peeter Simm on filmirežissöör, kelle nime ette või taha võib laduda hulga austavaid tiitleid. Jätame selle tegemata, sest Simm ise oskab filme teha ilma suurema kiidulauluta. Ja üldse on ta nii normaalne mees, et paneb imestama, kuidas temast režissöör sai. Oma perekonnaliikmeid ta filmidesse suurt vedanud pole, saates näeme neid küll. Saatejuht Ilmar Raag, režissöör Elo Selirand, toimetaja Anne-Mari Neider, juhtoperaator Raul Priks.
14.20 Peeter Simm. Tätoveering (Eesti 1977)* ETV2s
Armastusnovell, mille tegevus toimub 1930. aastate Eestis. Lavastaja Peeter Simm, operaator Arvo Iho.
21.05 Vello Viisimaa (ETV 1987) *P 13.55 ETV2s
Üks väga hea saade ühest väga teokast mehest. Saates kõlavad tuntud meloodiad operettidest, mõned omaaegsed estraadipalad ja on juttu ka tõsielu küsimustest. Saatejuht Sulev Nõmmik.
21.45 Telelavastus Naine, kes saabus kell kuus (ETV 1992) *P 14.35 ETV2s
Ingo Normeti lavastuse aluseks on kuulsa Kolumbia kirjaniku Gabriel Garcia-Marqueze samanimeline novell. Näiliselt on tegu restoranipidaja ja prostituudi lihtlabase suhtega, ent tegelikult on lugu keerulisem, põnevam, salapärasem ja see salapära jääb püsima kuni loo lõpuni. Näidendis on paljutähenduslikku pinget, siin on armastus ja siinsamas on surm. Osades Angelina Semjonova, Mihkel Smeljanski ja Ago Roo. Režissöör Ingo Normet.
23.40 Imelugu (Eesti Telefilm 1977) ETV2s
Muusikaline film Raimo Kangro ja Kulno Süvalepa samanimelise ooperi ainetel. Algidee Giovanni Boccaccio "Dekameroni" XXI novellist. Osades Urmas Kibuspuu, Tene Ruubel, Kaarin Raid, Peeter Volkonski, Juta Lehiste, Jelena Poznjak jpt. Kaastegevad Tallinna Kammerorkester Erich Kõlari juhatusel, Tallinna Kammerkoor Kuno Arengu juhatusel (solistid Väino Puura, Sirje Puura, Mare Jõgeva, Leili Tammel, Laine Mustassaar, Maarja Haamer, Marika Eensalu, Evi Vanamölder) ja Vanemuise balletitrupp. Stsenarist Enn Rekkor, helilooja Raimo Kangro, lavastaja Irene Lään, režissöör Eero Spriit, operaator Anton Mutt, kunstnik Gunta Randla, toimetaja Jaan Ruus.
23.10 Tähelaev: Helen Lokuta (ETV 2012) ETVs
"Estonia" teatri särav metsosopran Helen Lokuta võlub vaatajaid nii ooperirollides kui ka soolokontserte andes. Kuidas väikesest Tartu tüdrukust kasvas ooperitäht? Kes on teda aidanud, kujundanud ja kes Helenit praegu toetavad? Saatejuht Hannes Hermaküla, režissöör Kalev Lepik, toimetaja Silvia Karro, produtsent Kaia Hõelme.

Pühapäev 15.07.2012
19.45 Libahundi needus (ETV 2005) ETV2s
Noor näitlejanna (Katariina Lauk) hakkab mängima "Libahundis" Tiinat. Kuid teatris kummitab, proovidel lasub needus, mänguverest saab päris veri... Näitlejanna hakkab uurima kummituslugu, mis viib teda ajas tagasi vanade teatrilegendide ja intriigide juurde. Koomiline mõrvamüsteerium kulgeb läbi kolme erineva ajastu - aastad 1911, 1954 ja 2005 Vanemuise teatris. Stsenaristid Ilmar Raag, Rainer Sarnet, Margus Kasterpalu, operaator Janno-Hans Arro, režissöör Rainer Sarnet, produtsendid Andres Arro ja Anneli Ahven. Tootjad Eesti Televisioon ja Shop of Dreams.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 14. juulil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Unustatud kuuldemänge arhiiviriiulilt: Eduard Vilde „Uuel teel“
Kuidas suhtuvad Vilde “tokerjatesse” tema sõbrad ja kolleegid?
Osades: Kaarel Karm, Aleksander Randviir, Jüri Järvet, Alfred Rebane, Aino Talvi, Eino Baskin.
Režissöör Kaarel Toom.
Raadioteater 1953

Pühapäeval, 15. juulil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Miklos Gyarfas „Truuduse labürint“
Komöödia peategelane Anna loob kirglikke kujutluspilte truudusetusest.
Osades: Aino Talvi, Gunnar Kilgas, Rudolf Nuude, Olev Tinn, Hanno Kalmet, Voldemar Alev, Kaarel Karm, Aksel Orav.
Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.
Raadioteater 1967