Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

25. nädal: teater teles ja raadios

15.06.2012 12:31

2012 / 25. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 18.06.2012
08.50 Näite mäng: Lauri Nebel (ETV 1991) *T 17.30 ETV2s
09.45 Peegliahv (Eesti Telefilm 1966)* ETV2s
10.15 Sulev Nõmmik status quo (ETV 1989)* ETV2s

Kolmapäev 20.06.2012
20.15 Telelavastus Miss Marple'i lood, 3/6: Toatüdruk ja teenijanna (ETV 1990) *P 14.20 ETV2s
Nimiosas Ita Ever. Lavastaja Toomas Kirss.
20.45 Säärane Ird ehk sada aastat Vanemuise teatrit (Eesti Telefilm 1970) ETV2s
Vanemuise teater sajandal hooajal. Nii teatri köögipool, proovid kui ka uue teatrihoone pidulik avamine. Stsenarist Ela Unt, operaator Mati Põldre, heli Vambola Vällik, režissöör Evald Hermaküla, toimetaja Enn Vetemaa.

Neljapäev 21.06.2012
21.05 Teater laulab: Ennupojad (ETV 1995) ETV2s
Esineb Ugala Teatri ansambel "Ennupojad" koosseisus Elmo Nüganen, Allan Noormets, Andres Noormets ja Üllo Kaur. Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja Anne Tuuling.

Reede 22.06.2012
20.40 Telelavastus Härra Barnett (ETV 1980) * L 13.35 ETV2s
Härra Barnett on kümmekond aastat käinud juukseid lõikamas ja habet ajamas ühes ning samas juuksuritöökojas. Ta ei olegi enam nagu klient, vaid oma inimene. See tingib ka vestluse laadi. Jutt on küll väga argipäevane, kuid ometi kujuneb see vanahärra elu kokkuvõtteks ja hinnanguks. Ootamatult mees sureb ja seetõttu omandab eelnenud kõnelus erilise värvingu. Osades Ita Ever, Aarne Üksküla, Enn Klooren, Maret Mursa, Paul Poom. Jean Anouilh’ näidendi lavastas Gunnar Kilgas.

Laupäev 23.06.2012
11.45 Küljetuul (Eesti Telefilm 1983)* ETV2s
17.15 Mängufilm Keskea rõõmud (Eesti 1986) ETVs
Kaunil suvepäeval asuvad imearst Niguli juurde Lõuna-Eestisse teele kaks abielupaari ja üks naine, kes paistavad otsivat lihtsat rohtu õnne leidmiseks. Teekonnal õpivad nad rohkem tundma nii ennast kui ka teineteist. Ei lähe kaua aega, kui küünikust Tõnu (Tõnu Kark) ja heitlikum Hubert (Lembit Ulfsak) vastamisi lähevad. Kõrvalehüpped, imearst ja suvised unistused ei jää keskeas ainsateks rõõmudeks. Lembit Ulfsaki esimene mängufilm lavastajana tabab täpselt eestlaslikke karaktereid. Realistlik ja mitte liialt komplitseeritud lähenemine on pikendanud filmi eluea üle keskmise, lubades "Keskea rõõme" varsti klassikaks kutsuda. Viimasel hetkel režissööriks valitud Lembit Ulfsak oskab näitlejana tähelepanu pöörata ka olustiku detailidele. Teistes osades Maria Klenskaja, Kaie Mihkelson ja Ülle Kaljuste.
19.40 Kõige õigem eestlane (ETV 2012) ETVs
Selgub Kõige Õigem Eestlane! Tseremoonia viivad läbi Taavi Teplenkov, Tiit Sukk ja Andrus Kivirähk.
21.30 Teatrietendus Saaremaa onupoeg (ETV 1985) *P 11.00 ETV2s
Tõsimeelne naljamäng Rakvere Teatri esituses. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Riina Babitševa-Vanhanen, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Feliks Kark, Arvi Mägi, Väino Laes, Ants Viermann ja Üllar Võrno.

Pühapäev 24.06.2012
17.25 Kevad südames (Eesti Telefilm 1984) ETV2s
Muusika-, laulu- ja tantsuküllane film viib meid lastekoori suvelaagrisse, kus käivad ettevalmistused taidlusülevaatuseks. Mängitakse "Kevadet" ja nii mõneski poisis-tüdrukus võib ära tunda Paunvere kooli kangelastele omaseid jooni. Filmis kõlab peaosalise Toomas Uibo imekaunis lauluhääl, esineb lastekoor "Ellerhein" ja tantsivad "Palestra" tantsutüdrukud. Teistes osades Feliks Kark, Ants Paju, Leelo Keevallik, Jörgen Pillau, Tarvo Krall, Paavo Põldmäe, Arvi Haltunen jpt. Režissöör-lavastaja Mati Põldre, režissöör Väino Uibo, heliloojad Ülo Vinter ja Tõnis Kõrvits, laulutekstid Enn Vetemaa.
19.45 Teemaõhtu: Kaljo Kiisk. Keskpäevane praam (Eesti 1967) ETV2s
Jaanilaupäevasele Virtsu-Kuivastu vahet sõitvale praamile satuvad kokku kõige erinevamad inimesed 1967. aasta suvest: süüdimatu armunud paar, sõjainvaliid koos oma õe mahajäetud tütrega, neli murdekogujast tudengineidu ja neli "noort spetsialisti", vaksalijuuksur, bussitäis mandril käinud saarlasi jne. Haige peaga tüürimees laseb keelule vaatamata laevale kaks kütuseautot ja peagi selgub, et praamil seisva veoauto furgoonis on süttinud puuvill… Sellest oleks võinud hea tahtmise korral teha oma aja kohta põneva katastrooffilmi, ent lugu osutus vaid süütuks oludraamaks. Juhan Smuuli dialoog on kohati vaimukas, mõnigi situatsioon ja kahekõne "sulaselgelt" julge. Süüdlased ei saa karistada, vaid jätkavad süüdimatult oma teekonda. Stsenarist Juhan Smuul, režissöör Kaljo Kiisk, operaator Jüri Garšnek. Osades Ada Lundver, Eino Tamberg, Enn Kraam, Kalju Karask, Robert Gutman jt. Filmile eelneb kommentaar.
21.10 Teemaõhtu: Kaljo Kiisk. Maagiline Kaljo Kiisk (ETV 1993) ETV2s
Saade tutvustab Kaljo Kiisa elu ja loometööd, küsib Liina Kulles. Toimetaja Jaak Lõhmus, režissöör Liina Kulles.
22.00 Teemaõhtu: Kaljo Kiisk. Nipernaadi (Eesti 1983) ETV2s
Toomas Nipernaadi teekond ümber suvise Eesti, talude ja perenaiste järgib kirjandusklassika ekraniseerimise kaanoneid. Rõõmus seikleja, kelle jaoks peaaegu kõik on võimalik, mängib naistega, tehes neid sellest hoolimata õnnelikumaks. Rolle vahetades muutub ta vahel ka endale koormaks ja on sunnitud jälle teele asuma. Režissöör Kaljo Kiisk valis Gailiti romaanist kõige iseloomulikumad lõigud ja sidus need peategelase mõõdule vastavaks tervikuks. Varjamatult poeetiline ja maaliliselt lavastatud "Nipernaadi" seob unistusi ning irooniat. Osades Tõnu Kark, Viire Valdma, Katrin Kohv, Aire Johanson ja Rita Raave. Film taastati ja restaureeriti projekti Eesti film 100 raames.
23.30 Teemaõhtu: Kaljo Kiisk. Sest ma nagu linnukene (Eesti 2004) ETV2s
Mees on vere soodumuselt artist, näitleja on tema loomu igiomadus. See on mäng mängu pärast. Mees kui kulgemine, teekond, milles on nii palju meist kõigist endist. Eesti filmi liikumine algusest kuni "uue Eesti aja" hommikuhämaruseni. Kõik meie kauni Maarjamaa teede tolmud, tõusud ja hallad. Režissöör Jüri Sillart.


TEATER RAADIOS

Pühapäeval, 24. juunil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Oskar Luts „Paunvere“
Paunvere seltskonnas püütakse üksteist üle trumbata nii isetegevuses, aatelisuses kui võimujanus. Lustmängust ei puudu ka armastus.
Osades: Ruut Tarmo, Linda Tubin, Asta Lott, Karl Kalkun, Helmut Vaag, Aksel Orav, Laine Mesikäpp, Valdeko Ratassepp. Teistes osades Erich Jaansoo, Voldemar Alev, Eduard Tinn, Hanno Kalmet, Reet Mändmets. Jutustaja – Kaarel Toom.
Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling.
Raadioteater 1965