Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

28. jaanuaril räägitakse Linnateatris teatrite valitsemisest nõukogude ajal

20.01.2016 12:04

Linnateater 50
Kuidas käis teatrite asjaajamine nõukogude ajal ning milliseid õukondlikke mänge see endaga kaasa tõi – sellest tuleb juttu neljapäeval, 28. jaanuaril kell 17.00 Tallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis. Teatrimasina valitsemisest ning sellega kaasnenud kentsakatest juhtumitest räägivad suu puhtaks Märt Kubo, Jaak Viller, Ülev Aaloe jpt.

Nõukogude aeg oli repertuaariteatrite jaoks keeruline periood. Uue lavastuse väljatoomiseks oli vaja läbida tõeline takistusrada, kust võitjana võis väljuda vaid see, kes enda ideed kõige osavamalt (loe: läbi lillede) presenteerida oskas. Sellest tulenevalt muutusid vajalike dokumentide koostamisel ja esitamisel üllatavalt loominguliseks ka need teatritöötajad, keda üldiselt kunstilise personali liikmete hulka ei arvata. Olgu siinkohal öeldud, et nõukogudeaegsete teatrit puudutavate dokumentide sisu ei tasu seetõttu väga tõsiselt võtta.


13. veebruaril tähistab Linnateater 50. juubelit. Lisaks sünnipäevaekskursioonidele ning teistele eriüritustele jätkab nostalgiahõnguliste kohtumisõhtutega ka Teatrisõprade klubis igakuiselt toimuv üritustesari „Linnateater 50“. Sõna saavad teatriga tihedalt seotud olnud vanad ja uued töötajad, rohkelt näidatakse ka foto- ja videomaterjali.

Palume teatrimajja siseneda läbi Põrgulava sissepääsu. 
Üleriided on võimalik jätta Kaminasaali.

Üritus on kõigile tasuta.