Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

21. nädal:teater teles ja raadios

21.05.2012 10:00

2012 / 21. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev 21.05.2012
08.30 Näite mäng: Ülo Vihma (ETV 1991) *T 17.30 ETV2s
09.30 Unustatud filmid Pulmapilt (Eesti 1980)* ETV2s
22.20 Tankograd (Taani 2009) *K 11.25 ETV2s
Tõsielufilm moderntantsuteatrist, mis tegutseb Uurali mägedes asuvas Tšeljabinskis - tööstuslinnas, mida mitme XX sajandil toimunud tuumaavarii tagajärjel peetakse üheks radioaktiivselt saastatumaks linnaks Lääne-Siberis. Film noortest, tantsust ja ellujäämisest.

Teisipäev 22.05.2012
21.40 OP! *K 11.45 ETVs ja L 11.00 ETV2s
Mladen Kiselovi lavastus "Nelipühad.

Kolmapäev 23.05.2012
21.00 lyhikas Pihv (Eesti 2008) *N 22.55 ETV2s
Filmi keskmes on Eesti väikealevikus elav abielupaar ja nende lapsed. Karin ja Riho on pärast viisteist aastat kestnud abielu teineteisest võõrdunud. Rihot piinab, et ta pole suutnud eduredelist üles ronida ja töötab endiselt sigalas lihttöölisena. Sealsamas veterinaarina tegutsev Karin on väsinud kuulamast mehe katteta lubadusi ja leevendamast tolle alaväärsustunnet. Oma suhete rägastikku sukeldunud vanematel ei jätku aega ega tähelepanu, et märgata, mis toimub nende poegade elus. Filmi režissöör Mihkel Ulk, peaosades Mari Abel ja Andres Mähar, poegade rollis Tõnu Tanel ning Ove Leišovnieks. Tootja Allfilm.

Reede 25.05.2012
20.00 Telelavastus Elavad surnud (ETV 1989) ETV2s
Telelavastuse autor on Hugo Ader, režissöör-lavastaja Toomas Kirss. Osades Maria Klenskaja, Anu Lamp, Heino Mandri, Aarne Üksküla, Lembit Ulfsak ja Guido Kangur.
21.40 Kaadris: Viimne reliikvia ETVs *P 13.05 ETV2s
Kevadhooaja viimases “Kaadris” meenutavad Eesti kõigi aegade menukama filmi valmimist stsenarist Arvo Valton, lavastuskunstnik Rein Raamat ning osatäitjad Eve Kivi, Raivo Trass ja Peeter Jakobi. Arhiivi-intervjuude vahendusel saavad sõna ka Ingrida Andrina, Aleksandr Goloborotko ja Uldis Vazdiks. Kommentaarid semiootikaprofessor Peeter Toropilt ja filmimehelt Ilmar Raagilt. Näeme “Viimse reliikvia” võtteplatsidel vändatud dokumentaalkaadreid, hulgaliselt haruldasi fotosid ja Rein Raamatu kujunduskavandeid. Autor ja toimetaja Jaak Lõhmus, režissöör Märten Vaher, produtsendid Ruth Heinmaa ja Ingrid Nõmmik.
22.00 Mängufilm Viimne reliikvia (Eesti 1969) ETVs *P 13.25 ETV2s
"Liivimaa parim ratsutaja" Hans von Risbiter tutvub ratsaretkel kauni Agnes von Mönnikhuseniga. Kirik on lahkesti nõus nad paari panema, kui saab endale Risbiterite perekonna valduses oleva Püha Brigitta säilmetega reliikvia. Verepulmaks muutunud pulmapeolt päästab Agnese mitte tema tulevane abikaasa, vaid hoopis vaba mees Gabriel. Peagi on nende kannul klooster, Ivo Schenkenbergi kõrilõikajad ja pruudi suguvõsa. Ülejäänu, nagu teada, on ajalugu. 16. sajandil Liivi sõja päevil toimuva ajaloolise seiklusfilmi sündmustik, lausungid ja laulud on kinnistunud Eesti rahva meelde ning keelde. Stsenaariumi kirjutas Eduard Bornhöhe jutustuse “Vürst Gabriel” ainetel Arvo Valton, režissöör Grigori Kromanov, operaator Jüri Garšnek, kunstnik Rein Raamat, laulusõnade autor Paul-Eerik Rummo, heliloojad Uno Naissoo ja Tõnu Naissoo, laulude esitaja Peeter Tooma, filmi toimetaja Lennart Meri, tootmisjuht Raimond Felt. Tähtsamates osades Aleksandr Goloborodko, Ingrida Andrina, Elsa Radzina, Rolan Bõkov, Eve Kivi, Raivo Trass, Uldis Vazdiks, Peeter Jakobi, Karl Kalkun. Film taastati 2002. aastal.

Laupäev 26.05.2012
19.45 Näkimadalad: Klemet (Eesti 1988) *P 11.55 ETV2s
Herman Sergo romaani “Näkimadalad” ainetel. Stsenaristid Arvo Valton ja Olav Neuland, režissöör Olav Neuland, operaator Nugzar Ruhadze. Osades Olga Bogatšova, Juozas Budraitis, Evald Aavik, Lasma Murniece, Guido Kangur, Mikk Mikiver, Karl Kalkun jt.
20.55 Ülle Ulla (ETV 1984) *P 15.40 ETV2s
Mõtisklus Ülle Ulla kooliaastatest ja kunstnikuteest. Ülle kütkestav isiksus ja sära avanevad läbi tema mitmekesise loomingu. Saates näete katkendeid ballettidest ja kuulete teda ka laulmas. Autor Heino Aassalu, režissöör Elmo Lööve, toimetaja Eeva Potter.
22.20 Telelavastus Odav spetsialist (ETV 1996) *P 14.40 ETV2s
Lugu koolidirektorist, kes tütre nõudmisel soovib paigaldada oma majja soojaveesüsteemi. Lõpuks õnnestub tal naabri abiga hankida üksiküritajast töömees, kes teeb odavaima pakkumise. Martti Joenpolvi samanimelise novelli põhjal seadis televisioonile Anja Kolehmainen, tõlkis Endel Mallene, muusika autor Tony Edelmann, režissöör Jukka Sipilä, toimetaja Hanneli Reili.

Pühapäev 27.05.2012
10.00 Tähelaev: Guido Kangur ETVs
"Tähelaeva" hooaja lõpetab mees, kelleta ei kujutaks ette mitte ainult teatrit vaid ka džässmuusikat. Kirglik näitleja, organiseerija ja produtsent purjetab võrdse enesekindlusega nii lavalaudadel kui ka džässimaailma mõnusates tuultes. Sealjuures võib öelda, et tema jaoks ei ole oluline päralejõudmine, isegi mitte lihtsalt kulgemine, vaid kulgemise kvaliteet. Saate külaliseks on suure südame ja lokkis juustega Guido Kangur. Saatejuht Toomas Luhats, režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.
17.00 Lastelavastus Härra Lapsti lasteteater: Vahva rätsep, 1 (ETV 1995) ETV2s
Sedakorda räägib Lapsti meile loo rätsepast, kes on hiiglama vahva! Ta armastab väga oma tööd ja õmmelda inimestele riideid on tema suurim rõõm. Kuid halb kipub jälle heale ette jääma! Ene-Maris Tali ekraniseering muinasjutu "Vahva rätsep" ainetel. Rätsepa rollis Marko Matvere, teistes osades Luule Komissarov, Piret Kalda, Aarne Üksküla, Tõnu Oja, Maria Klenskaja, Raivo E. Tamm. Režissöör Karin Nurm, kunstnik Liina Pihlak.


TEATER RAADIOS
Vikerraadios kolmapäeval, 23. mail kell 00.00 sari „Teatrisse!“ (20. mai kordus)

Laupäeval, 26. mail kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Silvia Laidla mälestuseks...
Ardi Liives „Majake kurvil“
Kuuldemäng keskendub eetilistele probleemidele. Kõik on hästi ja elu näib muretu, kuni ootamatu autoavarii muudab mehe ja naise suhted pinevaks.
Isikupärase häälega näitleja Silvia Laidla (1927 - 2012) on mänginud mitukümmend kuuldemängurolli.
Osades: Silvia Laidla, Rein Aren.
Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.
Raadioteater 1963

Pühapäeval, 27. mail kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Silvia Laidla mälestuseks...
Anatoli Koroljov „Ööhääled“
Lisaks inimestele saab sõna ka Öö ise, kelle eesmärk sisendada lootusetust ja meeleheidet. Näitleja Silvia Laidla mängib usaldustelefoni töötajat, psühhoterapeut Jermakovat, kelle missioon ligimesi aidata.
Teistes osades: Aksel Orav, Liina Orlova, Mart Relve, Merle Talvik, Ita Ever, Eili Sild (Torga), Paul Laasik, Tõnu Mikiver, Rita Rätsepp, Mari Kerem, Robert Gutman, Laura Baumverk, Einar Kraut.
Tõlkinud Aili Lemmik. Režissöör Hille Simm. Helirežissöör Külliki Valdma.
Muusikaline kujundaja Jaak Ojakäär.
Raadioteater 1986