Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

25. nädal: teater teles ja raadios

16.06.2014 10:23

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 16.06.2014
10.25 Siin ja praegu: Kaarin Raid (ETV 1998) *P 16.05 ETV2s
Jüri Aarma külaliseks on lavastaja ja näitleja Kaarin Raid.
22.50 Telelavastus Wikmani poisid, 3/12 (ETV 1995) *L 11.00 ETV2s
Stsenaristid Hugo Ader, Andres Maimik, Anu Soolep ja Vilja Palm. Režissöör-lavastaja Vilja Palm, operaatorid Aarne Kraam ja Rein Lillmaa, kunstnik Tiiu Übi, helilooja Sven Grünberg, toimetaja Hanneli Reili.

Teisipäev 17.06.2014
09.00 Näite mäng: William Shakespeare (ETV 1990) ETV2s
Saatejuhid Hendrik Toompere ja Ülo Vihma jätkavad juttu näitekirjanik William Shakespeare'ist ning tolleaegsest teatrist.
13.55 Baskin (Eesti 2012) ETV2s
Eluloofilm näitleja ja lavastaja Eino Baskinist. Aastaid publikut naerutanud ja naiste poolt ihaldatud mehe eraellu on saatus jaganud naeru ning pisaraid, teda on jumaldatud ja tagakiusatud, armastatud ning vihatud. Baskin on matnud oma pisitütre ja naise. Talle on võimude poolt fabritseeritud pornoprotsess. Ta on loonud tühjalt kohalt kaks teatrit. Pärast infarkti vaakus ta 47 päeva elu ja surma piiril. “Ameerika mäed” on Eino Baskini elus kogetu kõrval lahja atraktsioon... Filmi stsenarist, operaator ja režissöör Manfred Vainokivi, helirežissöör Ivo Felt, monteerija Kersti Miilen, produtsent Marju Lepp. Tootja Filmivabrik. Täna on Eino Baskinil 85. sünnipäev. Palju õnne!

Kolmapäev 18.06.2014
14.00 Jüri Järvet (Eesti Telefilm 1970) ETVs
Näeme katkendeid Jüri Järveti lavarollidest: Mefistofeles, Krapp, Claudius, Ajalooline Tõde, Vincencio Pretore, Voitinski, Kreon, Arturo Ui. Filmi stsenarist on Karin Kask, operaator Vello Aruoja, toimetaja Õie Orav, režissöör Endel Nõmberg. Täna on Jüri Järveti 95. sünniaastapäev.
21.10 Surma õukond, 2/3: Richard Teine (The Hollow Crown, Inglise 2012) *N 10.25 ETV2s
Edev ja tühine Richard pagendab Henry Bolingbroke'i ja Thomas Mowbray ning konfiskeerib oma onu John of Gaunti maa, et maksta Iirimaa sõjakäigu kulud. See pahandab paljusid õukondlasi, sealhulgas Yorki hertsogit, kes hukkab Richardi poolehoidjad. Kuningas võetakse vangi ja tapetakse kongis. Bolingbroke kuulutab end Henry Neljandaks.

Reede 20.06.2014
23.35 No-Big-Silence ja Kosmikud: Kuidas kuningas kuu peale kippus (Eesti 2004) ETV2s
Ansamblid No-Big-Silence ja Kosmikud esitlesid 17. märtsil 2004. aastal oma ühisplaati, millel on üheksa uusversiooni telelavastusele "Kuidas kuningas kuu peale kippus" kirjutatud lauludest. Spetsiaalselt esitluse tarvis valminud videofilmis vahelduvad laulude uued versioonid vanadega, lisaks intervjuud tegijatega. Aastaid tagasi otsustas Eesti Televisioon üle pika aja korrata omaaegset kultuslikku lastelavastust, aimamata, et nii antakse tõuge ühe omanäolise plaadi sünnile. Õigupoolest olid Peeter Volkonski kirjutatud lood Kosmikute ja No-Big-Silence'i trummari Kristo Rajasaare ning laulja Crami peas kumisenud juba mõnda aega. Vaikelu bänditegemise rindel andis võimaluse oma lõbuks lugusid proovida ja peagi hakkasid vormuma ka uued versioonid ning töötlused. Pärast paari väiksemat sõprade seas korraldatud üritust läksid mõtted juba plaadi väljaandmisele. Seda, et idee oli kirgi väärt, tõendas ka lugude autori Peeter Volkonski kiire jah-sõna üritusega ühinemisel. Vanadel aegadel mängisid lood sisse Ruja muusikud, nüüd musitseerivad Kosmikud ja No-Big-Silence, külalistena teevad kaasa Peeter Volkonski, Peeter Malkov, Hele Kõre ja DJ Sinda.

Laupäev 21.06.2014
22.30 Vaba tahe: Palestiina tants (Eesti 2013) ETV2s
Karl Saksal, kes läheb Palestiinasse kaasaegset tantsu õpetama, on kindel plaan jääda poliitikaküsimustes neutraalseks ja keskenduda vaid oma kunstile ning tööle. Kas ühiskonnas, kus kogu tants käib ümber ühe küsimuse, on see võimalik?

Pühapäev 22.06.2014
13.15 Tähelaev: Jan Uuspõld (ETV 2014) ETVs
Näitleja Jan Uuspõllu elu on kulgenud nagu sõit ameerika mägedel: kord on ta laineharjal, taevani kiidetud ja jumaldatud, siis jälle all, põhjas ning avalikkus vaid vangutab pead. Ometi on mees, kes sellel karussellil kihutab, üdini andekas ja seda tunnistavad kõik. Pealegi oskab ta nüüd – vastselt neljakümnesena – oma elurattal ise hoogu maha võtta. Kui tarvis, muidugi. Saatejuht Margit Kilumets. Režissöör Kalev Lepik, produtsent Kaia Häelme.
14.30 Ei meelest läe mul iial. Eesti filmilaulud (ETV 2011) ETVs
Eesti filmides leidub suurepärast muusikat meie legendaarsetelt heliloojatelt, mis on vahest ehk liiga vähe tähelepanu pälvinud. Oleme kokku pannud värvika ja nostalgilise galerii armastatud lauludest, mis pärit Eesti igihaljastest filmidest nagu näiteks "Nipernaadi", "Nukitsamees", "Siin me oleme", "Hukkunud Alpinisti hotell" jne. Režissöör Margit Ossipova.
15.40 Teisikud (Eesti Telefilm 1982) ETVs
Muusikaline komöödia laulja Toomas Aringust (Jaak Joala) ja rallisõitja Mati Uibost (Jaak Joala), keda ajakirjanik Tiina Salum (Merle Talvik) peab välise sarnasuse tõttu üheks ning samaks inimeseks. Režissöör-lavastaja Leo Karpin, režissöör Lembit Ulfsak, operaator-lavastaja Aleksander Razumov.
19.45 Kolme katku vahel (Eesti Telefilm 1970) ETV2s
Film Jaan Krossi samanimelise romaani ainetel. Stsenarist Jaan Kross, režissöör-lavastaja Virve Aruoja, režissöör Jaan Tooming, operaator-lavastaja Anton Mutt, kunstnikud Silvia Mere, Natalie Mei ja Jüri Arrak, helilooja Eino Tamberg, toimetajad Enn Vetemaa ja Lennart Meri. Peaosas Georg Ots, teistes osades Raine Loo, Ants Lauter, Ants Eskola, Voldemar Panso, Jaan Tooming, Heino Mandri, Endel Pärn jt.
22.15 Viimne reliikvia (Eesti 1969) ETV2s
"Liivimaa parim ratsutaja" Hans von Risbiter tutvub ratsaretkel kauni Agnes von Mönnikhuseniga. Kirik on lahkesti nõus nad paari panema, kui saab endale Risbiterite perekonna valduses oleva Püha Brigitta säilmetega reliikvia. Verepulmaks muutunud pulmapeolt päästab Agnese mitte tema tulevane abikaasa, vaid hoopis vaba mees Gabriel. Peagi on nende kannul klooster, Ivo Schenkenbergi kõrilõikajad ja pruudi suguvõsa. Ülejäänu, nagu teada, on ajalugu. 16. sajandil Liivi sõja päevil toimuva ajaloolise seiklusfilmi sündmustik, lausungid ja laulud on kinnistunud Eesti rahva meelde ning keelde. Stsenaariumi kirjutas Eduard Bornhöhe jutustuse “Vürst Gabriel” ainetel Arvo Valton, režissöör Grigori Kromanov, operaator Jüri Garšnek, kunstnik Rein Raamat, laulusõnade autor Paul-Eerik Rummo, heliloojad Uno Naissoo ja Tõnu Naissoo, laulude esitaja Peeter Tooma, filmi toimetaja Lennart Meri, tootmisjuht Raimond Felt. Tähtsamates osades Aleksandr Goloborodko, Ingrida Andrina, Elsa Radzina, Rolan Bõkov, Eve Kivi, Raivo Trass, Uldis Vazdiks, Peeter Jakobi, Karl Kalkun. Film taastati 2002. aastal.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 16. juunil kell 19.05 Ooperiõhtu Klassikaraadios
Jacques Offenbach „Hoffmanni lood“
Nürnbergi veinikeldris jutustab poeet Hoffmann värvikaid, kuid pettumusega lõppenud armulugusid kolme naisega. 
Esitavad Yosep Kang, Stephanie Houtzeel, Ildar Abdrazakov, Thomas Ebenstein, Daniela Fally, Marina Rebeka, Nadia Krasteva, Donna Ellen, Michael Roider, Carlos Osuna, Walter Fink, Janusz Monarcha, Viini Riigiooperi koor ja orkester Marko Letonja juhatusel. 
Etendus toimus 23. mail 2014 Viini Riigiooperis.

Laupäeval, 21. juunil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Henno Käo „Oliüks“
Kirjanik ja tema tegelased loovad fantastilist maailma. 
Osades: Sten Karpov, Rain Simmul, Riina Maidre, Helene Vannari, Ines Aru, Liivika Hanstin, Tarmo Tagamets, Külli Teetamm, Kati Kivitar, Hellar Bergmann, Ajjar Ausma, Kirsi Ansper, Teisi Tubin. 
Raadioseade, režissöör ja muusikaline kujundaja Jaanika Juhanson. Helirežissöör Külliki Valdma. 
Raadioteater 2008

Laupäeval, 21. juunil kell 19.05 Vikerraadios. Pühapäeval, 29. juunil kell 15. 05 Klassikaraadios. Laupäeval, 5. juulil kell 9 Raadio 2
Kuuldemäng: Esietendus! Mati Unt „Sügisilmutus“
Mati Unt kirjutas kuuldemängu Peet Vallaku novelli “Maanaine” ainetel. See on see vana hea lugu: “Väljas tibas vihma, Reet astus kauplusse.” Tindi ja sulepea ostmise lugu.
Soome režissöör Ari Kallio, kellele Mati Unt oma kuuldemängu pühendas ja kinkis, näeb ja kuuleb ses tekstis kirjaniku lugu - loomeprotsessi, õige sõna otsimise lugu. Aga kuuldemängu helides võib kuulatada ka kirjutamise ajalugu. 
Osades: Ines Aru ja Tõnu Oja. 
Helirežissöör Külliki Valdma. 

Laupäeval, 22. juunil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Eino Baskin - 85! Arthur Conan Doyle „Kolm jalarauda mustal taustal“
Vana hea Sherlock Holmes ja tema abiline doktor Watson tegutsevad! 
Osades: Voldemar Panso, Eino Baskin, Jüri Järvet, Olev Tinn, Silvia Laidla, Karl Kalkun. James, Valdur Himbek, Erich Jaansoo, Hans Korv, Aino Ripus. 
Tõlkinud ja raadiole seadnud Tiiu Põllumaa ja Ain Kaalep. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Helioperaator Mai Sepling. 
Raadioteater 1963