Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

26. nädal | teater teles, kinos ja raadios

27.06.2016 15:13

2016 | 26. nädal

TEATER TELES

Esmaspäeval, 27. juunil
22.00 Vastutuulesaal (2007) ETV2s
Film dirigent Tõnu Kaljustest ja tema hullust ideest rajada Naissaarele kunagise leiutaja Schmidti talumaadele ooperisaal.
22.55 Veljo Tormis 85. Sünnisõnad ETV2s
Dokumentaal Von Krahli Teatri, Nargen Opera ja Nargenfestivali koostöös publiku ette jõudnud lavalisest suurteosest “Sünnisõnad”.

Neljapäeval, 30. juunil
20.15 Ei midagi isiklikku: Kirill Serebrennikov Venemaaga seotud stereotüüpidest (Läti, 2015) ETV+
Tuntud Vene lavastaja räägib oma tööst „Rainise unenäod“ lavastamisel Läti Rahvusteatris, oma tunnetest seoses Balti riikidega ja suhetest võimuga.
21.30 mf Kohtumine tundmatuga (2005) ETV2s
Alternatiivfantaasia kuuekümnendate lõpust Eesti Televisioonis ja ajast, mil jumalad oskasid inimeste keelt. Suhtepentagramm koosneb Valdo Pandist, Mati Tilbast, Tädi Ruthist ja Tipist ning Täpist. Osades Raivo E. Tamm, Tiit Sukk, Peeter Oja, Andrus Vaarik, Ülle Kaljuste, Maria Avdjuško jt. Stsenarist Urmas Vadi, režissöör Jaak Kilmi.

Laupäeval, 2. juulil 
20.00 Kelle laul on lauldud. Paroodiad Linnateatri näitlejatelt ETVs
Kuna Rannap läks tuurile, otsis ta endale head lauljat. Oma sobivust katsetasid Sal-Saller, Orumets, Padar, Kuslap ja paljud teised ning ei puudunud ka rahvusvahelised staarid.

TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Tosca“
Kolmapäeval, 29. juunil kell 19.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Puccini melodramaatilise meistriteose aluseks on traagiline lugu inimlikest kirgedest, millega helilooja on taotlenud pakkuda publikule närvikõdi ja dramaatilist teatrit. Lisaks on ta kirjutanud ka suurepärase muusikalise rolli nimitegelasele, mis on kõlanud paljude nimekate sopranite esituses läbi aegade. Lavastaja Luc Bondy, dirigent Riccardo Frizza. Ooper linastub itaalia keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.
 
TEATER RAADIOS

Väino Luup – 80!
Laupäeval, 2. juulil kell 9.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Arkadi Gaidar „Timur ja tema meeskond“
Õilsad timurlased peavad võitlust ka ataman Miška jõugu poistega, kes rüüstavad õunaaedu ja teevad külas palju pahandust. Timuri rollis tolleaegne koolipoiss, kellest sai kauaaegne Nukuteatri näitleja ja lavastaja Väino Luup. Raadiole seadnud Ly Tuiman Režissöör Ellen Liiger. Muusikaline kujundaja ja helirežissöör Asta Raamat-Kuivjõgi. 
Raadioteater 1952

Laupäeval, 2. juulil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Nazcyz Kazmierczak „Kolm gongilööki“
Kui avaneks võimalus kohata iseennast 30 aastat nooremana - kui võõrad või lähedased on need kaks mina? Kas nooruse ideaalid on veel alles või vähemalt meeles? Kuuldemängu peategelane Jan Jankovski saab võimaluse vaadata endasse. Osades Aksel Orav, Ruut Tarmo ja Olev Eskola. Tõlkinud Aleksander Kurtna. Režisöör Aarne Ruus. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. 
Raadioteater 1964

Pühapäeval, 3. juulil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Tõnis Lehtmets „Triiphoone lilleke“
Kompromissitu üliõpilane satub üürnikuks majja, mille elanike mentaliteet talle vastuvõtmatu. Kuuldemängus mängivad tollased Vanemuise teatri näitlejad. Üliõpilase rollis näitleja Jaan Saul, kes elas vaid 29-aastaseks ja kelle surmast tänavu 3. juulil möödub 50 aastat. Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Aino Helk-Lauri. Toimetaja Lennart Meri. 
Raadioteater 1962