Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

23. nädal: teater teles ja raadios

04.06.2012 10:08

2012 / 23. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 04.06.2012
08.45 Näite mäng: Tiina Tõnis ja Mart Kampus (ETV 1991) *T 17.40 ETV2s
Lilli Prometi muinasjutu "Taputilgake" esitavad lastele nukunäitlejad Mart Kampus ja Tiina Tõnis. Seda toetab muusikaliste aktsentidega väike ansambel, musitseerivad Rivo Laasi ja Mart Süda.
19.50 Varastati Vana Toomas (Eesti 1970) ETVs
Tuulelipp, see vana ustav linnavalvur Vana Toomas, kes sajandeid on seisnud uhkelt Tallinna raekoja tipus, on kadunud… Ta on jätnud maha oma valveposti, et minna kaitsma armunuid, keda, nagu talle tundus, ähvardab hädaoht. Seejärel aga läheb koos nendega nüüdisaegset linna uudistama ja pidupäevast osa saama. Tooma seiklused ja teda jälitavate ajaloolaste tegemised ning seiklused moodustavad filmi faabula, võimaldades tutvustada vanalinna vaatamisväärsusi ja Eesti estraaditähti. Režissöör Semjon Školnikov, helilooja Uno Naissoo. Osades Kaljo Kiisk, Rein Aedma, Ülle Koni, Endel Pärn, Hardi Tiidus jt. Laulavad Ivo Linna, Andres Ots, Marju Kuut, Voldemar Kuslap, Els Himma, Uno Loop ja ansambel Laine.

Teisipäev 05.06.2012
19.40 Noor pensionär (Eesti Telefilm 1972) ETVs
Ühel ilusal päeval peab täiesti noor ja elujõuline mees jätma oma ameti ning siirduma vanaduspensionile. Endine balletiartist on korraga pensionär, kes hakkab otsima uut kohta elus. Ta katsetab mitme ametiga, kuni saatus viib ta kokku üpris üleannetu noore neiuga, kellele lendurist ema juba ammu koduõpetajat otsib. Algavad sündmusterohked seiklused, mis viivad peategelase koomilistesse situatsioonidesse. Osades Ervin Abel, Lia Laats, Helmut Vaag, Leida Rammo, Marika Samussenko jt. Stsenarist-režissöör-lavastaja Sulev Nõmmik, operaator-lavastaja Harry Rehe, kunstnik Silvia Mere, helilooja Ülo Vinter.
22.15 Nota bene! Teatriluulud, 1/12 (ETV 2000) *P 11.55 ETV2s
12-osaline teatriteemaline südamlik, läbi nukra huumori nähtud lugu teatri argipäevast ja näitlejate elust. Tegevus toimub ühes pealinna kutselises teatris kolme kuu vältel. On ju teater kui väike ühiskonna mudel, milles peegelduvad kõik meie vaevad, nõrkused, rikkused, õnnestumised ja ebaõnnestumised. Teatritegelasedki armastavad, vihkavad, konkureerivad ja loobuvad, punuvad intriige ning langevad nende ohvriks, kaotavad elus ja võidavad laval ning vastupidi. Osades Guido Kangur, Peeter Oja, Sepo Seeman, Ines Aru, Katrin Saukas, Piret Kalda jpt. Idee autor Vilja Palm, lavastaja Ago-Endrik Kerge, režissöör Karin Nurm.

Kolmapäev 06.06.2012
20.40 Abistav käsi, 1/3 (ETV 1985)* ETV2s
Lõbusaid sketše esitavad Andrus Vaarik, Egon Nuter, Lauri Nebel, Helene Vannari, Harald Zarens, Valdo Peetri, Leida Rammo, Salme Reek, Mall Sillandi, Maarja Ird, Eili Torga, Raivo Rüütel, Tallinna rahvateatrite näitlejad ja Vanalinnastuudio õppestuudio õpilased. Režissöör Toomas Lepp.

Neljapäev 07.06.2012
21.10 Teater laulab: Ansambel Liepaja (ETV 1995) ETV2s
Laulab Pärnu teatri "Endla" ansambel koosseisus Margus Oopkaup, Peeter Kaljumäe ja Sepo Seeman. Režissöör Kalev Lepik, operaator Robert Vood, toimetaja Anne Tuuling.
21.30 Ooperisse! Tuhkatriinu (Cenerentola, Itaalia 2012) *L 11.20 ETVs
G. Rossini koomiline ooper "Tuhkatriinu" on oma värvikusega andnud paljudele lavastajatele üha uusi ideid. Käesoleva aasta maikuus toob produtsent Andrea Andermann taas ooperi teatrimajast välja. Julguse selleks annavad eelmised edukad lavastused, sh „Rigoletto Mantuas“, mis ka Eesti televaatajani jõudis. Seekord viiakse vaataja Tuhkatriinu muinasjutu võlumaailma. Ooper etendatakse Torinos Savoy kuninglikus palees, mis kuulub ka UNESCO kultuuripärandi nimistusse, kui Euroopa 17. ja 18. sajandi arhitektuurikunsti näide. G. Rossini „Tuhkatriinusse“ on helilooja toonud sisse kogu meeleolude spektri, mis Itaalia kontekstis on eriti kontrastne – ülevus ja melanhoolia ning nali ja elurõõm ristuvad teoses andes lavastajale ning osatäitjatele arvukalt interpreteerimise võimalusi. Ettekande režissöör Carlo Verdone on kaasaja itaalia komöödiafilmi suurkuju. Teda peetakse oskuslikuks itaalia uue komöödia esitajaks, kes suudab oma filmides siduda samaaegselt nii tõsised reaalsed situatsioonid kui ka särava huumori, romantika ja sentimentaalsuse. Ettekande dirigent on Gianluigi Gelmetti. Lauljate nimed on veel avalikkuse ette toomata ja seda saladust ei avaldatud ka viimasel pressikonverentsil. G. Rossini „Tuhkatriinu“ etendusel on kasutatud kaasaegse tehnoloogia suurepäraseid võimalusi - nii on elavas ettekandes etendusse sisse toodud ka animatsioonivõtted, mis peaksid andma oma panuse muinasjutumaailma paremaks kujutamiseks.

Reede 08.06.2012
20.40 Tagasitulek (Eesti Telefilm 1976) ETV2s
Lühimängufilm Fr. Tuglase novelli "Inimese vari" ainetel. Osades Maia Bulgakova, Leonhard Merzin, Sergei Rubeko jpt. Stsenaristid Anatoli Antohhin ja Raimo Olavi Niemi, helilooja Lepo Sumera, operaator Arvo Iho, kunstnik Aleksander Vereštšagin, režissöör Raimo Olavi Niemi.

Laupäev 09.06.2012
14.30 Lennud. XXV lend* ETVs
19.45 Teatrietendus Armastuse ja juhuse mäng (ETV 1984) ETV2s
Marivaux’ tuntuim näidend Rakvere Teatri esituses, mida on mängitud paljudes maailma teatrites. Tema loomingut iseloomustab ajastule omase seltskondliku vestluse kasutamine, kus räägitakse palju, aga öeldakse vähe. See põhjustab kentsakaid juhtumisi ja annab võimaluse meisterlikult kasutada siit tulenevat sõnakoomikat. Lavastas Raivo Trass. Osades Rein Olmaru, Anne Veesaar, Toomas Suuman, Madis Kalmet, Marika Vernik, Ülo Lodeson, Enn Varinurm, Oleg Ivanov, Eva Novek.
21.20 Näitleja: Helene Vannari (ETV 1992) *P 13.00 ETV2s
Helene Vannari on teatris 1976. aastast alates ja mänginud rolle pöialpoisist vanaemani. Oma ainsaks hobiks peabki ta teatrit. Saatejuht Anne Tuuling.
23.10 Telekohting Lauri Leesiga (ETV 1989) ETV2s
Paroodia Urmas Oti saatele "Teletutvus", saatejuhi rollis Andrus Vaarik.
00.10 Tähelaev: Feliks Kark (ETV 2011) ETVs
78-aastast Feliks Karki võib vabalt pidada veerand sajandit nooremaks. Ta ise armastab öelda, et veerevale kivile sammal ei kasva. Ja veerenud on Feliks elus tempokalt ja paljudel radadel. Teatritöö kõrvalt on ta jõudnud tegeleda nii maadlemise kui ka maalimise, aga ka kalastamise ja fotograafiaga, rääkimata tema suurest armastusest - suupillimuusikast. "Tähelaeva" saates avame vanameistri erinevaid külgi. Saatejuht Ave Marleen, režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.

Pühapäev 10.06.2012
10.00 Tähelaev: Ilmar Taska (ETV 2011) ETVs
Kui juba lapsepõlves käid klaveritunnis, tegeled iluuisutamisega, osaled skulptuuriringis, kirjutad lühijutte ja keskkoolis valid piimanduse asemel filmikunsti, siis jõuadki Hollywoodi. Nii juhtus Ilmar Taskaga. Saatejuht Katrin Viirpalu. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Silvia Karro, produtsent Kaia Häelme.
17.30 Lastelavastus Härra Lapsti lasteteater: Vahva rätsep, 3 (ETV 1995) ETV2s
Rätsepa lugu lõpeb täna! Rätsepa rollis Marko Matvere, kaasa teevad Luule Komissarov, Jaan Tätte, Piret Kalda, Raivo E. Tamm jt. Ekraniseeris Ene-Maris Tali, režissöör Karin Nurm, kunstnik Liina Pihlak.
19.45 Teemaõhtu. Arvo Kruusement. Don Juan Tallinnas (Eesti 1971) ETV2s
Tallinnas seikleb kuulus Don Juan, kuid ta pole mitte päris tavaline Don Juan... Režissöör Arvo Kruusemendi muusikaline komöödia. Helilooja Olav Ehala, kunstnik Mari-Liis Küla. Osades Gunta Virkava, Lembit Ulfsak, Jaak Tamleht, Igor Kurve, Martin Veinmann, Tõnu Saar, Eero Spriit, Rein Kotkas, Merle Aru (Randmaa), Juhan Viiding jt.
21.00 Teemaõhtu. Arvo Kruusement. Karge meri (Eesti 1981) ETV2s
Romantiline draama hülgeküttide elust saarel, mis elab oma muistsete kogukondlike tõekspidamiste ja seaduste järgi. Osades Merle Talvik, Tõnu Kark, Mikk Mikiver, Ita Ever, Raine Loo, Rein Aren, Aarne Üksküla, Lembit Ulfsak, Margus Oopkaup ja Arvi Hallik. Autor Arvo Kruusement.
22.05 Teemaõhtu. Arvo Kruusement. Kahekõne (Eesti 2012) ETV2s
Eesti filmi 100. aastapäeva raames parimaks filmiks valitud "Kevade" režissööri Arvo Kruusementi usutleb saatejuht Priit Kuusk. Saade salvestati 3.05.2012.
22.40 Teemaõhtu. Arvo Kruusement. Sügis (Eesti 1990) ETV2s
"Kevade" tegelased on täiskasvanud ja jälle täies hoos tegutsemas. Paunverre saabuvad kaks noort naist, kuid oma meelehärmiks avastab rätsep Kiir, et tegemist on konkurentidest õmblusmamslitega linnast. Külaintriigid ei aita olukorda lahendada ja nii otsustab Kiir Juuli ning Maaliga sõbraks saada. Peagi on Juuli tanu all, aga Kiire peres ei olda päris kindlad, mitu naist ta endale võttis. Muuhulgas leiab Kiir, et ta võiks Vabadussõjas langenud venna eest endale talu saada. Arvo Kruusemendi lavastatud komöödia võtab kokku Oskar Lutsu romaanidele tugineva filmitriloogia. Paunvere sümpaatsetes elanikes on midagi sedavõrd püsivalt eestlaslikku, et ilmselt leiaksime nad ikka veel mõnes väikelinnas tegutsemas. Osades Margus Lepa, Aare Laanemets, Anne Reemann, Liina Tennosaar, Riina Hein-Aare, Tõnu Kark, Ain Lutsepp, Ita Ever, Kaljo Kiisk jt.