Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

22. nädal: teater teles ja raadios

26.05.2014 12:08

TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 26.05.2014
10.00 Siin ja praegu: Lembit Peterson (ETV 1998) *L 16.10 ETV2s
Saade näitlejast ja lavastajast Lembit Petersonist. Saatejuht Jüri Aarma.

Teisipäev 27.05.2014
08.30 Näite mäng: Moliere (ETV 1990) *R 17.30 ETV2s
Saates tuleb lähemalt juttu komöödiakuningas Moliere'ist. Saatejuhid on nagu ikka Hendrik Toompere ja Ülo Vihma.
21.40 Kirjandusministeerium *K 12.20 ETVs ja L 11.00 ETV2s

Kolmapäev 28.05.2014
21.00 lyhikas Puhastus (Eesti 2012) *R 23.35 ETV2s
Sa oled noor, edukas ja meeletult armunud – kas saab enam paremaks minna? Valmistudes oma senise karjääri  olulisimaks rolliks, saab andekas tantsijanna Inga arstivisiidil teada oma varajasest rasedusest. Elukaaslase Priidu jaoks ei tule isadus antud eluetapil kõne allagi ja ta soovitab naisel aborti teha. Raske valiku ette pandud naises tärkab kiiresti emainstinkt, mis ei luba lapsest loobuda, kuid Inga ei tea veel, et loodus on tema eest juba valiku teinud. Režissöör Gerli Nõmm.
21.20 lyhikas Slava (Eesti 2013) R 23.55 ETV2s
Lugu poisist, kes ootas tüdrukut. Režissöör Ivan Pavljutškov.

Neljapäev 29.05.2014
22.10 MI *R 11.55 ETVs ja L 11.00 ETV2s
Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.

Reede 30.05.2014
20.00 Sündinud tantsule. Kai Leete (Eesti 2010) ETVs
Kai Leete elukäiku läbistavad saladused, mis on pannud aluse omapärasele loomingule. Nii jättis Leete karismaatiline ja samal ajal konfliktne persoon oma jälje kõikjale, kuhu elu ta viis. Aktiivse tantsuõpetaja ja lavastajana on ta otseselt muutnud Viljandi, Valga ja eelkõige Võru kultuuripilti. Tema nimi ei ole vaid kaks sõna koreograafia autorit nimetavas lahtris, vaid Kai Leete on nimi, mille taga seisab endast olulise verstaposti mahajätnud kunstnik. Veelgi enam - lihtsalt inimene, kes vajas eluks ja elamiseks tuge keerukalt jõult nimega tantsukunst. Käsikiri Ruti Murusalu ja Marje Murusalu, režissöör Ruti Murusalu, produtsendid Ruti Murusalu ning Ruth Alaküla.

Laupäev 31.05.2014
09.00 Koolitants 2014. Lastetantsud* ETV2s
13.15 Tasuja (Eesti 2012) ETVs
Politsei, eesotsas vanakooli detektiivi Kaljuga, otsib häkkerit, kes on vastutav üle miljoni euro varguse eest. Ainsaks juhtnööriks on neil katkine nool ja häkkeri allkiri. Režissöör Karl-Jonatan Karits.
14.55 Tähelaev: Jassi Zahharov (ETV 2007)* ETV2s
21.30 Teatriõhtu Pärast viimast ööd (ETV 1978) ETV2s
Lajos Maroti näidend 16. sajandil elanud Itaalia õpetlasest ja filosoofist Giordano Brunost. Et oma ajast ette jõudnud teadlase õpetus lõputust universumist oli vastuolus valitsevate usuliste vaadetega, sattus ta inkvisitsiooni tagakiusamise alla. Lavastaja Ago-Endrik Kerge. Osades Jüri Krjukov, Kalju Orro, Ago-Endrik Kerge ja Urmas Kibuspuu.

Pühapäev 01.06.2014
12.20 Tuhkatriinu (Cenerentola, Itaalia 2012) ETVs
G. Rossini koomiline ooper "Tuhkatriinu" on oma värvikusega andnud paljudele lavastajatele üha uusi ideid. Produtsent Andrea Andermann tõi taas ooperi teatrimajast välja. Julguse selleks andsid eelmised edukad lavastused, sh „Rigoletto Mantuas“, mis ka Eesti televaatajani jõudis. Seekord viiakse vaataja Tuhkatriinu muinasjutu võlumaailma. Ooper etendatakse Torinos ja selle ümbruses olevates kuninglikes residentsides: kuninglikus palees, mis kuulub ka UNESCO kultuuripärandi nimistusse kui Euroopa 17. ja 18. sajandi arhitektuurikunsti näide; jahilossis, kuninglikus raamatukogus jne. Lisaks toimub tegevus ka sealsetes kaunites parkides. G. Rossini „Tuhkatriinusse“ on helilooja toonud sisse kogu meeleolude spektri, mis Itaalia kontekstis on eriti kontrastne – ülevus ja melanhoolia ning nali ja elurõõm ristuvad teoses andes lavastajale ning osatäitjatele arvukalt interpreteerimise võimalusi. Tuhkatriinu osas astub üles noor Ukraina lauljatar Lena Belkina, Don Ramiro osas Uruguai täht Edgardo Rocha. Teistes osades on Simone Alberghini, Anna Kasyan, Carlo Lepore, Lorenzo Regazzo ja Annunziata Vestri. RAI rahvuslikku sümfooniaorkestrit juhatab Gianluigi Gelmetti. G. Rossini „Tuhkatriinu“ etendusel on kasutatud kaasaegse tehnoloogia suurepäraseid võimalusi - nii on elavas ettekandes etendusse sisse toodud ka animatsioonivõtted, mis peaksid andma oma panuse muinasjutumaailma suurepärasemaks kujutamiseks. Animatsiooni idee ja teostuse autorid on Ennio Guarnieri ja Annalisa Corsi. Ettekande režissöör Carlo Verdone on kaasaja itaalia komöödiafilmi suurkuju. Teda peetakse oskuslikuks itaalia uue komöödia esitajaks, kes suudab oma filmides siduda samaaegselt nii tõsised reaalsed situatsioonid kui ka särava huumori, romantika ja sentimentaalsuse. Telerežissöör on Pierre Cavassilas. Tootja Rada Film koostöös RAI-ga.
14.20 Koolitants 2014 (ETV 2014) ETVs
Kahekümnendat korda toimuv festival „Koolitants“ on tuntud kõikide tantsuvaldkonnas tegutsevate inimeste seas ja see on kooliealistele noortele üks oodatumaid suurüritusi. Finaalvõistlustele Nokia kontserdimajas pääses 75 tantsu ja nüüd selguvad parimatest parimad. Toome vaatajani valiku tantsudest, tantsurahva emotsioonid ja juhendajate intervjuud. Režissöör Viljar Särekanno, toimetaja Grete Lõbu, produtsent Kadi Katarina Priske.
15.55 Näitleja: Üks päev ja kogu elu. Jüri Krjukov (ETV 1995) ETV2s
Vestlussaade tunnustatud ja parima meesnäitleja tiitliga hinnatud Jüri Krjukoviga sisaldab palju isiklikku, kuuleme teatritööst ning näeme katkendeid tema tele- ja lavarollidest. Saatejuht ja režissöör Gerda Kordemets, toimetaja Anne Tuuling.
16.35 Teeveejahutaja (Eesti 2004) ETV2s
Kummale poole voolab Emajõgi? Milline on üks tõeliselt pull nimi? Mida teha, kui võti on Mati all? Lahendusi otsivad Helene Vannari, Marika Korolev, Raivo E. Tamm, Tõnu Oja, Väino Laes, Andres Dvinjaninov ja Eero Spriit. Musitseerib Eriti Kurva Muusika Ansambel, solist Sven Kuntu. Autorid Tiia Selli, Silver Alev, Toomas Valsberg ja Tõnu Oja. Režissöör Peeter Brambat, lavastaja Eero Spriit.
17.30 Emili sõber (ETV 1989) ETV2s
Lugu sõprusest ja armastusest ümbritseva vastu. Väike poiss kohtab lindu, kes tahab inimeseks saada. Nad saavad sõpradeks ja poiss hakkab linnule õpetama lugemist, lind poisile aga lendamist... Lastelavastus Lena Krohni raamatu "Inimkuues" järgi. Osades Karol Kuntsel, Felix Kark, Anne Veesaar, Rein Oja, Väino Laes, Robert Gutman. Käsikiri Hugo Ader, lavastaja-režissöör Karin Nurm.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios 
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Esmaspäeval, 26. mail kell 19.05 Ooperiõhtu Klassikaraadios
Giuseppe Verdi  „Kaks Foscarit“
Esitavad Placido Domingo, Arturo Chacon, Davinia Rodriguez, Roberto Tagliavini, Andrew Owens, Gaia Petrone, Ioan Hotea, Marcell Attila Krokovay, Arnold Schönberg koor ja Viini Raadio Sümfooniaorkester James Conloni juhatusel. 
Etendus toimus 18. jaanuaril 2014 Theater an der Wien, Viinis.

Laupäeval, 31. mail kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Tadeusz Zimecki „Cesar, Žbiki lapselaps“
Mis alguses näib seiklus ja mäng, muutub tõeliseks sõpruseks. 
Osades: Jüri Järvet, Olavi Antons, Lembit Anton, Salme Reek. 
Tõlkinud Tiia Rinne. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Eero Sepling. 
Raadioteater 1979

Laupäeval, 31. mail kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Henno Käo „Oliüks“
Kirjanik ja tema tegelased loovad fantastilist maailma. 
Osades: Sten Karpov, Rain Simmul, Riina Maidre, Helene Vannari, Ines Aru, Liivika Hanstin, Tarmo Tagamets, Külli Teetamm, Kati Kivitar, Hellar Bergmann, Ajjar Ausma, Kirsi Ansper, Teisi Tubin. 
Raadioseade, režissöör ja muusikaline kujundaja Jaanika Juhanson. Helirežissöör Külliki Valdma. 
Raadioteater 2008