Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

23. märtsil toimub Stenbocki maja ees pikett “Loometöö toetamine koalitsioonileppesse”

21.03.2023 10:49

Neljapäeval, 23. märtsil 2023 kell 13.00 kuni 14.00 toimub Tallinnas Stenbocki maja ees pikett "Loometöö toetamine koalitsioonileppesse". Piketti korraldavad Eesti Kunstiasutuste Liit, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kinoliit, Eesti Teatriliit ja vabakutseline loovisik Airi Triisberg.

Piketi korraldajad kirjutavad: "Uue valitsuse moodustamise kõnelused jõuavad neljapäeval kultuurivaldkonna rahastamiseni. Kultuurivaldkonnas on peamine mure loovisikute toimetulek – sotsiaalsed garantiid ja õiglane tasustamine. Soovime, et loovisikute toetamine kajastuks koalitsioonileppes.

Kutsume loomeinimesi kogunema Stenbocki maja ette, et tuletada meelde valitsuserakondadele nende valimislubadusi ja toetada poliitikuid õiglasi otsuseid langetama.

Mida on loovisikutel vaja?

Loometöö eest makstakse liiga väikest tasu ja vabakutselistel loovisikutel puudub püsiv ravikindlustus. Loovisikutel on lünklik ligipääs ka teistele sotsiaalsetele tagatistele, nagu töötuskindlustus, pensionikindlustus ja vanemahüvitis. Lahendus on loometöö õiglane tasustamine, sest töötasu ja sotsiaalsed garantiid on ühe mündi kaks külge. Loometöötajate toimetuleku parandamine on valitsuse kätes, kuna selleks läheb vaja riiklikku lisarahastust.

Koalitsioonikõnelustel osalevad Reformierakond, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatlik erakond. Mida lubasid erakonnad loovisikutele enne valimisi?

Reformierakond lubas oma valimisprogrammis riiklikku tuge kultuuriloomele ja autoritele õiglast tasu. Eesti 200 lubas valimisprogrammis, et erakond seisab valitsuses kultuuritöötajate väärilise töötasu ja loovisikute sotsiaalsete garantiide eest.

Sotsiaaldemokraatlik erakond lubas valimisprogrammis parandada vabakutseliste loovisikute ligipääsu ravikindlustusele, töötuskindlustusele, vanemahüvitisele ja pensioniõigusele; laiendada kunstniku- ja kirjanikupalga saajate ringi; suurendada autorihüvitisfondi laenutustasusid; suurendada kõrgharidusega kultuuritöötaja miinimumtöötasu ning kaotada riigi ja omavalitsuse kultuuritöötajate palgavahe. Samuti lubasid sotsiaaldemokraadid muuta ravikindlustuse kättesaadavaks kõigile.

Ootame, et uus valitsus viib lubadused ellu!"

Piketi kontaktisik on Kadi-Ell Tähiste (tel 5354 1041).