Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

21. nädal | teater teles ja raadios

21.05.2017 15:44

2017 | 21. nädal 

TEATER TELES

Esmaspäeval, 22. mail

20.35 Meie inimesed: Grete ETVs

Grete lõpetas gümnaasiumi kuldmedaliga ja oleks võinud edasi õppida mistahes erialal. Olles palju aastaid käinud tsirkusestuudios, otsustas Grete, et ülikooli asemel tahab ta õppida hoopis õhuakrobaatikat. Ta läks õppima Soomes Lahtis asuvasse tsirkusekooli ja tänaseks on Gretest saanud diplomeeritud tsirkuseartist. Kuivõrd lihtne on tal olnud Eestisse tagasi pöördudes sel alal rakendust leida?

Teisipäeval, 23. mail

21.50 mf Free Range (2013) ETV+

Veiko Õunpuu lavastajakäe all valminud Free Range – ballaad maailma heakskiitmisest – on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruku raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama koha üle ühiskonnas. Peaosades Lauri Lagle, Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Peeter Volkonski, Meelis Rämmeld, Rita Raave jt.  

23.00 Plekktrumm: Jaan Valsiner ETVs

Rahvusvaheliselt üks hetke edukamaid ja äsja Saksamaal Hans Kiliani preemia vastu võtnud kultuuripsühholoog Jaan Valsiner on pikalt otsinud valemit kultuuri ja inimese omavahelisest seosest. Kuidas mõjutab kultuur inimese arengut ja tema loomingulise potentsiaali avaldumist?

Reedel, 26. mail

20.00 mf Kohtumine tundmatuga (2005) ETV2s

Alternatiivfantaasia kuuekümnendate lõpust Eesti Televisioonis ja ajast, mil jumalad oskasid inimeste keelt. Suhtepentagramm koosneb Valdo Pandist, Mati Tilbast, Tädi Ruthist ja Tipist ning Täpist. Osades Raivo E. Tamm, Tiit Sukk, Peeter Oja, Andrus Vaarik, Ülle Kaljuste, Maria Avdjuško jt. Stsenarist Urmas Vadi, režissöör Jaak Kilmi.

21.35 teatriõhtu Mängumõrv (1979) ETV2s

Tauno Yliruusi on esmajoones näitekirjanik, kuid avaldanud ka romaane ja jutustusi. Ühe kõige enam levinud soome näidendi lavastas Gunnar Kilgas. Osades Jüri Krjukov, Urmas Kibuspuu, Jüri Karindi, Ivo Eensalu, Silvia Laidla ja Heino Mandri. Kunstnik Liina Pihlak, toimetaja Veronika Kruus.

Pühapäeval, 28. mail

17.30 Härra Lapsti lasteteater: Muinasjutt kolmest kuningapojast (1995) ETV2s

Osades Jüri Krjukov, Aarne Üksküla, Piret Kalda, Andres Puustusmaa, Raivo Rüütel, Raivo Maripuu, Külli Palmsaar, Anu Presjärv, Tõnu Oja jpt. Käsikirja, kujunduse, laulutekstide ja viiside autor Liina Pihlak. Režissöör-lavastaja Karin Nurm, operaator-lavastaja Aarne Kraam, produtsent Ene-Maris Tali.

TEATER RAADIOS

Pühapäeval, 28. mail kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Jadwiga Skotnicka „Newtoni kolmas seadus“

Alles nüüd, täiskasvanud mehena, hakkab Alek uurima tollase kuriteo tagamaid ja saab aru, et kõik oli hoopis teisiti kui tookord näis … Osades Gunnar Kilgas, Herman Iila, Katrin Välbe, Eduard Tinn, Ellu Puudist, Tõnu Aav, Olev Tinn, Alfred Mering, Ain Jürisson, Priit Ratas, Õie Maasik, Laine Mesikäpp, Roland Engmann, Aasa Käsi,Astrid Relve. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. 

Raadioteater 1968