Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

25. nädal: teater teles ja raadios

17.06.2013 11:46TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 17.06.2013
22.30 Kirjandusfestival HeadRead: Tom ja Tom *N 19.45 ja L 11.30 ETV2s
Kirjandusfestival "HeadRead 2013" viis kokku kaks suurt Tomi - kirjandusest, poliitikast ja ajaloost vestlesid 30. mail Kirjanike majas Sir Thomas Stoppard ning Toomas Hendrik Ilves. Režissöör Maarja Pärsim, toimetaja Reet Weidebaum.

Teisipäev 18.06.2013
09.15 Väikese Illimari radadel (Eesti Telefilm 1962) ETV2s
Alustuseks matk Ahja, Friedebert Tuglase ja väikese Illimari lapsepõlvemaale. Tuglas loeb ette katkendi "Väikesest Illimarist", dramatiseeringus osalevad Ants Lauter, Astrid Lepa, Marie Hardmaa, Rudolf Nuude, Ants Jõgi, Tõnu Aav ja Kalle Jürgens (Illimar). Stsenarist Helene Siimisker, režissöör Virve Aruoja, operaator Vello Aruoja, helilooja Veljo Tormis.
10.50 Teatriaasta 12 kuud: Vanemuine (ETV 2006) *L 12.30 ETV2s
Sada aastat kutselist eesti teatrit tähendab eelkõige kutselise Vanemuise teatri sünnipäeva. Suur ja mitmes suunas harali Vanemuine vajab tugevat juhti - Karl Menningu- ja Kaarel Irdi-aegne Vanemuine on muutnud kogu eesti teatrit. Kuidas läheb Vanemuises praegu? Kas Aivar Mäe on uus Juht? Mis saab pärast tema ametiaja lõppu? Kas Vanemuise kontserdimaja on Vanemuise küljes või vastupidi? Nendele ja paljudele teistelegi Vanemuise vaimsust puudutavatele küsimustele vastab dokumentaalsarja kolmas osa. Autor Margus Kasterpalu, režii Moonika Siimets, toimetaja Ivar Põllu.
11.40 Herta - mägede iluduskuninganna (ETV 2003)* ETV2s
Intervjuu Herta Elvistega salvestati Leigo talus mais 2003 tähistamaks näitleja 80. sünnipäeva. Vahele katkeid Vanemuises Ain Mäeotsa lavastatud "Mägede iluduskuninganna" etendusest. Režissöör Vilja Palm.
19.45 Jüri Üdi klubi: Kelle laulu laulad? (ETV 2012) ETV2s
00.20 Lennud: Lavakunstikooli II lend (1961-1965) (ETV 1991)* ETV2s
Oma kooliajast räägivad lavakunstikateedri II lennu lõpetanud Iivi Lepik, Marje Metsur, Liina Orlova, Luule Komissarov, Rudolf Allabert jt. Saate autorid Reet Neimar ja Anne Tuuling, režissöör Tiia Prous.

Kolmapäev 19.06.2013
12.10 Teatrifantoom (ETV 2005)* ETV2s
Ühe rusikalöögi peale tarretub "Vanemuise" balletitrupp, kukuvad riidepuudelt kostüümid ja purunevad rekvisiidid. Ellu on ärganud teatrivaim, kes on üsna sarnane kunagise teatrijuhiga, keda kutsuti "Vana Hirmus" – Kaarel Irdiga. Ikka ja jälle püüab ta oma teatrit päästa ja nii satub ta erinevatesse ajajärkudesse. Aivar Tommingase Ird on tegelaskuju, kes on omamoodi "Vanemuise" kaubamärgiks. Mart Kivastiku loos astuvad üles Herta Elviste, Jüri Lumiste, Liina Olmaru jpt. Lavastaja Ain Mäeots. Režissöör Elo Selirand, kunstnik Liina Keevallik.
16.20 Tuhat tutvust: Heljo Mänd (ETV 1983) *N 09.00 ETV2s
Eestimaal tunnevad vist kõik lapsed Mõmmit ja tema sõpru. Saates ajamegi juttu Mõmmi-lugude ja sadade teiste toredate juttude ning luuletuste autoriga. Ja loomulikult teevad saates kaasa Mõmmi ja Rebase-Rein. Režissöör Uno Leies.

Neljapäev 20.06.2013
21.35 Klaudia Taevi nimeline ooperilauljate konkurss *L 14.45 ETVs
Ülevaade Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi lõppvoorust Pärnu Kontserdimajas. Režissöör Ruti Murusalu, produtsent Lii Kuldmäe.
23.35 Täna õhtul..., 3/7: Hendrik Krumm (ETV 1988) ETV2s
Hendrik Krumm laulab koos Katrin Karismaga igihaljaid operetimeloodiaid ja itaalia laule. Orkestrit juhatab Peeter Saul, õhtut juhib Sulev Nõmmik. Režissöör Eino Tandre.

Reede 21.06.2013
13.15 Kirjandusministeerium (ETV 2012)* ETVs
19.20 Mida teie arvate?: Sarja parimad lühisketšid ühes saates (Eesti 2009)
Seekordses saates jõuab ekraanile valik vaatajatele enam meeldinud lavastuslikest lühilugudest. Humoorikad sketšid tuntud näitlejatega võivad tunduda liialdatud, kuid nende aluseks olevad lood on elust enesest! Saatejuht Maire Aunaste. Režissöörid Maire Radsin ja Marko Piirsoo, toimetaja Anne Mäns.
19.45 Suuri meistreid, 1/13: Mihhail Lermontov (ETV 1981) ETV2s
Sari suurtest sõnameistritest, kes oma teostega on inspireerinud heliloojaid ja kunstnikke. Esimeses saates saame ülevaate vene poeedi Mihhail Lermontovi elust ja loomingust. Lermontovi luulet loeb Rein Oja. Muusikat teevad saates Anu Kaal ja Frieda Bernstein. Irakli Andronikovi mõtteid Lermontovist ja katkendeid tema kirjadest vahendab Ago-Endrik Kerge, kes on ühtlasi ka saate lavastaja.  Režissöörid Tiina Park ja Terje Põder.
21.35 Noor pensionär (Eesti Telefilm 1972) *L 10.30 ETVs
Osades Ervin Abel, Lia Laats, Helmut Vaag, Leida Rammo, Marika Samussenko jt. Stsenarist-režissöör-lavastaja Sulev Nõmmik, operaator-lavastaja Harry Rehe, kunstnik Silvia Mere, helilooja Ülo Vinter.

Laupäev 22.06.2013
13.20 Irdist, Kaidust, Pansost (ETV 1997)* ETV2s
Vanemuise näitlejanna Herta Elviste meenutab hetki koostööst talle oluliste lavastajatega. Režissöör Tiia Gildemann, toimetaja Anne Tuuling.
14.50 Suvi (Eesti 1976)* ETV2s
Režissöör Arvo Kruusement, stsenarist Paul-Eerik Rummo, operaator Jüri Garšnek, kunstnik Linda Vernik, helilooja Veljo Tormis. Osades Aare Laanemets, Riina Hein, Margus Lepa, Kaljo Kiisk, Ain Lutsepp, Rein Aedma, Kalle Eomois, Arno Liiver, Kaarel Karm, Ervin Abel, Malli Vällik, Andres Kalev, Marco Meelimäe, Endel Ani, Katrin Välbe, Mare Garšnek, Herta Elviste, Jüri Järvet jt. Film on digitaalselt ennistatud 2011. aastal.
21.00 Lennud: Lavakunstikooli III lend (1964-1968) (ETV 1992) ETV2s
Lavakunstikateedri III lennust läksid ellu noored näitlejad diplomilavastustega "Ime sünd", "Põhjas", "Humalakorjajad" ja "Augustikuu mured". Meenutavad Andres Ots, Helle-Reet Helenurm, Raivo Trass jt. Saate tegid Reet Neimar, Vilja Palm ja Anne Tuuling.
21.30 Teatriõhtu Pepsie (ETV 1996) *P 12.00 ETV2s
Prantsuse nüüdisdramaturgi Pierrette Bruno komöödiast kujunes ettearvatult üks teatrihooaja menulavastusi Endlas. Nimikangelane on noor daam, kelle riietus reedab tema ameti. Aga riideid võib ju alati vahetada... Nimiosas Laine Mägi, teistes rollides Elmar Trink, Katrin Nielsen, Jaan Rekkor, Margus Oopkaup. Lavastas Peeter Kard.

Pühapäev 23.06.2013
08.05 Piip ja Tuut hoiavad Eesti lippu kõrgel: Võidupüha ETVs *P 19.05 ETV2s
Piip ja Tuut tutvustavad Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva-aasta vältel riigipühi.
17.30 Keskpäev (Eesti Telefilm 1981) ETV2s
Film valmis Eno Raua jutustuste "Kriminaalne lugu" ja "Telepaatiline lugu" ainetel ning viib meid ühte suvisesse Eesti linnakesse, kus poisid ja tüdrukud kohtuvad põnevate seikluste, unistuste ning armumistega. Osades Tormi Kevvai, Sven Suurraid, Ülari Kirsipuu, Maria Avdjuško, Mihkel Raud, Talis Trass jt. Stsenarist ja režissöör-lavastaja Raivo Trass, režissöör Toomas Lepp, operaatorid Maido Madisson ja Dorian Supin, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks, helirežissöör Peeter Roos.
19.00 100 luulepärli: Vanemuine. Friedrich Kuhlbars. Loeb Jaan Rekkor (ETV 2010) ETVs
19.05 Aeg ei peatu (ETV 2012) ETVs
Malle lebab päevad läbi voodis, vaatab telekast krimiseriaale ja teeb ennast haigemaks, kui ta tegelikult on. Tema tütre Miina poolt sisse seatud totratest tervisereeglitest on veel hullem vaid see, kui tuleb voodist välja tulla. Kord kui Malle on üksi kodus kõlab uksele koputus ja vanaproua peab otsustama, kas jääda pikali ning loodetavasti ruttu ära surra või ikkagi minna ust avama? Valik on olulisem kui ta arvatagi oskab. Osades Ene Järvis, Feliks Kark, Carita Vaikjärv. Režissöör-stsenarist Moonika Siimets, operaator-lavastaja Ivar Taim, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Anneli Arusaar, monteerija Maik Kalberg, helirežissöör Ranno Tislar, produtsent Elari Lend.
Saaremaa onupoeg20.35 Teemaõhtu. Saaremaa onupoeg (ETV 1985) ETV2s
Lydia Koidula esiknäidend Rakvere Teatri esituses. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Riina Babitševa-Vanhanen, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Feliks Kark, Arvi Mägi, Väino Laes, Ants Viermann ja Üllar Võrno.
21.20 Mängufilm Sügis (Eesti 1990) ETVs
Arvo Kruusemendi lavastatud komöödia võtab kokku Oskar Lutsu romaanidele tugineva filmitriloogia. Paunvere sümpaatsetes elanikes on midagi sedavõrd püsivalt eestlaslikku, et ilmselt leiaksime nad ikka veel mõnes väikelinnas tegutsemas. Osades Margus Lepa, Aare Laanemets, Anne Reemann, Liina Tennosaar, Riina Hein-Aare, Tõnu Kark, Ain Lutsepp, Ita Ever, Kaljo Kiisk jt.
21.50 Teemaõhtu. Ei meelest läe mul iial. Eesti filmilaulud (ETV 2011) ETV2s
Eesti filmides leidub suurepärast muusikat meie legendaarsetelt heliloojatelt, mis on vahest ehk liiga vähe tähelepanu pälvinud. Oleme kokku pannud värvika ja nostalgilise galerii armastatud lauludest, mis pärit Eesti igihaljastest filmidest nagu näiteks "Nipernaadi", "Nukitsamees", "Siin me oleme", "Hukkunud Alpinisti hotell" jne.
22.50 Teemaõhtu. Nipernaadi (Eesti 1983) ETV2s
Režissöör Kaljo Kiisk valis Gailiti romaanist kõige iseloomulikumad lõigud ja sidus need peategelase mõõdule vastavaks tervikuks. Varjamatult poeetiline ja maaliliselt lavastatud "Nipernaadi" seob unistusi ning irooniat. Osades Tõnu Kark, Viire Valdma, Katrin Kohv, Aire Johanson ja Rita Raave. Film taastati ja restaureeriti projekti Eesti film 100 raames.
00.20 Teemaõhtu. Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola (ETV 1980) ETV2s
Pärnu Draamateatri etenduse lavastas Vello Rummo. Mängivad Arvi Hallik, Villem Indrikson, Lembit Mägedi, Mati Murumaa, Maimu Pajusaar, Ly Rebbas, Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov.
02.00 Teemaõhtu. Kalevi kojutulek (ETV 1988) ETV2s
Oskar Lutsu ühevaatuselise naljaloo Noorsooteatri esituses lavastas Mati Unt. Osades Enn Kraam, Hilja Varem, Marje Metsur, Andrus Vaarik, Helene Vannari ja Tõnu Oja.
02.35 Teemaõhtu. Kapsapea (ETV 1988) ETV2s
Oskar Lutsu ühevaatuselise tantsu-laululise naljamängu Noorsooteatri esituses lavastas Mati Unt. Osades Enn Kraam, Hilja Varem, Marje Metsur, Andrus Vaarik, Helene Vannari ja Tõnu Oja.
03.30 Kelle laul on lauldud. Paroodiad Linnateatri näitlejatelt (ETV 2007) ETVs
Kuna Rannap läks tuurile, otsis ta endale head lauljat. Oma sobivust katsetasid Sal-Saller, Orumets, Padar, Kuslap ja paljud teised ning ei puudunud ka rahvusvahelised staarid. Kaasa teevad Evelin Pang, Hele Kõre, Anne Reemann, Elisabet Tamm, Argo Aadli, Indrek Ojari ja Andero Ermel. Režissöör Helen Valkna, toimetaja Anu Välba.

TEATER RAADIOS

Esmaspäeval, 17. juunil kell 19.05 „Ooperiõhtu: Artaserse“ Klassikaraadios
Leonardo Vinci ooperit esitavad Philippe Jaroussky, Max Emanuel Cencic, Daniel Behle, Franco Fagioli, Valer Barna-Sabaus, Yuriy Mynenko, Concerto Köln, Šveitsi Raadio ja TV koor Diego Fasolis'e juhatusel. Ooperit tutvustab Robert Staak.

Pühapäeval, 23. juunil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Edvard Grieg – 170. Heidi Sarapuu „Improvisatsioon Griegi teemale“
Noore Edvard Griegi kujunemises on sõlmpunktideks tema keerukas suhe vennaga ning loomulikult armastus.
Osades: Andres Raag, Dan Põldroos, Pille Lukin, Haide Männamäe, Ain Lutsepp, Toomas Tross ja Indrek Sarapuu.
Režissöör Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikalised improvisatsioonid: Sven Kullerkupp.
Raadioteater 2003

Pühapäeval, 23. juunil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Ellen Liiger – 95. August Kitzberg „Libahunt“
Kas Tiina ema oli nõid ja Tiina ise libahunt? Kuulujutud, armukadedus ja ebausk teevad oma töö. Kõige dramaatilisem stseen toimub jaaniõhtul.
Osades: Ellen Liiger, Evi Rauer, Aksel Orav, Anna Tamm, Aino Talvi, Valdeko Ratassepp, Hugo Laur, Katrin Välbe, Virve Aruoja, Laine Mesikäpp, Karin Sepre, Kalju Karask, Tõnis Kask, Endel Padrik, Ants Jõgi, Aleksander Mägi, Endla Herman, Lisl Lindau, Venda Tamman, Johannes Kaal.
Lavastaja Andres Särev. Näitejuht raadios Leo Martin. Helirežissöör Eero Sepling.
Raadioteater 1954