Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

24. nädal: teater teles ja raadios

10.06.2013 11:59

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 10.06.2013
21.30 Eesti dokk Kuku: Mina jään ellu (Eesti 2011) *K 23.35 ETV2s
Portreefilm dramaatilise saatusega eesti filmi suurkujust Arvo Kukumäest, kes hakkab üles ehitama oma laiali lagunenud elu. Alkoholismist paranev Kuku otsib viisi, kuidas võita tagasi usaldus, mille ta on oma pikkade joomahoogude jooksul maha mänginud. Usaldust enda kui näitleja, sõbra ja partneri vastu. Ta tõotab oma naisele Maritile, et kui ta veel peaks käe pudeli järele sirutama, on ta teekond käidud. Kuku külastab arste ja teadjamehi, ta saab rollipakkumisi ja tuleb ka meedia tähelepanu. Suhe Maritiga saab uue hingamise. Kui tundub, et kõik hakkab ülesmäge minema, siis võidab kiusatus mehe tahte. Viinapudel on liigagi haardeulatuses. Uus allakäik tuleb raskem kui kõik eelmised, hävitades eneseteostuse võimalused, paisates sassi suhted, pannes proovile tervise ja viies lõpuks Kuku eksistentsi viimase piirini. Filmi tegid Andres Maimik, Kaidi Kaasik, Martin Männik ja Arvo Kukumägi. Tootja Kuukulgur Film.

Teisipäev 11.06.2013
10.50 Teatriaasta 12 kuud: Tallinna Linnateater (ETV 2006) *L 12.30 ETV2s
Tallinnas Laial tänaval asub teater, millest jutustatakse legende. Räägitakse sellest, kuidas ainult seal elab kunst, et see on eluvõõras salaorganisatsioon, kuhu võimatu pileteid saada. Kuidas 40 aastat tagasi loodud teater on saanud just selliseks ja mida arvavad oma vastuolulisest eduloost teatriinimesed ise? Filmi tegemise käigus tulid ETV filmiarhiivist päevavalgele unikaalsed kaadrid, mis olid vahepealsetel aastatel kadunud. Nii näeb hetki Eesti Noorsooteatri asutamiskoosolekust 19. augustil 1965. aastal, aga ka teatri esimesest lavastusest "Otsustage meie üle, inimesed!" 13. veebruaril 1966. aastal. Režissöör Gerda Kordemets, produtsent Kaspar Kaljas.
00.30 Lennud: Lavakunstikooli I lend (1957-1961) (ETV 1991)* ETV2s
Saatesari teatrikooli lõpetanutest on linnulennuline ülevaade suurema osa näitlejaskonna lavatee algusest. Sissevaade eesti teatrisse algab õpetajatest ja esimesest lennust. Osalevad Ines Aru, Meeli Sööt, Maila Rästas, Siina Üksküla, Aarne Üksküla, Tõnu Aav, Mati Klooren ja Mikk Mikiver. Saate tegid Reet Neimar, Vilja Palm ja Anne Tuuling.

Reede 14.06.2013
11.30 Täna õhtul..., 1/7: Tõnu Aav (Eesti 1983)* ETV2s
Tõnu Aava šõu, partneriteks Helle-Reet Helenurm, Paul Poom ja Enn Klooren. Muusikalist meelelahutust pakub ansambel "Kukerpillid" -Tõnu Raadik, Ike Volkov, Tiit Kõrvits, Toomas Kõrvits. Stsenaariumi pani kokku Tõnu Aav, režissöör Toomas Lepp, toimetaja Reet Linna.
13.10 Kirjandusministeerium (ETV 2012)* ETVs
Mart Juure vaibale tuleb Andrus Kivirähk ja annab aru, mis lood leiduvad tema uudisteoses “Lood”. Uurimise alla võetakse kohustuslik koolikirjandus ja vaesed kirjanikud. Kes loeb, see jõuab!

Laupäev 15.06.2013
21.00 Lennud: Lavakunstikooli II lend (1961-1965) (ETV 1991) ETV2s
Oma kooliajast räägivad lavakunstikateedri II lennu lõpetanud Iivi Lepik, Marje Metsur, Liina Orlova, Luule Komissarov, Rudolf Allabert jt. Saate autorid Reet Neimar ja Anne Tuuling.
21.30 Teatriõhtu Naise juurde tuli mees (ETV 1996) *P 12.00 ETV2s
Semjon Zlotnikovi komöödia kahes vaatuses. Peaaegu tragikoomiline lugu igatsusest armastuse järele, mis ka pettunuid uuesti proovima sunnib. Mängivad Anne Veesaar ja Egon Nuter. Vanalinnastuudios lavastas etenduse Eduard Agu.

Pühapäev 16.06.2013
16.20 Meloodia 69 (Eesti Telefilm 1969) ETVs
Eesti lauljad ja laulvad näitlejad esitavad Eesti heliloojate laule. Režissöör Astrid Lepa.
19.35 Kirjandusministeerium (ETV 2012) ETVs
Kirjandusminister Mart Juure audientsile tuleb Mihkel Mutt, kelle uudisromaan “Kooparahvas läheb ajalukku” küsib, miks on Eesti Vabariik just selline, nagu ta on. Laseme raadiosaate “Kuri karjas” tele-eetrisse, kommenteerime superstaar Onu Bella raamatutriloogiat ja uurime, kas Tuuli Vellingu raamaturiiulis leiduvad ainult Barbara Cartlandi romaanid või veel midagi. Kes loeb, see jõuab!
Teemaõhtu: Herta Elviste 90
20.30 Teemaõhtu. Herta - mägede iluduskuninganna (ETV 2003) ETV2s
Intervjuu Herta Elvistega salvestati Leigo talus mais 2003 tähistamaks näitleja 80. sünnipäeva. Vahele katkeid Vanemuises Ain Mäeotsa lavastatud "Mägede iluduskuninganna" etendusest. Režissöör Vilja Palm.
22.05 Teemaõhtu. Irdist, Kaidust, Pansost (ETV 1997) ETV2s
Vanemuise näitlejanna Herta Elviste meenutab hetki koostööst talle oluliste lavastajatega. Režissöör Tiia Gildemann, toimetaja Anne Tuuling.
22.35 Teemaõhtu. Suvi (Eesti 1976) ETV2s
Paul-Eerik Rummo stsenaarium on kirjutatud Oskar Lutsu jutustuste “Suvi” ja “Tootsi pulm” põhjal. Režissöör Arvo Kruusement, stsenarist Paul-Eerik Rummo, operaator Jüri Garšnek, kunstnik Linda Vernik, helilooja Veljo Tormis. Osades Aare Laanemets, Riina Hein, Margus Lepa, Kaljo Kiisk, Ain Lutsepp, Rein Aedma, Kalle Eomois, Arno Liiver, Kaarel Karm, Ervin Abel, Malli Vällik, Andres Kalev, Marco Meelimäe, Endel Ani, Katrin Välbe, Mare Garšnek, Herta Elviste, Jüri Järvet jt. Film on digitaalselt ennistatud 2011. aastal.
00.00 Teemaõhtu. Teatrifantoom (ETV 2005) ETV2s
Ühe rusikalöögi peale tarretub "Vanemuise" balletitrupp, kukuvad riidepuudelt kostüümid ja purunevad rekvisiidid. Ellu on ärganud teatrivaim, kes on üsna sarnane kunagise teatrijuhiga, keda kutsuti "Vana Hirmus" – Kaarel Irdiga. Ikka ja jälle püüab ta oma teatrit päästa ja nii satub ta erinevatesse ajajärkudesse. Aivar Tommingase Ird on tegelaskuju, kes on omamoodi "Vanemuise" kaubamärgiks. Mart Kivastiku loos astuvad üles Herta Elviste, Jüri Lumiste, Liina Olmaru jpt. Lavastaja Ain Mäeots. Režissöör Elo Selirand, kunstnik Liina Keevallik.
00.25 Teemaõhtu. Meie: Näitleja elu. Herta Elviste ja Lembit Eelmäe (ETV 2006) ETV2s
Eesti teatri legendid Herta Elviste ja Lembit Eelmäe on suureks mänginud ka oma elu - viiskümmend aastat kooselu, millest kirg ei lõppenud kunagi. Neil on hulganisti soovitusi, kuidas õnnelikult koos elada. Üks neist kõlab nii: lahku minna ei ole mõtet. Autor-saatejuht Maire Aunaste.

TEATER RAADIOS

Esmaspäeval, 10. juunil kell 19.05 „Ooperiõhtu: Cosi fan tutte“ Klassikaraadios
Wolfgang Amadeus Mozart - Nii teevad kõik ehk armastuse kool
Lorenzo da Ponte libretol kirjutatud koomilise ooperi esietendus toimus Viinis 1790.
Esitavad Annett Fritsch, Paola Gardina, Andreas Wolf, Juan Francisco Gatell, Kerstin Avemo, William Shimell, Teatro Real koor ja orkester Sylvian Camberlingi juhatusel.
Etendus on salvestatud 9. märtsil 2013 Peatro Real'is Madriidis.

Laupäeval, 15. juunil kell 19.05 Vikerraadios. Pühapäeval, 23. juunil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Edvard Grieg – 170. Heidi Sarapuu „Improvisatsioon Griegi teemale“
Noore Edvard Griegi kujunemises on sõlmpunktideks tema keerukas suhe vennaga ning loomulikult armastus.
Osades: Andres Raag, Dan Põldroos, Pille Lukin, Haide Männamäe, Ain Lutsepp, Toomas Tross ja Indrek Sarapuu.
Režissöör Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikalised improvisatsioonid: Sven Kullerkupp.
Raadioteater 2003

Pühapäeval, 16. juunil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Siina Üksküla – 75. Miklos Gyarfas „Kõige väiksem armastus maailmas“
Kuidas käitub niivõrd drastilises olukorras, väikese mehikese kõrval, armastav ja truu naine?
Osades: Siina Üksküla, Aarne Üksküla, Heino Uustal, Lii Tedre, Murel Puusild-Aav.
Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Mait Liivik. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits.
Raadioteater 1972

Pühapäeval, 16. juunil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Ellen Liiger – 95. Ethel Voynich „Kiin“
Gemma ja Arthuri tugevad tunded pannakse karmilt proovile. Kuidas jääda ka pöördelisel ajal, kodumaa eest võideldes, ustavaks isiklikele unistustele ja lootustele?
Osades: Ants Eskola, Kaarel Karm, Ellen Liiger, Rein Aren, Voldemar Panso, Ruut Tarmo, Voldemar Alev, Meta Luts, Olev Tinn, Ilmar Tammur. Episoodides Inna Taarna, Erna Korjus, Aarne Ruus, Aado Hõimre, Aksel Orav, Valdur Himbek jt.
Raadioseade Kalju Oja. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Eino Tamberg.
Raadioteater 1956.