Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

26. nädal | teater teles, kinos ja raadios

26.06.2017 11:59

2017 | 26. nädal


TEATER TELES

Kolmapäeval, 28. juunil

19.05 Lennud: Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lend ETVs

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. Kes nad on ja milline on olnud nende teekond – seda oskavad läbi kooliteel ette tulnud seikluste ning katsumuste rääkida kõige paremini nad ise. Režissöör Keiti Väliste, toimetaja Laura Kõrvits, produtsent Kadi Katarina Priske.

Neljapäeval, 29. juunil

13.25 Elu lugu: baleriin Tiiu Randviir ETVs

Estonia teatri kunagine esitantsija annab oma kogemusi edasi Tallinna Koreograafiakoolis ja tunneb rõõmu vanaema rollist.

Laupäeval, 1. juunil

13.50 mf Kevad südames (1984) ETVs

Muusika-, laulu- ja tantsuküllane film viib meid lastekoori suvelaagrisse, kus käivad ettevalmistused taidlusülevaatuseks. Mängitakse „Kevadet“ ja nii mõneski poisis-tüdrukus võib ära tunda Paunvere kooli kangelastele omaseid jooni. Filmis kõlab peaosalise Toomas Uibo imekaunis lauluhääl, osaleb lastekoor Ellerhein ja tantsivad Palestra tantsutüdrukud. Teistes osades Feliks Kark, Ants Paju, Leelo Keevallik, Jörgen Pillau, Tarvo Krall, Paavo Põldmäe, Arvi Haltunen jpt. Režissöör-lavastaja Mati Põldre, režissöör Väino Uibo, heliloojad Ülo Vinter ja Tõnis Kõrvits, laulutekstid Enn Vetemaa.

23.00 mf Noor pensionär (1972) ETV2s

Ühel ilusal päeval peab täiesti noor ja elujõuline mees jätma oma ameti ning siirduma vanaduspensionile. Endine balletiartist on korraga pensionär, kes hakkab otsima uut kohta elus. Ta katsetab mitme ametiga, kuni saatus viib ta kokku üpris üleannetu noore neiuga, kellele lendurist ema juba ammu koduõpetajat otsib. Algavad sündmusterohked seiklused, mis viivad peategelase koomilistesse situatsioonidesse. Osades Ervin Abel, Lia Laats, Helmut Vaag, Leida Rammo, Marika Samussenko jt. Stsenarist-režissöör-lavastaja Sulev Nõmmik, operaator-lavastaja Harry Rehe, kunstnik Silvia Mere, helilooja Ülo Vinter.

Pühapäeval, 2. juunil

18.40 Härra Lapsti lasteteater: Vahva rätsep (1995) ETV2s

Sedakorda räägib Lapsti meile loo rätsepast, kes on hiiglama vahva! Ta armastab väga oma tööd ja õmmelda inimestele riideid on tema suurim rõõm. Kuid halb kipub jälle heale ette jääma! Ene-Maris Tali ekraniseering muinasjutu „Vahva rätsep“ ainetel. Rätsepa rollis Marko Matvere, teistes osades Luule Komissarov, Piret Kalda, Aarne Üksküla, Tõnu Oja, Maria Klenskaja, Raivo E. Tamm. Režissöör Karin Nurm, kunstnik Liina Pihlak.


TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Pärlipüüdjad“

Kolmapäeval, 28. juunil kell 19.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. MET tõi taas lavale Bizet’ väljendusrikka muusikateose Les Pêcheurs de Perles („Pärlipüüdjad“). Ooperi lavastas Penny Woolcock, kelle MET-i debüüdiks oli John Adamsi „Doctor Atomic“. Dirigeerib Gianandrea Noseda. Georges Bizet kirjutas muusika, pidades silmas opéra comique'i põhimõtteid, kuid suhteliselt hõreda tegevustikuga ning nõrgalt esitatud faabula ei andnud koomilise ooperi mõõtu välja. Publik võttis teose hästi vastu ent ometi vajus ooper tahaplaanile. Alates 1975. aastast on taas olnud paljude maade ooperipubliku poolt soositud. Aegade jooksul ongi see kujunenud helilooja populaarsuselt teiseks ooperiks. Tähelepanuväärne oma värvika ja eksootilise orkestratsiooni poolest. Salvestatud The MET: Live in HD sarjas 16. jaanuaril, 2016.


TEATER RAADIOS

Tõnis Rätsep – 70!

Laupäeval, 1. juulil kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Rein Saluri „Külaline“

1974. aastal esietendus Draamateatris Rein Saluri näidend „Külalised“: Kaarin Raidi lavastus, koosmõjus Vello Tamme stsenograafiaga, on nii sisult kui vormilt uuenduslikuna teatriajalukku põlistunud. Vähem teatakse aga fakti, et näidendile eelnes Saluri kuuldemäng „Külaline“. Osades Endel Simmermann, Tõnis Rätsep, Katrin Kumpan. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1973

 

Pühapäeval, 2. juulil kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Bengt Ahlfors „Väljasõit Mistelskääri“

Mälestused on suhtelised ja isiklikud, igaühe jaoks mõneti erinevad. Osades Ines Aru ja Lembit Ulfsak. Režissöör Astrid Relve.Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 

Raadioteater 1995