Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

23. nädal: teater teles ja raadios

01.06.2015 14:28

2015/ 23. nädal 

TEATER TELES 

Esmaspäev 1. juuni
09.00 Animafilm Naksitrallid I (rež. Avo Paistik, 1984) ETV2s
Väike filmivaataja saab kaasa elada Sammalhabeme, Kingpooli ja Muhvi tutvumisele, teekonnale ning edukale ettevõtmisele - kodutute kasside linnakesest väljaviimisele. Osades Aarne Üksküla, Urmas Kibuspuu, Maria Klenskaja, Ita Ever ja Gunnar Kilgas. 
12.50 telelavastus Wikmani poisid, 11/12 (1995)* ETVs
13.05 mf. Mereröövlimäng (rež. Tõnn Sikk, 2012) ETV2s
Poiss kolib perega päranduseks saadud puumajja ja saab seal sõbraks tüdrukuga, kes peab nüüd paraku ära kolima. Oma sõpruse päästmiseks ei jää lastel üle muud, kui võtta ette eluohtlik seiklus.
13.20 telelavastus Wikmani poisid 12/12 (1995)* ETVs
14.30 mf. Lammas all paremas nurgas (rež. Lembit Ulfsak, 1992) ETV2s
Lugu sellest, kuidas kaks poissi avastavad kadunuks peetud maali saladuse. Seiklused algavad, kui teade vanaaegsest maalist jõuab röövlijõugu pealikuni. Osades Tõnu Kark, Margus Alver, Dan Põldroos, Aarne Üksküla, Maria Klenskaja jt.
17.00 Lastelavastus Kessu, 1/4: Kõverad joonlauad (rež. Uno Leies,1980) ETV2s
Vahva telelavastus kahest toredast mängukaaslasest Kessust ja Tripist Robert Vaidlo kirjutatud raamatu "Kessu" ainetel. Seekord käivad nad poes kõveraid joonlaudu ostmas. Mängivad Ester Pajusoo, Väino Luup, Alice Talvik, Tõnu Aav ja Heiki Roots. 
21.35 dokfilm Supilinna Salaseltsi making of ETVs
Maa peal ja maa all, Emajõe tujukatel kallastel ja kaelamurdval Tartu Raekoja katusel. Piilu kaadri taha ja vaata, kuidas tegelikult sündis armastatud koguperefilm "Supilinna Salaselts".
23.30 Klass: elu pärast, 1/7: Meie, ellujäänud (rež. Ilmar Raag, 2008) ETVs
Pärast tulistamist on Kerlil ainult üks mõte - eemale siit! Ta põgeneb maale vanaema juurde. Aga iseenda eest pole võimalik peitu pugeda. Osades Triin Tenso, Anne Tuuling, Märt Meos, Virgo Ernits, Kadi Metsla jt. 
23.45 mf. Kutsar koputab kolm korda (rež. Elo Selirand, 2010) ETV2s
Väikelinna viiuldaja Marju kasvatab üksi kahte last ja üritab igapäevaeluga hakkama saada muutes argipäeva enda jaoks maagiliseks. Ühel hetkel saabubki külaline, kes sunnib küsima: kas armastust üldse oligi? Osades Marika Vaarik, Meelis Hainsoo, Erik Ruus, Kirke Selirand, Uko Ruusmaa ja Markus Robam. 

Teisipäev 2. juuni
07.00 Lastelavastus Kessu, 1/4: Kõverad joonlauad (rež. Uno Leies,1980)* ETV2s
11.55 dokfilm Sinine Kõrb (rež. Ruti Murusalu, 2012)* ETVs
Priimabaleriin Kaie Kõrb on olnud alates oma esimestest etteastetest meedia huviorbiidis. Kuid tantsija sulni imidži taga peituvad senirääkimata lood. Milliseid kompromisse nõuab priimabaleriiniks saamine ja millega toidab tänases päevas oma ihu ning hinge legend, kelle kuvand kuulub juba möödunud sajandisse? 
14.15 MI: Pärdi filmimuusika (2014)* ETVs
Saates on teemaks Arvo Pärdi teosed filmides.
17.00 Lastelavastus Kessu, 2/4: Söögiautomaat (rež. Uno Leies, 1980) ETV2s
Seekord paluvad Kessu ja Tripp nad Võlurilt abi söögiautomaadi valmistamisel ja proovivad seda ka normaalselt tööle saada. Valmivad aga väga imelikud toidud... 
18.45 Tuleb tuttav ette: Must habe tahab teada (2004) ETVs
Saates minnakse aastasse 1967, mil valmis telefilm "Must habe tahab teada". Juba ainuüksi tegijate nimed on vägevad - Hardi Tiidus, Valdo Pant, Mati Põldre, Voldemar Panso jpt. 
19.30 Telefilm. Must habe tahab teada (1967) ETVs
Hardi Tiiduse meeleoluka viktoriini vahendusel tutvustatakse Eestimaad ja eestimaist. Filmis laulavad Kalmer Tennosaar ja Els Himma, eesti luuleklassikat loeb Voldemar Panso, filmi lõpuosas laulutaat Gustav Ernesaks ning kaunid rahvariietes neiud. Film valmis 1967. aasta Montreali EXPO näituseks. 
21.35 OP! kunst Veneetsias ETVs

Kolmapäev 3. juuni
07.30 Lastelavastus Kessu, 2/4: Söögiautomaat (rež. Uno Leies, 1980)* ETV2s
10.55 Telefilm. Mees ja mänd (rež. Jaan Tooming, 1979) ETV2s
Paul Kuusbergi jutustuse "Linnukesega" ainetel. Osades Heikki Haravee, Herta Elviste, Ande Rahe, Lembit Eelmäe jpt. 
12.15 OP! kunst Veneetsias* ETVs
14.15 MI: Kõrge noot (2014)* ETVs
Rahvusooperis Estonia lavastatakse Händeli barokkooperit "Rinaldo". Hääled lähevad kõrgeks - ooper, mille laulmiseks läks kunagi vaja kastraathäält, jõuab nüüd publiku ette loomulike häälte kaudu. Ent hääled ei ole sellepärast madalaks muutunud, kõrgust saab hoida tehniliste nippide kaudu. 
19.30 Agu Sihvka annab aru (rež. Elvi Koppel, 1970) ETVs
Lühifilm Jaan Rannapi lasteraamatu ainetel. Nimiosas Heikki Koort, teistes osades Tõnu Lagejärv, Jüri Järvet jun, Edvin Lepikson ja Hilja Varem. 
22.35 Lutsepapäev (2014) ETV2s
See, et Ain Lutsepp on mänginud võimsaid rolle Priit Pedajase lavastustes on üldteada. Mida need mehed aga omavahel ja ilma tekstiraamatu vahenduseta räägivad, pole teatriseinte vahelt siiani kaugemale jõudnud. Lutsepapäeval avanevad nii mõnedki teatrikulissid ja meil on võimalus olla kui kärbes seinal.

Neljapäev 4. juuni
18.45 Tuleb tuttav ette: Teatriöö. Helgi Sallo (2005) ETVs
Televisioon ja teater on alati olnud lähedalt seotud. Keskendume ühele inimesele läbi ETV arhiivi filmilõikude. Saatekülalisteks on Helgi Sallo, operaator Harry Rehe, "väike poiss" Tanel Vainomäe, muusik Tõnu Saller ja Eri Klas. 
19.30 Teatriöö (1971) ETVs
Stseene muusikalidest ja operettidest esitab Helgi Sallo. Kaastegevad Estonia orkester, koor ja tantsijad. Režissöör Sulev Nõmmik.
00.10 Suveballett (rež. Ruti Murusalu,1997) ETVs
Meenutus augustikuisest õhtust Kadriorus, kui Luigetiigil astusid publiku ette eesti parimad balletiartistid - Kaie Kõrb, Viesturs Jansons, Stanislav Jermakov, Artur Lill, Tatjana Voronina ja külalistena Egle Špokaite, Edvards Smalakys. 
 
Reede 5. juuni
08.55 Animasari Lotte (2000) ETV2s
Väikeses külas suure mere ääres elavad koerad Oskar, Klaus, Tom, Fluffy ja teised. Oskaril on väike tütar Lotte. Oskar, Klaus ja Lotte asuvad teele Lõunamaale, et viia rändlinnuparve juurde väsimuse tõttu teistest maha jäänud Pippo. Stsenaristid Andrus Kivirähk, Heiki Ernits ja Janno Põldma, kunstnik Heiki Ernits, taustakunstnik Regina Lukk, helilooja Olav Ehala, jutustaja Anu Lamp. 
14.50 Jazzballett. Enne ja nüüd (2002) ETVs
Russell Adamsoni jazzballett Duke Ellingtoni muusikale. Esitantsijad on Eve Andre ja Sergei Upkin, musitseerib Lembit Saarsalu bänd. 
00.00 Näitleja Joller (1960) ETVs
Eesti Televisiooni esimene mängufilm valmis Voldemar Panso samanimelise jutustuse järgi. Nimiosas Voldemar Panso, teistes osades Ruts Bauman, Jüri Järvet, Linda Rummo, Ester Pajusoo, Franz Malmsten, Rudolf Nuude, Aksel Orav, Kulno Süvalep jpt. Käsikiri Jüri Järvet, režissöör-lavastaja Virve Aruoja.

Laupäev 6. juuni
09.00 Animafilm Naksitrallid I (Eesti 1984)* ETVs
12.30 OP! kunst Veneetsias* ETV2s
14.20 dokfilm. Supilinna Salaseltsi making of* ETVs

Pühapäev 7. juuni
09.00 Sündinud tantsule. Kai Leete (rež. Ruti Murusalu, 2010) ETVs
Kai Leete elukäiku läbistavad saladused, mis on pannud aluse omapärasele loomingule. Aktiivse tantsuõpetaja ja lavastajana on ta otseselt muutnud Viljandi, Valga ja eelkõige Võru kultuuripilti. 
13.00 Näitleja Joller (1960)* ETVs
17.00 Lastelavastus Üle linna Vinski (rež. Virve Koppel,1983) ETV2s
Telelavastus üle linna Vinskist, mille soome kirjaniku Aapeli jutustuse järgi seadis televisioonile ja lavastas Ivo Eensalu. Osades Martin Nurm, Margus Lepa, Hans Miilberg, Helene Vannari, Luule Komissarov, Leida Rammo, Maria Klenskaja, Gunnar Kilgas, Lembit Ulfsak jpt.
Teemaõhtu: Peeter Urbla 70 ETV2s
20.15 Teemaõhtu. Promenaad (1977) ETV2s
Film oli üks osa 1977. aastal valminud armastusnovellidest koosnenud noorte režissööride filmikassetist "Karikakramäng". Film valmis Kurt Vonneguti jutustuse ainetel ja selle tegevus toimub 1930. aastate Eestis.
20.40 Teemaõhtu. Kaadris: Ma pole turist, ma elan siin (2012) ETV2s
Mängufilmi valmimist meenutavad lavastaja Peeter Urbla, operaator Mait Mäekivi ning peaosatäitjad Lembit Ulfsak ja Madis Kalmet. Kommentaar filmistuudio Tallinnfilm toonaselt direktorilt Jüri Škubelilt. 
21.00 Teemaõhtu. Ma pole turist, ma elan siin (1988)
Režissöör võrdleb filmis ja selle kohta antud intervjuudes Tallinna „Lendava Hollandlase“ laevaga, mis kodusadamata seilab maailmameredel. Lisaks Kuldar Singi filmimuusikale kõlab filmis ka Richard Wagneri „Lendav Hollandlane“.
23.10 Teemaõhtu. Šlaager (1982)
Muusikaline draama Eesti 1980. aastate alguse parimate muusikute osavõtul on oma aja jäädvustus. Filmi keskmes on lauluvõistlus "Tippmeloodia 1981". Filmis teevad teiste seas kaasa Ruja, Rock Hotel, Magnetic Band ning Tõnis Mägi, Anne Veski jt. Peaosas Els Himma, teistes rollides Martin Veinmann, Ain Lutsepp, Galina Abdrahmanova, Alice Talvik, Jüri Järvet jun, Peeter Lilje, Jaak Arro, Härmo Härm, Veljo Vingissaar, Hardi Volmer jt. 

TEATER RAADIOS

E-R kell 16.05 Kultuuriuudised Vikerraadios
Uudistetoimetuse toimetajad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Laupäeval, 6 juunil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Anneli Pukema "Eleonora viimne soov"
Südamlik kuuldemäng armastusest ja surmast. Eleonora viimse soovi täidavad talle kõige lähedasemad inimesed.
Osades Andres Ots, Mart Relve, Elle Kull, Made Ots, Karl Kalkun, Enn Kraam, Gunnar Kilgas, Olev Eskola, Kaarel Toom, Sulev Luik, Mauri Raus, Milvi Jürgenson, Iivi Lepik, Salme Reek, Astrid Lepa, Vello Viisimaa, Urve Marka. 
Tõlkinud Aili Lemmik, režissöör Einar Kraut, helirežissöör Aino Lauri ja muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1986.

Laupäeval, 6. juunil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Jiri Pruša "Kas te vajate sekretäri?"
Kui ilmub uus kaunis sekretär Jarmila, on kõik meesülemused elevil. Ent isegi asutuse professionaalseim seelikukütt jääb selle asjaliku daami seltskonnas jänni…
Osades Anne Paluver, Gunnar Kilgas, Jaanus Orgulas, Urmas Kibuspuu, Robert Gutman, Jüri Krjukov, Endel Simmermann. 
Tõlkinud Küllike Tohver, režissöör Heino Kulvere, helirežissöör ja muusikaline kujundaja Eero Sepling. 
Raadioteater 1985.

Pühapäeval, 7. juunil kell 15.05 Klassikaraadios 
Kuuldemäng: William Shakespeare "Antonius ja Kleopatra"
Draamateatri omaaegse suurlavastuse põhjal. 
Osades Kaarel Karm, Aino Talvi, Ants Eskola, Alfred Rebane, Ilmar Tammur, Erich Jaansoo, Olev Tinn, Lembit Anton, Voldemar Alev, Valdeko Ratassepp, Rein Aren,  Arvo Kruusement, Aasa Käsi, Ellen Liiger, Asta Lott, Aado Hõimre, Franz Malmsten, Priit Raudkivi, Kaarel Toom, Grigori Kromanov, Jaanus Orgulas, Ben Drui, Hugo Laur, Aksel Orav, Endel Padrik jt. 
Lavastaja Ilmar Tammur, näitejuht raadios Kaarel Toom, helirežissöör Eero Sepling ja muusika autor Harri Otsa. 
Raadioteater 1955.