Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

24. nädal: teater teles ja raadios

09.06.2014 10:03

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 09.06.2014
10.25 Siin ja praegu: Arvo Kukumägi (ETV 1998) *L 15.05 ETV2s
Jüri Aarma külaliseks on näitleja Arvo Kukumägi.
22.00 Kirjandusfestival HeadRead: William Boyd *T 10.00 ja K 16.50 ETV2s
Kirjandusfestivali HeadRead 2014 esimese kohtumise külaline on briti prosaist ja stsenarist William Boyd, keda intervjueerib tõlkija Krista Kaer. Kõne all on muu hulgas Boydi mängulised kirjanduslikud suhted kultusautori Ian Flemingi ja James Bondiga, tema kõmuline fiktsioon ameerika kunstnikust Nat Tate'ist ning põhjused, miks edukas kirjanik ja stsenarist näidendeid kirjutama hakkas.
22.45 Wikmani poisid, 2/12 (ETV 1995) *L 11.00 ETV2s
Teleseriaal Jaan Krossi samanimelise romaani ainetel. On aasta 1937. Kas poistel õnnestub pääseda kordnik Tultsi käest - napsitamisega vahelejäämine oleks noil aegadel tähendanud kindlat koolist väljaheitmist. Vaataja kohtub ka mitmete uute tegelastega. Stsenaristid Hugo Ader, Andres Maimik, Anu Soolep ja Vilja Palm. Režissöör-lavastaja Vilja Palm, operaator Aarne Kraam, kunstnik Tiiu Übi, helilooja Sven Grünberg, toimetaja Hanneli Reili.

Teisipäev 10.06.2014
09.00 Näite mäng: Renessanss Inglismaal. W. Shakespeare'i näidendid (ETV 1990) ETV2s
Ei ole vist maailmas maad, mille teatrilavadel poleks mängitud maailmakuulsa inglise näitekirjaniku William Shakespeare'i näidendeid. Tänase päevani pole tema näidendid kaotanud oma ühiskonnakriitilisust ja ajakohasust.
12.00 Tädi Rose (Eesti Telefilm 1968) ETV2s
Vanamemm elab sugulaste juures ja püüab neile vajalik olla, kuid kõik ei laabu enam nii lihtsalt kui varem. Abielupaari vahel areneb pingeline arutelu, mida vana naisega peale hakata. Tennessee Williamsi näidendi "Nurjunud õhtusöök" ainetel. Filmi režissöör on Virve Aruoja. Osades Albina Kausi, Silvia Laidla, Aksel Orav.
13.35 Teater laulab: Jaan Tätte ja Marko Matvere (ETV 1996) ETVs
Laulavad Jaan Tätte ja Marko Matvere. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.
20.30 Kõige õigem eestlane (ETV 2012) *K 14.45 ETVs
Selgub Kõige Õigem Eestlane! Tseremoonia viivad läbi Taavi Teplenkov, Tiit Sukk ja Andrus Kivirähk.

Kolmapäev 11.06.2014
21.10 Surma õukond, 1/3: Richard Teine (The Hollow Crown, Inglise 2012) *N 10.25 ETV2s
Minisari valmis Shakespeare'i ajalooliste näidendite "Kuningas Richard Teine", "Kuningas Henry Neljas" esimese ja teise osa ning "Kuningas Henry Viies" ainetel. Filmid kajastavad Briti ajalugu alates XXIV sajandi lõpust kuni Agincourti lahinguni 1415. aastal. Käsitlemist leiavad niisugused elu igikestvad teemad nagu võimuvõitlus, lunastus, perekonfliktid ja reetmine. Sarja originaalpealkiri "The Hollow Crown" on tsitaat näidendist "Kuningas Richard Teine": "Kes troonilt tõugati, kes langes sõjas, kes nägi troonilt tõugatute vaime, kes mürki naiselt sai, kes lämbus unes - kõik mõrvati, sest õõnsas vürstikroonis on surma õukond." Need read annavad ilmekalt ja kokkuvõtlikult edasi kogu Shakespeare'i "Ajalookroonikate" sisu. Sarja esimene film "Richard Teine" koosneb kolmest osast. Edev ja tühine Richard pagendab Henry Bolingbroke'i ja Thomas Mowbray ning konfiskeerib oma onu John of Gaunti maa, et maksta Iirimaa sõjakäigu kulud. See pahandab paljusid õukondlasi, sealhulgas Yorki hertsogit, kes hukkab Richardi poolehoidjad. Kuningas võetakse vangi ja tapetakse kongis. Bolingbroke kuulutab end Henry Neljandaks.
23.10 Sokid ja skandaalid. Baltoscandal* ETVs
Juuli alguses Rakveres toimuv etenduskunstide festival “Baltoscandal” toob meieni kaasaegse teatri kõige põnevamad õied nii maailmast kui ka Eestist. "Baltoscandali" erisaade “Sokid ja skandaalid” tuvastab mängulises vormis kaasaegse teatri olemuse. Kas on tegemist arusaamatu tõmblemise ja kriiskamisega mustas lavaaugus või hoopis meeliavardava kogemuse ning põnevate otsingutega eri kunstivaldkondade piiril? Saates saavad sõna  Baltoscandali kuraator Priit Raud, näitleja Juhan Ulfsak, lavastaja Rein Pakk, tantsija Kadri Noormets jt. Saate autor Andres Maimik, saatejuht Peeter Rästas.

Neljapäev 12.06.2014
14.00 Aeg ei peatu (Eesti 2012)* ETVs
Malle lebab päevad läbi voodis, vaatab telekast krimiseriaale ja teeb ennast haigemaks, kui ta tegelikult on. Tema tütre Miina poolt sisse seatud totratest tervisereeglitest on veel hullem vaid see, kui tuleb voodist välja tulla. Kord, kui Malle on üksi kodus, kõlab koputus ja vanaproua peab otsustama, kas jääda pikali ning loodetavasti ruttu ära surra või ikkagi minna ust avama. Valik on olulisem kui ta arvatagi oskab. Osades Ene Järvis, Feliks Kark, Carita Vaikjärv. Režissöör-stsenarist Moonika Siimets, operaator-lavastaja Ivar Taim, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Anneli Arusaar, monteerija Maik Kalberg, helirežissöör Ranno Tislar, produtsent Elari Lend.

Laupäev 14.06.2014
11.45 Ela sajani: Leida Rammo (Eesti 2009)* ETVs
Leida Rammo filmitegelaste lauseid teab peast mitu põlvkonda inimesi. "Leopold on nende lahutamistega mulle nii armsaks saanud" või "Seltsimees Tasku!" käib temaga kaasas nagu tema kustumatu uudishimu. Pidevalt vormis, ikka laval, lapselapsel vastas ja aktsiakursse jälgimas - nii ta särab. Kui ta poleks 1946. aastal Eestisse tagasi tulnud, siis säraks Hollywoodis. Aga igatsus eestikeelse teatri ja musta leiva järele tõi ta koju. Meie kõigi õnneks. Saate autor Elo Selirand.
16.05 Laul Maarja külale (ETV 2004)* ETV2s
Kiidjärvel asub Maarja küla, kus elavad toredad noored inimesed, kes mujal maailmas võib-olla väga hästi hakkama ei saaks. Maarja külla on nad tulnud Tartu Maarja koolist, kus õpetatakse intellektipuudega noortele koolitarkust ja elus toime tulemist. Küla kasvab silmnähtavalt ja vajab toetust, mis võib olla rahaline, aga ei pruugi. Kord aastas laulavad Maarja küla toetuseks Eesti näitlejad. Kontserdi piletiraha läheb küll Maarja külale, aga inimeste hingele tuleb sealt hoopis suurem kingitus. Nii saajale kui ka andjale. Eriti andjale, tunnevad kontserdil osalenud näitlejad: Riho Kütsar, Anu Lamp, Hannes Kaljujärv, Hele Kõre, Priit Võigemast, Evelin Pang, Aleksandr Ivaskevitš, Jüri Lumiste, Liisa Aibel, Andres Mähar, Kärt Tomingas, Üllar Saaremäe oma punkansambliga jpt. Lisaks videomontaažile kontserdist Vanemuise Kontserdimajas näete Maarja küla kasvamise lugu kevadest kevadeni. Režissöör Gerda Kordemets.
02.55 Lõppematu päev (Eesti Telefilm 1971) ETVs
Lühimängufilmi peaosas on Jaan Tooming, laulud Tõnu Tepandi esituses. Stsenaarium ja laulude tekstid Paul-Eerik Rummo, režissöörid Virve Aruoja ning Jaan Tooming.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 9. juunil kell 19.05 Ooperiõhtu Klassikaraadios
Richard Strauss „Naine ilma varjuta“ (Die Frau ohne Schatten). 
Esitavad Johan Botha, Emily Magee, Michaela Schuster, Johan Reuter, Elena Pankratova, Jeremy White, Hubert Francis, Ashley Holland, Anush Hovhannisyan, Dusica Bijelic, Catherine Carby, Michel del Souza, Jihoon Kim, Covent Gardeni Kuningliku Ooperi koor ja orkester Semyon Bychkovi juhatusel. 
Etendus toimus 29. märtsil 2014 Covent Gardeni Kuninglikus Ooperimajas Londonis.

Laupäeval, 14. juunil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Esietendus! Andres Noormets „Jõgi“
üks mees istub suure jõe ääres - kuulab, vaatab ja laseb mõtetel voolata sinna, kuhu jõgi viib. see on lugu sellest, kuidas üks reaalsuses eksisteeriv pilt viib inimese tunnelisse/läbi tunneli ja mis sealt teiselt poolt välja tuleb.
Chao Phraya jõgi on salvestatud Tai Kuningriigis aastal 2557
Autor ja esitaja: Andres Noormets 
Helirežissöör: Külli Tüli 
Raadioteater 2014

Laupäeval, 14. juunil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Aime Maripuu „Hääled läbi aja“
Erinevaid aegu on üle elatud, mälestusi kannavad endas mitme põlvkonna naised 
Osades: Evi Rauer, Piret Sikkel, Liina Orlova, Piret Päär, Sulev Teppart, Kadri Soova, Velda Otsus, Martin Veinmann, Tanel Lään, Ahti Puudersell. 
Režissöör Astrid Relve. Helirežissöör Aino Lauri. Muusika autor Igor Garšnek. 
Raadioteater 1989

Pühapäeval, 15. juunil kell 15.05 Klassikaraadio
Kuuldemäng: Deniss Fonvizin „Äbarik“
Satiiriline näidend rumalusest ja harimatusest. Draamateatri omaaegse lavastuse lühendatud raadioversioon. 
Osades: Eino Baskin, Linda Tubin, Franz Malmsten, Arno Suurorg, Aleksander Randviir, Olev Eskola, Kulno Süvalep, Evi Rauer, Ants Jõgi, Aleksander Mägi, Leida Levald 
Teatris lavastanud ja raadiole seadnud Alfred Rebane. Näitejuht raadios Kaarel Toom.  
Raadioteater 1952