Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

23. nädal: teater teles ja raadios

30.05.2014 12:06

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 02.06.2014
10.30 Siin ja praegu: Jaan Tätte (ETV 1998) *L 14.40 ETV2s
Jüri Aarma saatekülaliseks on näitleja Jaan Tätte Linnateatrist.
20.30 Sokid ja skandaalid. Baltoscandal ETVs
Juuli alguses Rakveres toimuv etenduskunstide festival “Baltoscandal” toob meieni kaasaegse teatri kõige põnevamad õied nii maailmast kui ka Eestist. Baltoscandali erisaade “Sokid ja skandaalid” tuvastab mängulises vormis, mis imenähtus see kaasaegne teater on. Kas on tegemist arusaamatu tõmblemise ja kriiskamisega mustas lavaaugus või hoopis meeliavardava kogemusega ja põnevate otsingutega eri kunstivaldkondade piiril. Saates saavad sõna  Baltoscandali kuraator Priit Raud, näitleja Juhan Ulfsak, lavastaja Rein Pakk, kommunikatsiooniekspert Daniel Vaarik, tantsija Kadri Noormets ning välisesinejad. Saate autor on Andres Maimik ja saatejuht Peeter Rästas.
22.40 Wikmani poisid, 1/12 (ETV 1995) *L 11.00 ETV2s
Jaan Krossi samanimelise romaani põhjal valminud teleseriaali peategelasteks on gümnaasiumi ühe klassi poisid. See on lugu koolielust, ühe põlvkonna kujunemisest, enesekssaamisest ja -jäämisest Teise maailmasõja eel ning ajal. Sarjas näeme värvikat õpetajate ja õpilaste galeriid ja palju huvitavaid osatäitmisi. Stsenaristid Hugo Ader, Andres Maimik, Anu Soolep ja Vilja Palm. Režissöör-lavastaja Vilja Palm, operaator Aarne Kraam, kunstnik Tiiu Übi, helilooja Sven Grünberg, toimetaja Hanneli Reili.
23.10 Eesti teatri laulud, 1/2 (ETV 2006) *L 15.30 ETV2s
Sukeldume muusikasse, mis kirjutati omamaiste heliloojate poolt just lavalaudadelt kõlamiseks. Esimene muusikaline üllatus on tolmune - aastast 1870. Ülejäänud palad pakuvad lisaavastusi, sest hulk laule on läbi aegade olnud hitid ja raadiojaamade lemmikud, kuid nende loojad ning päritolu on mõistatus. Trupp lubab, et muusikaline ekskursioon läbi teatriloo on hariv ja täis üllatusi. "Eesti teatri lauludes" võib kuulda eesti heliloojate nii tuntud kui ka tundmatuid laule paljudest meie teatrites mängitud lavastustest. Eesti Kirjandusmuuseumis ning Teatri- ja Muusikamuuseumis materjale otsides avastas Riina Roose näiteks kaks intrigeerivat teksti, mis teatriajaloost meile tundmata - Lydia Koidula vembuka kuplee ja Paul Pinna opereti "Jaani öö". Noorte näitlejate jaoks oli üllatuseks, et "Põhjamaa" on tegelikult laul Ülo Vinteri muusikalist "Pipi Pikksukk" ja Arvo Pärt on noores eas kirjutanud muusikat lastetükkidele. Lavastuse sünnile aitas kaasa "elav leksikon" Valter Ojakäär. Muusikaline kujundaja Riina Roose. Mängivad Hele Kõre, Evelin Pang, Argo Aadli, Andero Ermel, Mart Toome, Indrek Ojari, Riina Roose, Jaak Jürisson ja Indrek Tiisel. Režissöör Gerda Kordemets.
00.00 Eesti teatri laulud, 2/2 (ETV 2006) *L 16.15 ETV2s

Teisipäev 03.06.2014
09.00 Näite mäng: 17. sajandi Prantsusmaa "kuldne ajastu" (Eesti 1990) ETV2s
Saatejuhid Hendrik Toompere ja Ülo Vihma jätkavad juttu komöödiakuningas Moliere'ist. Näete katkendit tema viimasest komöödiast "Ebahaige". Juttu tuleb ka seltskonnatantsudest alguse saanud balletist.

Reede 06.06.2014
22.25 Sensatsioon (ETV 1986) *P 11.10 ETVs
Raimo Kangro teleooper Karel Čapeki jutustuste motiividel. Esitavad Olav Ehala (klaver), Jaan Karp (löökriistad), Vello Annuk (basskitarr), Raimo Kangro (süntesaator) ja Estonia teatri kammerorkester, dirigent Endel Nõgene. Peaosades Tõnis Mägi (František), Silvi Vrait (Katarina), Taisto Noor (Jensen, selgeltnägija), Rostislav Gurjev (Suchanek), Väino Puura (politseiülem). Stsenarist Leelo Tungal, režissöör Irene Lään, operaator Enn Putnik, kunstnik Tiiu Übi, toimetajad Ülo Vinter ja Heidi Pruuli.

Laupäev 07.06.2014
14.05 OP! kunst* ETVs

Pühapäev 08.06.2014
13.35 Näitleja: Sammusajad mereni. Jaan Tätte (ETV 1995) ETV2s
Just siis, kui oli moodne paheline olla ja negatiivne sarm näitleja põhitingimuseks kuulutati, ilmus Eesti teatrisse positiivne Jaan Tätte. Pisut boheemlik. Väga karismaatiline. Viljandist pärit Jaan elab justkui kahte elu kahes kohas – vaheldumisi Vilsandil ja Tallinnas. Ta on leidnud tee mereni. Mere ääres elu üle mõtisklenud. Paljuski selgusele jõudnud. “Vaatad merele, vaatad värve, miks on nii ja miks ei ole naa, siis saad hakata tegema ka mingeid otsuseid.” Autor ja režissöör Gerda Kordemets, operaator Peep Kasesalu, toimetaja Anne Tuuling.
14.15 Teeveejahutaja (ETV 2004) ETV2s
Kes on tõelised meie (m)aja kangelased? Kuidas õigesti kasutada kõnekäände? Millised on unelmate naised? Ettekujutuse loovad Merle Palmiste, Raivo E. Tamm ja Tõnu Oja. Autorid Andres Ülviste ja Ilmar Tomusk. Režissöör Peeter Brambat, lavastaja Eero Spriit.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 2. juunil kell 19.05 Ooperiõhtu Klassikaraadios
Gioachino Rossini „Wilhelm Tell „
Rossini viimase ooperi itaaliakeelne variant Šveitsi rahvuskangelase vägitegudest. 
Esitavad Dalibor Jenis, Anna Maria Chiuri, Erika Grimaldi, Angela Meade, John Osborn, Fabrizio Beggi, Luca Tittoto, Mirco Palazzi, Mikeldi Atxalandabaso, Ryan Milstead, Luca Casalin, Teatro Regio koor ja orkester Gianandrea Noseda juhatusel. 
Etendus toimus 7. mail 2014 Teatro Regios Torinos.

Laupäeval, 7. juunil kell 9 Raadio 2s. Laupäeval, 14. juunil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Aime Maripuu „Hääled läbi aja“
Erinevaid aegu on üle elatud, mälestusi kannavad endas mitme põlvkonna naised 
Osades: Evi Rauer, Piret Sikkel, Liina Orlova, Piret Päär, Sulev Teppart, Kadri Soova, Velda Otsus, Martin Veinmann, Tanel Lään, Ahti Puudersell. 
Režissöör Astrid Relve. Helirežissöör Aino Lauri. Muusika autor Igor Garšnek. 
Raadioteater 1989

Laupäeval, 7. juunil kell 19.05 Vikerraadios. Laupäeval, 14. juunil kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Esietendus! Andres Noormets „Jõgi“
üks mees istub suure jõe ääres - kuulab, vaatab ja laseb mõtetel voolata sinna, kuhu jõgi viib. 
see on lugu sellest, kuidas üks reaalsuses eksisteeriv pilt viib inimese tunnelisse/läbi tunneli ja mis sealt teiselt poolt välja tuleb.
Chao Phraya jõgi on salvestatud Tai Kuningriigis aastal 2557
Autor ja esitaja: Andres Noormets. Helirežissöör: Külli Tüli 
Raadioteater 2014

Pühapäeval, 8. juunil kell 15.05 Klassikaraadio
Kuuldemäng: Gert Ledig „Duell“
Kuuldemäng on kirjutatud 1958. aastal: reaktsioonina 1957. aastal Frankfurdis mõrvatud prostituut Rosemarie Nitribitti juhtumile, mille tagamaad kahtlased, kuna asjasse oli segatud mõjukaid isikuid.
Osades: Olev Tinn, Silvia Laidla, Olev Eskola, Ruut Tarmo, Ervin Abel, Ita Ever, Endel Simmermann, Ado Hõimre, Alfred Rebane, Eduard Tinn. 
Episoodides Ants Korv, Endel Nõmberg, Arvo Kruusement, Hedvig Kagan, Astrid Relve, Reet Mändmets, Reet Jaanson, Terje Kruus. 
Tõlkinud Lennart Meri.  Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Eero Sepling. 
Raadioteater 1960